Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd s01 przy dwóch sieciach wifi


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Błąd s01 przy dwóch sieciach wifi

Witam . Posiadam Internet i telewizję. Mam dam z piętrem i z tego powodu posiadam jeden router na górze -ten z Orange bo ma antenę zewnętrzną i od niego mam pociągnięty kabel do drugiego routera i stworzone drugie wifi na dole. I tu pojawia się problem bo telewizor jest na dole i ciągle wyskakuje błąd z połączeniem internetowym . Najprawdopodobniej dekoder co chwilę szuka sieci mocniejszego zasięgu i się gubi . Może ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu . Było by łatwiej gdyby w dekoderze można by samemu wpisać sieć i hasło ale tak nie ma 

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

Błąd s01 przy dwóch sieciach wifi

Problem z uprawnieniami masz, drugi router nie przepuszcza uprawnień lub źle ustawiona sieć, za mało danych na konkretną pomoc.

Anonim

Nie dotyczy

Błąd s01 przy dwóch sieciach wifi

@dorsz05  zepnij dekoder z Funbox kablem łan, drugi router niech tylko net i wi fi udostępnia 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Błąd s01 przy dwóch sieciach wifi

Właśnie nie mogę połączyć tego kablem . Nie ma jak przeciągnąć . Na górze router ZTE z Orange na dole router to link . 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Błąd s01 przy dwóch sieciach wifi

Irek o jakich danych mówisz ?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Błąd s01 przy dwóch sieciach wifi

Rozumiem że sieci mają różne nazwy? Jaki dekoder? Warto też sprawdzić jak ustawione są kanały w transmisji w ruterze... spróbuj z auto, przełączyć na kanał np 11 w ustawieniach zaawansowanych wifi routera. Powinno to poprawić nieznacznie zasięg i stabilność połączenia...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Błąd s01 przy dwóch sieciach wifi

Router z Orange to ZTE mf283 a na dole jest tplink ( nie pamiętam modelu ) 

Wczoraj wyłączyłem WPS u góry na routerze orange i na routerze TPlink ustawiłem kanał 11 i błąd pojawią się teraz raz na 30 minut . 

Wcześniej wyskakiwał co 3-5 minut 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Błąd s01 przy dwóch sieciach wifi

Chodziło mnie o dekoder, nie o rutery Mrugający robot

 

WHD 80?

ICU 100?

IWU 200?

 

Warto też sprawdzić jakąś aplikacją do analizowania kanałów, który najlepiej rozsyła wi-fi...(np Wifi Analizer)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Błąd s01 przy dwóch sieciach wifi

Jak internet mobilny, to chyba dekoder WHD80.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Błąd s01 przy dwóch sieciach wifi

No tak @Piotrekk85  Bardzo szczęśliwy robot Mea culpaEmotikon: zakłopotany

 

Więc trzeba sprawdzić najlepszy kanał. U mnie ruter Huawei B535 (dobry, ale do demona zasięgu mu daleko) i WHD80, 6m od siebie przez strop i też trochę na początku miewał swoje widzimisię, ale po ustawieniu najlepszego kanału (u mnie 10) chodzi bez zarzutu...wg możliwości warto też przestawić górny ruter jak najbliżej dekodera, w linii prostej... nie potrzebuje jakiegoś wielkiego sygnału. Byle by mógł co jakiś czas sprawdzić uprawnienia i informacje tv...