Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

2x ICU100 - czy tak można?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 94
  • 0

2x ICU100 - czy tak można?

Witajcie. Odświeże troche ten temat. Czy macie jakiś patent jak uzyskać drugi dekoder ICU100 ? Obecnie posiadm ICU100 jako gówny i 4 multiroomy na dekoderach 4k stream. Jeden z tych 4k strema chcialem wymienic na ICU100 do multiroomu. Zgłosiłem na infolinie chcęć , dostałem zlecenie wymiany pojechałem do salonu, szczęśliwy wymieniłem dekoded na ICU100 i po godzinie zadzwoniła pani z salonu że muszę zwrócić ICU100 bo zaszła pomyłka i nie mogą wydać ICU100 do multiroomu. Stąd pytanie -  czy jest to technicznie niemożliwe i nie będzie to działać czy o co chodzi ? 

 

___________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

2x ICU100 - czy tak można?


@marckom81napisał(-a)

po poście @erwinsans zadzwoniłem jeszcze raz na infolinie i sie okazało że.... jednak nie można "już" dostać drugego dekodera ICU100 i do multiroomu mamy do dyspozycji tylko 4k stream lub WHD80. Jęsli mamy ICU 100 jako główny to IWU200 też już podobno nie dostaniemy. Dziwna polityka jak dla mnie...


@marckom81  niestety ale mają rację, gdyż tu Telewizja Multiroom - podłączenie i konfiguracja | Orange Polska też nie ma ICU 100 wyszczególnionego jako deka do multiroomu:

slav72_0-1665069099865.png

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 102
  • 0

2x ICU100 - czy tak można?

Jakaś bzdura. Normalnie możesz dostać drugi dekoder ICU 100. Ja go miałem ponad rok bez problemu. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 94
  • 0

2x ICU100 - czy tak można?

po poście @erwinsans zadzwoniłem jeszcze raz na infolinie i sie okazało że.... jednak nie można "już" dostać drugego dekodera ICU100 i do multiroomu mamy do dyspozycji tylko 4k stream lub WHD80. Jęsli mamy ICU 100 jako główny to IWU200 też już podobno nie dostaniemy. Dziwna polityka jak dla mnie...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 102
  • 0

2x ICU100 - czy tak można?

A czemu upierasz się na tym ICU 100 ? 

Są teraz inne dekodery i usługa multinagrywarka.

4k strem fajna sprawa masz androdia na urządzeniu.

Brałem udział w testach tego urządzenia i naprawdę jest ok.

https://www.orange.pl/view/modemy-dekodery-Orange#dekodery


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 94
  • 0

2x ICU100 - czy tak można?

-głównie to jakość obrazu 4k - śmiem twierdzić że jakość obrazu na moim ICU100 jest dużo lepsza niż na 4k stream, testowałem różne konfiguracje dekodera 4k stream i nie powala na kolana, w związku z tym że mam 4 egzemplarze to sprawdziłem wszystkie.Uprzedzając pytanie  - tak 4k stream ma na sztywno ustawioną rozdzielczośc 4k

- zależy mi na sterowaniu wszystkim za pomocą jednego pilota bluetooth od TV samsung ( taki mały kompaktowy)  - 4k stream nie jest obsługiwany tym pilotem (whd 80 i icu100 juz tak) 

-wyświetlacz na ICU100

- na androidzie mi nie zależy - smart tv mam na TV

- wszystkie dekodery mam połączone po LAN  - więc to nie kwestia połączenia sieciowego

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 102
  • 0

2x ICU100 - czy tak można?

Rozumie, ale jakie kanały 4k ma Orange w ofercie 🙂 Tylko eleven 4k reszta 1080 nawet nie p tylko i.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 94
  • 0

2x ICU100 - czy tak można?

Różnica jest nawet zauważalna na kanałach 1080p/i - taka jakość operatora ze słońcem w logu ( czyli słaba)  gdybym miał porównywać. 

Kanał 276 - Canal+ 4k Ultra - mimo ze 4k Stream to dekoder 4k to tego kanału również nie ma na liście


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 102
  • 0

2x ICU100 - czy tak można?

Tu racja C+ 4k tylko na dekoderze.

Ja tak jak pisałem swojego czasu miałem dwa dekodery ICU 100 bez problemu. Kiedyś nie można było ale to było z 2 lata temu. Może napisz gdzieś maila a nie załatwiaj przez infolinie ?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

2x ICU100 - czy tak można?

@marckom81 

No cóż, ta polityka zmienia się dość chaotycznie, nic z tym nie zrobimy (ewentualnie możemy zgłaszać pomysły żeby się zmieniała w kierunku sensownym).

Tak z czystej ciekawości zapytam: próbowałeś podłączyć wymieniony dekoder i zadziałał? Czy grzecznie zwróciłeś bez sprawdzania?

@erwinsansz tym mailem to niestety nici, Orange nie używa tego kanału do komunikacji z klientem. Jedynie telefon (infolinia, płatna), oraz czat (przez portal MO, bezpłatny), oraz fizyczne biura sprzedaży/obsługi ("salony"). Ewentualnie klasyczna poczta, ale chyba nie o takiego "maila" Ci chodziło.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 94
  • 0

2x ICU100 - czy tak można?

@j131 Niestety nie zdazylem go dowiezc do domu wiec nie sprawdzilem -  genetalnie  nawet gdybym dowiozl to i tak wielkie prawdopodobienstwo ze by nie dzialal poniewaz jeszcze zaden dekoder po wymianie w salonie nie dzialal u mnie  od razu - musialem czekac 2 dni na „dopisanie” dekodera w systemie czy jakos tak zeby ruszyl (tak mi kiedys na infolinii powiedzieli jak zadzwonilem ze dekoder nie dziala po wymianie)