Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - problemy z telewizją


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Światłowód - problemy z telewizją

@pirenej słusznie, to dobra metoda porównawcza i eliminuje wszystkie elementy niepewne


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Światłowód - problemy z telewizją

Witam, w grudniu stworzyłem temat odnośnie mojego problemu z telewizją w Orange Love przy światłowodzie 300 mb/s. Bez sensu żebym wszystko przepisywał więc wrzucam link: https://nasz.orange.pl/t5/Telewizja/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-problemy-z-telewizj%C4%85/td-p/241434

 

Po tamtej akcji wezwałem techników. Przyjechali, pomierzyli sygnały itd., podmienili kabel HDMI w sumie to po ich minach widziałem, że za bardzo nie wiedzą co jest grane. Jeden z techników poradził żeby zamienić dekodery tzn. główny dekoder (ten duży) dać do pokoju do starego telewizora, a ten mniejszy do nowego i jakby ręką odjął do teraz. Technik również zwrócił uwagę na stary telewizor LG, no ale w tym momencie na moim Samsungu jest to samo. Dodam, że zakłócenia (pikselowanie, klatkowanie) jest na wybranych kanałach np. TVP 2, Eurosport (wcześniej na Eurosporcie było wszystko ok). Jedyne co nie było wymieniane to kable Ethernet. Jednak jak pisałem technicy mówili, że pomierzone sygnały są ok. Odnosnie połączenia internetowego - od początku bez zarzutu. Ktoś ma jakieś pomysły ?  Bo mi już powoli ich brakuje. Pozdrawiam

________________
* Scalenie tematów ze względu na kontynuację wątku – moderator Kinga

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Światłowód - problemy z telewizją

@Akindusx żeby nie kombinować za wiele kup oryginalne patchcordy ethernet o długości 20m i zrób połączenie na skróty. Przez okno, klatkę schodową czy jakkolwiek, byle starczyły. Jeśli jednak to się dzieje na obu dekoderach musisz sprawdzić czy switch w modemie nie dostaje zwarcia od jakiegoś innego urządzenia w sieci kablowej. Nie koniecznie muszą być bowiem uszkodzone kable eth do dekoderów. Może to być inny patchcord, więc na testy wyłącz resztę z nich. Daj znać co stwierdziłeś. Pozamieniane jeszcze gniazdka w switchu dla dekoderów 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Światłowód - problemy z telewizją

Ok, bo trochę to już wszystko zamotane dla mnie. Mam kupić oryginalne patchcordy ethernetowe i podłączyć je na skróty jeden z ONT do Funboxa i drugi z głównego dekodera multiroom do Funboxa po prostu zamiast aktualnie zwykłych białych ethernetowych RJ45 tak ? One są spięte opaskami (mam nadzieje że to nie jest przyczyna zakłóceń) i wchodzą w ścianę bo Funboxa mam w swoim pokoju, a główny dekoder i ONT na dole.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Światłowód - problemy z telewizją

@Akindusx dokładnie o czymś takim myślałem. Zamiast istniejących w ścianie po prostu na skróty podłącz zamienniki. Zacznij od tego od ONT do modemu, później od modemu do jednego dekodera i kolejno do drugiego. Nie wszystkie na raz, bo się nie dowiesz który śmieci. W czasie testów odłącz od modemu pozostałe urządzenia np kompa po kablu. Tylko ONT, modem i 2 dekodery ...zrób także odstępy przy włączaniu poszczególnych elementów jako czas na obserwację zmian. Nie spiesz się, od diagnozy zależy dalsze działanie, którego musisz być pewny


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Światłowód - problemy z telewizją

Ok, bo teraz jeszcze zamieniłem w Funboxie gniazda dekoderów, ale jest to samo. Pytanie np. czemu na TVP 1 jest ok na obu dekoderach, a już TVP 2 dramat, podobnie z innymi kanałami np. TVN itd.

Dobra jutro kupuje kable i będę sprawdzał.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Światłowód - problemy z telewizją

Nowe oryginalne patchcordy - 15 metrowe nic nie pomogły. Jest to samo. Zamieniałem wtyczki, wyłączałem jeden dekoder, potem odwrotnie, odłączałem internet od jednostki, który mam na kablu, odłączałem telewizory i nic dalej tak samo. Sąsiedzi maja podobnie. Najgorsze jest to, że zadzwonię na infolinie i pani mi się spyta czy robiłem reset Funboxa albo czy przywróciłem do ustawień fabrycznych i powie, że ona widzi ze wszystko jest u nich w porządku i koło się zamyka, a ja nie zamierzam płacić za usługę, w której nie da się oglądać telewizji. A może problem tkwi gdzieś w głównej skrzyni, która stoi obok sąsiada przy drodze. Ale to przecież chyba problemy by były również z internetem, telefonem itd. ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Światłowód - problemy z telewizją

@Akindusx to już więcej niż pewne, że problem leży po stronie operatora. Zrób jeszcze jedno zgłoszenie na czacie. Z dokładnym opisem Swoich działań i tego, że sąsiedzi mają to samo. Domagaj się wizyty technika z własnym dekoderem i tv testowym.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Światłowód - problemy z telewizją

Na światłowodzie jakiego operatora jest świadczona usługa ?
U nas Na światłowodach Inei był ten sam problem, i to był właśnie problem po stronie Inei a nie Orange, ale już ponoć ogarnęli.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Światłowód - problemy z telewizją

W sumie to nie wiem na jakich. To będzie gdzieś w umowie ? We wsi 2 km dalej jak kopali najpierw była Inea potem Orange więc możliwe, że światłowody Inea.