Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

iPhone X zakupiony w lombardzie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

iPhone X zakupiony w lombardzie

Kupiłem dziś iPhone'a X oferowanego przez lombard przez internet. W opisie oferty było napisane, że nie posiada on blokady SimLock, jednak po dopytaniu się o to firma odpowiedziała mi, że tak naprawdę nie ma możliwości sprawdzenia tego (jak wiadomo włożenie karty sim równa się aktywacji urządzenia, a co za tym idzie rozpoczęciu okresu gwarancyjnego). Martwię się, że okaże się, że telefon ma simlocka a ja nie będę miał możliwości jego odblokowania, bo nie jestem klientem Orange (czytałem, że potrzeba jakiś kod abonencki/bok, a jedyną opcją ich otrzymania jest posiadanie numeru w Orange). Czy jest możliwość zdjęcia simlocka nie mając karty z Waszej sieci?

Pozdrawiam

17 ODPOW. 17

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

iPhone X zakupiony w lombardzie

@oficjalnaowca  podobno zdjęcie simlocka kosztuje 77 zł, rozwiązanie, jednak z użyciem karty w sieci Orange - z "numerem na kartę" opisał @Piotrekk85 w tym temacie - polega ono na doładowaniu takiej karty do wymaganej sumy i kontakt z BOK


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

iPhone X zakupiony w lombardzie

Od 29.09.2018 nie ma już simlocka na iphony. Wystarczy legalnie kupiony telefon podłączyć do wifi. W starszych modelach trzeba zrobić to przez iTunes.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

iPhone X zakupiony w lombardzie

Czyli rozumiem, że pomimo tego, że telefon nie jest jeszcze aktywowany, blokada została już automatycznie zdjęta?

Przypominam, że telefon jest nowy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

iPhone X zakupiony w lombardzie

Co masz na myśli, że nie jest aktywowany? Jest w pudełku?

Telefon nie będzie miał simlocka dopiero po podłączeniu wifi i nawiązaniu połączenia z serwerami Apple. Wcześniej sprzedane egzemplarze pewnie dużo wcześniej były produkowane więc wifi jest konieczne.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

iPhone X zakupiony w lombardzie

Chodzi mi o to, że jest fabrycznie nowy i nie rozpoczął się jeszcze okres gwarancyjny producenta, bo nikt nie wkładał do niego jeszcze żadnej karty SIM. Czyli rozumiem, że wystarczy skonfigurować urządzenie, podłączyć się do WiFi i tyle? Zrobić to przed włożeniem karty z innej sieci, czy po?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

iPhone X zakupiony w lombardzie

Lepiej chyba użyć sim innej sieci.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

iPhone X zakupiony w lombardzie

@oficjalnaowca Zapytaj skąd pochodzi telefon, gdzie został zakupiony.

Wszystkie polskie sieci komórkowe z wyjątkiem do niedawna Orange nie zakładało simlocków na telefon. Telefony z sklepów Apple Authorized Reseller też ich nie posiadały.

Jeżeli telefon pochodzi z Orange to w trakcie aktywacji powinno być tak, jak napisał @Piotrekk85.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

iPhone X zakupiony w lombardzie

NO właśnie, słowa kluczowe, "do niedawna", oraz data którą podał @Piotrekk85 - jeśli ktoś "kupił" ten telefon od Orange przed tą datą... a być może ciut był on w magazynie, to może oznaczać, że simlock jest na tym urządzeniu.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

iPhone X zakupiony w lombardzie

Telefon został zakupiony właśnie w Orange. Nie jest przypadkiem tak, że żeby nawiązać połączenie z wi-fi potrzebuję najpierw włożyć kartę SIM? (jeśli telefon nie był wcześniej aktywowany). W takim wypadku musiałbym włożyć sim z Orange, której nie mam 😕

Rozumiem, że jak pójdę do salonu z fakturą i poproszę o zdjęcie blokady to nie będzie z tym problemu?