Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

iOS: Uaktualniono ustawienia operatora do Orange 28.4

Anonim

Nie dotyczy

iOS: Uaktualniono ustawienia operatora do Orange 28.4

@Lucaso To jaki ty masz 28.5.13  czy taki 28.4? A pisze o beta.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

iOS: Uaktualniono ustawienia operatora do Orange 28.4

Za ustawienia sieci owszem. Ale preferowaną rekomendacją przy dostępności VoLTE i VoWIFI jest wyłączenie 2G. Nie tylko w Polsce to się dzieje...

 

https://support.apple.com/pl-pl/HT203124


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

iOS: Uaktualniono ustawienia operatora do Orange 28.4

Ten link co podełś nie informuje o tym, że to Apple jest odpowiedzialne za ustawienia sieci 🙂 więc nie obroniłeś się nim czasem warto przyznać się do błędu pozytywnie światczy to a tylko wielcy to potrafią. 

Wiesz jako osoba która recenzuje produkty Apple mam dostęp do kilku iPhone'ów i na różnych iOS by móc sprawdzić jak wygląda sytuacja i czy warto robić aktualizacje.

Co do WiFi tak mam jest też kiepskiej jakości pobieranie w porywach 1,5mb/s więc nie ratuje mnie te rozwiązanie.

A na zapytanie Orange dlaczego tak jest dostałem śmieszną odpowiedź, że mieszkam za daleko od nadajnika to chyba tak wielkiej sieci powinno zależeć na tym bym mógł korzystać i dawać jej zarobić ale skoro ona nie ma zamiaru ja też nie widzę potrzeby.

Ciekawostka na leciwym iPhone 4S mam zasięg 4 kropek ale tam oczywiście mam wybór z jakiej sieci chce korzystać a już na iPhone 7 nie.

XXI wiek a pokrycie sieci i możliwości gorsze niż za czasów sieci Centertel.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

iOS: Uaktualniono ustawienia operatora do Orange 28.4

Populizm pełną gębą. Centertel działał na 450 MHz początkowo, więc zasięg był większy niż przy 900 czy 800 MHz. Zainteresuj samorząd że brakuje zasięgu/internetu u Ciebie. Narzekać najłatwiej...

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

iOS: Uaktualniono ustawienia operatora do Orange 28.4

Poza tym zawsze można poszukać kart bez LTE (to rzadkość ale na niektórych magazynach w salonie) lub starych starterach. Kiedyś można było wyłączyć LTE, ale teraz to chyba automat włącza przy uruchomieniu transmisji danych.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

iOS: Uaktualniono ustawienia operatora do Orange 28.4


Lucaso napisał(-a):

Ten link co podełś nie informuje o tym, że to Apple jest odpowiedzialne za ustawienia sieci 🙂 


Na podanej stronie Apple informuje jak wygląda opcja danych komórkowych w zależności od dostępności VoLTE. Jasno z niej wynika że producent przewidział tylko dwie możliwości:

 

1. operator obsługuje VoLTE - menu ma kształt: LTE wyłączone/Tylko dla danych/Głos i dane,

2. operator NIE obsługuje VoLTE: menu ma kształt: 2G/3G/LTE.

 

Innych ustawień Apple nie przewiduje. W Orange mamy sytuację nr. 1, dlatego nie ma możliwości wyboru trybu 2G, nawet jeżeli operator bardzo by tego chciał.