Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

bootloader


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

bootloader

Telefon byl brany 2 lata temu , o tym nie mialem zadnego pojecia, a jak co do czego to wychodzi 😕  mam w planie zakup nowego ale juz z poza operatora 😄 a z obecnym bede kombinowal cos z tym bootloaderem albo zostawie jako zastepczy.

Anonim

Nie dotyczy

bootloader

Operator co najwyżej może zablokować imei. Nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem. Xperia ma sposób na zdjęcie bootloadera. Możesz wejść na stronę Sony którą zamieściłem na screnie. Tam krok po kroku wybierasz model telefonu, potem swój imei itp następnie Sony to weryfikuje i z tego co pamiętam klucz odblokowania wysyła Ci mailem co w kolejnych etapach przekieruje Cię do tej zakładki. Nie pamiętam czy z linku maila czy dalej ze strony Sony
Orange ogólnie blokuje dostęp do trybu fastboot ale ogólnie wtedy gdy ma na równi założonego sim locka więc możesz spróbować mojej metody którą wielokrotnie sprawdzałem. Bo dla mnie ważne jest to że jeśli Sony jako deweloper daje możliwośc zdjęcia bootloadera to nie powinno być z tym kłopotu jak się nie uda to mam inne pomysły. Najpierw spróbuj tą metodę

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32344
  • 36352
  • 1368

bootloader

We legalnych dystrybucjach w Polsce zawsze jest zablokowany bootloader, to nie simlock który można zdjąć kodem.
Anonim

Nie dotyczy

bootloader

To czy bootloader jest zablokowany to dobra wola producenta. Po to aby móc chronić telefon przed innym systemem niż oryginalny. Mając Brandowany soft możemy również natknąć się na taką blokadę. Tutaj operator chroni swoich aplikacji i modyfikacji które umieścił w Brandowanym sofcie. Sony czy HTC wyszły naprzeciwko użytkownikom dając im możliwość zdjęcia blokady. Dodając taką funkcje na ich stronach. Wiele razy to robiłem także wiem że to działa. W kwestii legalnych dystrybucji na przykładzie mojego telefonu Galaxy s8+ to wystarczyło zdjąć blokadę OEM z poziomu telefonu aby móc zainstalować recovery twrp i roota. I gdzie tutaj blokada operatora?
Screenshot_20180203-023653.png

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32344
  • 36352
  • 1368

bootloader

Tak ale to tak samo jak możesz sobie wgrać windowsa na telefon. Żadnej gwarancji czy wsparcia można już nie liczyć po tym https://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/unlock-yourboot-loader/
Anonim

Nie dotyczy

bootloader

Tutaj w pełni masz rację, każdego rodzaju modyfikacje są robione na własną rękę. Nikt nam nie pomoże w tym jeśli np uceglimy telefon. No chyba że za opłatą bo już sam root unieważnia gwarancję za to że sami ingerowaliśmy w system. Bo bootloader odpowiada za nic innego jak za pilnowanie tego aby system był legalny pod kątem swojego producenta. A po stronie operatora aby pilnował modyfikacji w kontekście brandu

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

bootloader

A czy jeżeli w *#*#7378423#*#*
Mam rooting status: Bootloader unluck allowed: NO
I użyje sposóbu https://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/unlock-yourboot-loader/
To telefon się nie ucegli? Z tego co kojarzę to właśnie się ucegli ale nie jestem pewien