Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

blokada Bootloadera


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

blokada Bootloadera

Chciałbym pobawić się troszeczkę ze swoim Sony Xperia SP. Niestety zablokowany mam bootloader i nie mogę nic zrobić. Jestem świadomy konsekwencji jeżeli coś pójdzie nie tak, ale człowiek uczy się na błędach 🙂 Czytając różne fora dowiedziałem się że tylko Orange blokuje dostęp do pełnych funkcji telefonu. Więc moje pytanie brzmi. Jak można zdjąć blokadę bootloadera, ewentualnie gdzie można to zrobić i ile to może kosztować. Pozdrawiam

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

blokada Bootloadera

Polecam tobie forum android Szczęśliwy mężczyzna


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

blokada Bootloadera

A czy na pewno potrzebne Ci te funkcje?

Magia bootloadera z którego skorzysta się może raz lub dwa razy.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

blokada Bootloadera

Aplikacje od operatora troche mnie denerwują i dodatkowo obciążają mi telefon. SP nie jest nowością, a ja go chciałem troszekę wskrzesić przez czystego andka. Dodatkowo wyrzuca mnie z aplikacji na przykład takich jak aparat, tak więc nawet nie jestem w stanie nawet zrobić zdjęcia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

blokada Bootloadera

Nie korzystasz z żadnej funkcji wymagającej zdjęcia bootloadera.
Na to co potrzebujesz wystarczy oddać telefon na gwarancje do serwisu ze oczekiwaniem stwierdzenia zamulania telefonu przez soft Orange. Papierek z serwisu wysyłasz przez Mój Orange lub mailem na BOK. Wtedy z Orange dostajesz zgodę na zdjęcie softu - wtedy jeszcze raz oddajesz telefon do serwisu.
Miesiąc bez telefonu ale wgranie czystego Androida jest możliwe.
Choć nie wydaje mi się, że to sprawi, że telefon niebotycznie przyśpieszy.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

blokada Bootloadera

Zdaję sobie z tego sprawę że to może niewiele dać, ale może jeszcze z roczek bym wytrzymał na tym aparacie. Telefon jest już po gwarancji i dlatego pytałem się gdzie i za ile można to zrobić, bo jeśli to grosze kosztuje to podjął bym się tego, w innym wypadku to nie bedzie miało sensu. Dodam że jak go zrootowałem i usunąłem niektóre śmieci to się znacznie poprawiło. Ale nadgorliwość gorsza od faszyzmu i chyba za dużo usnuąłem bo "niestety aplikacja aparat została zatrzymana".


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

blokada Bootloadera

Jeśli masz telefon po gwarancji, to zrobiłbym to sam w domu za free.
Jak się nie znasz, to poszukaj jakieś serwisu lokalnego (metody w sieci opisywane nie zawsze działają a czasem trzeba je naprawiać). Zwykle to kosztuje około 100 zł.

Tylko nie radze zdejmować bootloadera a wgrac czysty soft.