Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zwrot ładowarki i kabla.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 0

Zwrot ładowarki i kabla.

Witam, przedłużając umowę wybrałem sony xperie 10 IV, nie przypadł mi do gustu więc go wymieniłem na inny smartfon, dostałem listownie wiadomość że nie zwróciłem ładowarki i kabla do telefonu i mam zapłacić 90zł, producent nie dołącza ani ładowarki ani kabelka do smartfonu, zadzwoniłem na BOK wyjaśniłem i Pani powiedziała że się tym zajmą, no i tak się zajęli że odpisali po tygodniu cyt.

 

"dziękujemy za zgłoszenie dotyczące zwrotu sprzętu SONY XP.10 IV 5G 6/128GB CZARNY o numerze seryjnym -----------------------. Zweryfikowałem opisaną sytuację. Przeprowadzona analiza nie wykazała nieprawidłowości po stronie sieci Orange.

Informuję, że w zwróconym zestawie brakowało:
EL.ZEST.ŁAD.SIEC.MICRO USB
EL.ZEST.KABEL USB.

Dlatego prosimy o wpłatę 90,00 zł na numer konta podany w załączonej nocie obciążeniowej. Kwota jest równowartością ceny brakujących elementów

Przykro nam, że zaistniała sytuacja spowodowała niezadowolenie z Pana strony, natomiast nie mamy podstaw do uznania reklamacji. "

 

Śmieszy mnie to, bo na samej stronie producenta smartfonu w opisie szczegółowym jest napisane że w pudełku nie ma kabla ani ładowarki. Co w tej sytuacji zrobić? 

 

Pozdrawiam

 

 

 

7 ODPOW. 7

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Zwrot ładowarki i kabla.

Masz znajomego prawnika?

 

Pismo do Orange (prawnik potrafi je ładnie zredagować) przedstawiające sytuację, łącznie ze zrzutami ekranu ze strony producenta smartfona. W piśmie jednoznacznie napisać, że uznajesz to za próbę wyłudzenia środków (prawnik będzie wiedział, jakie to paragrafy) i żądasz zaprzestania takich działań.

 

W 99% pomaga. A jak Ci się trafi ten 1%, to UOKiK.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zwrot ładowarki i kabla.

@forsaken  ja bym poszedł  do salonu I tam na wystawie są telefony. Jeśli tego akurat nie będzie, to bym konsultanta zapytał czy w zestawie według niego jest zasilacz i kabel. Jeśli powie, że nie, przedstawbym odpis reklamacji I zapytał, czy przyjmie ponownie. Jeśli nie, to takie pismo reklamacyjne bym od razu przy nim z jego danymi przesłał do Skierniewic na adres korespondencyjny listem  poleconym.  Opisałbym sprawę szczegółowo i może faktycznie warto zasięgnąć rady prawnika 

Wiem, że są zobowiązani udzielić porad konsumenckich


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Zwrot ładowarki i kabla.

@forsaken  na Twoim miejscu ponownie bym reklamację słał z delikatną sugestią aby sprawdzili co sprzedawany sprzęt ma w zestawie. Masz całkowitą rację że od jakiegoś czasu Sony nie dodaje do telefonów żadnych kabelków ani ładowarek, w pudełku jest po prostu sam telefon w myśl ich podejścia "eco" Xperia i ekologia | Sony PL


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 0

Zwrot ładowarki i kabla.

Dziękuje wszystkim za odpowiedź, napisałem w międzyczasie do SONY z pytaniem o ładowarkę i kabel:

 

cyt: 

Szanowny Panie

W zwiazku z Pana pytaniem odpowiadamy iż w pudełku z telefonem nie jest załączony przewód oraz ładowarka a poniżej zamieszczam Panu link dlaczego to tak jest zrobione

(jak wrzucam link to nie dodaje mi postu)

 


Z wyrazami szacunku,


Zbigniew M*****

SONY SUPPORT TEAM" 

 

Póki co zapłacę bo termin się kończy, opiszę wszystko wraz ze zrzutami ekranu i wyśle poleconym, myślicie, że za mój poświęcony i stracony czas  mogę od Orange coś żądać 😉 ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zwrot ładowarki i kabla.

@forsaken  myślę,  że to dobry pomysł. W piśmie w związku ze straconym czasem zaproponuj rekompensatę w postaci np miesiąca abonamentu gratis...Zawsze to coś, tym bardziej, że to Ty mszz rację,  co potwierdza  producent sprzętu 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 98
  • 330
  • 0

Zwrot ładowarki i kabla.

Najgorsza możliwa rzecz, którą można zrobić, to zapłacić.

 

Ja bym nie zapłacił. Jeśli wysłaliby wezwanie do zapłaty, odpisałbym im, że w zestawie z telefonem fabrycznie nie ma ładowarki i przewowdu, w związku z czym sytuacja wypełnia znamiona okreslone w art. 286 kodeksu karnego. I w przypadku wszczęcia procedury windykacyjnej złożę do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Orange (czy raczej osobę odpowiedzialną za sytuację).

Dołączyłbym do pisemka wydruk maila z SONY, wysłał listem poleconym. I tyle.

 

Jeśli zapłacisz, to trochę tak, jakbyś przyznał im rację...

Anonim

Nie dotyczy

Zwrot ładowarki i kabla.

Też się zgodzę nie ma co płacić. Przecież tych elementów nie było w zestawie. Odwołuj sie, dołącz to co dostałeś. Racja jest jak najbardziej po Twojej stronie walcz i swoję.