Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy w moim przypadku zakup będzie legalny?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 12
  • 0

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy w moim przypadku zakup będzie legalny?

@Piotrekk85 Telefon to Oppo Reno4 pro 5G. Kosztuje sporo więcej ale z tego co wiem była jakaś dobra promocja. Wiem, że fakturę można podrobić ale w tym przypadku wątpie żeby tak było. Trochę bez sensu, żeby nieuczciwy sprzedawca podrabiając fakturę zostawiał zapis mówiący o ograniczeniu dysponowania urządzeniem.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 12
  • 0

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy w moim przypadku zakup będzie legalny?

@pirenej A co jest nie tak z odkupowaniem telefonu od osoby prywatnej? Poza wątpliwościami co do rat, których spłatę można sprawdzić u operatora co zostało wyżej opisane, wszystko jest legalnie a urządzenie jest pełnowartościowe. Wolny rynek pozwala ludziom na zakup z dowolnego (legalnego) źródla, a nie tylko w sklepie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy w moim przypadku zakup będzie legalny?

W cennikach dla osób fizycznych cena jest dużo wyższa.
Uwzględnij też że baza IMEI na stronie nie jest aktualizowana online, tylko raz na dwa tygodnie. Więc dlatego może nie widać w wyszukiwarce na stroni jeśli zakup był niedawno.
Anonim

Nie dotyczy

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy w moim przypadku zakup będzie legalny?

@Piotrekk85 też na to zwróciłam uwagę. Cena zbyt wysoka nic nawet w przybliżonej wysokości nie ma.  Podejrzane to. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2087
  • 7669
  • 31

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy w moim przypadku zakup będzie legalny?


@Silazgornapisał(-a)

@pirenej A co jest nie tak z odkupowaniem telefonu od osoby prywatnej?


że zamiast kupić, błąkasz się po forach


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2024
  • 5480
  • 184

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy w moim przypadku zakup będzie legalny?


@Anonimnapisał(-a)

@Piotrekk85 też na to zwróciłam uwagę. Cena zbyt wysoka nic nawet w przybliżonej wysokości nie ma.  Podejrzane to. 


Arti_Kn_Pl_0-1641385771103.png

Wcale nie jest dużo wyższa (wyciąg z cennika love), do tego można dostać kod rabatowy na 10zł mc na raty co obniża 240 cenę telefonu, dodatkowo można dostać 300 zł rabatu za podpisanie umowy na energię. Dodatkowo bywają akcje odkup telefon na wybrane modele, gdzie można dostać bon o wartości od 200 zł w zwyż. Także naprawdę można znacząco obniżyć cenę telefonu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy w moim przypadku zakup będzie legalny?

Nie spotkałem się z promocją zbicia raty z 36zł miesięcznie do zera. Chyba, że coś ściśle tajne?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 12
  • 0

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy w moim przypadku zakup będzie legalny?


@pirenejnapisał(-a)

@Silazgornapisał(-a)

@pirenej A co jest nie tak z odkupowaniem telefonu od osoby prywatnej?


że zamiast kupić, błąkasz się po forach


To akurat nie duży koszt względem potencjalnych oszczędności. Poza tym taki wątek na pewno w przyszłości przyda się niejednej osobie.

Gdybym nie przegapił promocji to kupiłbym w sklepie tak jak sugerujesz, jednak ponieważ potrzebuję telefonu na szybko i nie chcę przepłacać to zacząłem szukać również ogłoszeń od osób prywatnych. Tym bardziej, że ten model już powoli ze sklepów znika.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 12
  • 0

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy w moim przypadku zakup będzie legalny?


@Piotrekk85napisał(-a)
Nie spotkałem się z promocją zbicia raty z 36zł miesięcznie do zera. Chyba, że coś ściśle tajne?

Sprzedający powiedział, że pracuje w Orange więc możliwe, że sobie jakąś tajną ofertę wynalazł 😝

Anonim

Nie dotyczy

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy w moim przypadku zakup będzie legalny?

To jak w Orange to jestem w stanie uwierzyć, że wiedział jak rozegrać by maksymalnie zbić cenę.