Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zablokowany telefon


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 61
  • 0

Zablokowany telefon

Pytanie, dlaczego nie pojawiło mi się żadne powiadomienie parę dni przed zablokowaniem go?

Czytałem gdzieś, że powinno być powiadomienie SMS na numer klienta, oraz powiadomienie na telefon nie zależnie od karty SIM jaka w nim jest.

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany telefon

@mirek0769 Orange ma tylko miękka windykację mogą monitować czy zerwać umowę ale sami nie ściągają długów. 

 

Jeśli klient ma też umowę na usługi telekomunikacyjne powiązane z tą umową zostaną wyłączone. Mógł również nabyć sam telefon. 

 

Zgodnie z Regulaminem dostępnym sprzedaży sprzętu na raty telefon jest własnością Orange do momentu splaty ostatniej raty. Dopiero wtedy przechodzi on na własność klientka. Wcześniej nie może on sprzedać tego telefonu. Ale tak zrobił i nie jesteś pierwsza osobom oszukaną w ten sposób. 

 

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany telefon

@mirek0769  nie miałem styczności z blokowanym telefonem, może sprzedającemu wyświetliła się taka informacja, ale zignorował to i aukcję zrobił, od razu nie jest blokowany telefon, pewnie komunikat sms czy inny, ma miesięczne wyprzedzenie, to już w umowie u operatora pewnie pisze, po jakim czasie blokuje telefon, lub na infolinii ci do powiedzą, bo blokady IMEI to ostateczność i nikt nie bawi się w ich włączanie i wyłączanie blokady.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 61
  • 0

Zablokowany telefon

Dane z faktury mam z dnia bodajże 14.04.2021 a zablokowanie telefonu nastąpiło 16.06.2021, więc szybko działają w tym temacie. 

Z tego co widzę, to raczej światełko w tunelu oraz jakieś inne nadzieje zostały pogrzebane na ponowne uruchomienie telefonu.

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany telefon

@mirek0769  strzelałem 2 miesiące i trafiłem 😎

Jutro Lotto zagram 😄


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 61
  • 0

Zablokowany telefon

No to faktycznie, może chociaż Ty będziesz miał szczęście:))))

Kupiłem też 1,5 roku temu S10+ z Orange, ale to umowa podpisana przed wprowadzeniem w regulaminie o możliwych blokadach IMEI z tego tytułu. Byłem pewny, że nie wprowadzili blokad, ale jednak nie byłem na bieżąco w tym temacie.

Od strony prawnej mogę jakoś wyegzekwować kwotę poniesioną przeze mnie od sprzedającego? Jest to osoba prywatna. 

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany telefon

@mirek0769  szkoda że to nie sklep czy komis, osoba fizyczna to kiepska sprawa, no chyba że z pobliska, bo zgodnie z prawem, taki telefon nie powinien być sprzedawany, abonent czy inny klient, jest właścicielem po spłacie rat, więc nawet serwis Allegro nie pomoże, pecha masz i współczuję ci. To nauczka na przyszłość, oszczędza się 1k zł a ryzyko zostania z cegłą nie telefonem spore.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 61
  • 0

Zablokowany telefon

Szukając telefonu kierowałem się głównie aby to był z Orange, ale jednak oni też zaczęli blokować telefony jak konkurencja dla pomarańczowych. Tak był to odbiór osobisty. Teraz nie wiem czy jest jakiś sens iść gdzieś dalej z tym tematem, mam na myśli policję. Rozważam też poradę prawnika jak on by to widział, a to już będzie ostatnia deska ratunku dla tonącego :))

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany telefon

@mirek0769  można iść na policję, telefon zabiorą, bo nie jest twoją własnością, umowy z kupującym nie masz, zresztą nawet jakby była, to umowa nie ważna, szkoda kasy na prawnika, jedynie odszukać sprzedawcę i odzyskać kasę, to tak jak z kradzionym autem, jak nie sprawdzisz w rejestrze na Policji, to ani kasy, ani auta, bo auto ci odbiorą, jak przy kontroli drogowej wyjdzie że kradzione, czasem takie akcje po pół roku od kradzieży są, zanim zgłoszenie wpłynie. Trzeba być ostrożnym, sam wolę przepłacić ale w sklepie kupić telefon, bo abonamentu nie mam.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zablokowany telefon

@mirek0769 miałem do czynienia z telefonem, który był zablokowany po numerze IMEI, ale nie od Orange. Kolega, który zskupiłntaki telefon, nie dostał żadnego komunikatunonblokadzie IMEI. Po prostu telefon przestał działać. 

W przypadku telefonu z dystrybucji Orange, nie powinien taki telefon zostać sprzedany przed spłaceniem rat operatorowi. Zasady odsprzedaży jak i przejścia praw własności telefonu są opisane w regulaminie. Więc nabyłeś urządzenie nielegalnie  ale to sprzedawca zstąpił przed Tobą informacje o stanie telefonu. Raczej masz teraz bezużyteczne urządzenie. Żeby cokolwiek z nim zrobić, to zwrot sprzedającemu, chyba, że spłacić telefon, ale i tak odblokować może tylko osoba, na którą podpisana była umowa sprzedaży.