Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xperia Z5compact - echo podczas rozmów.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Xperia Z5compact - echo podczas rozmów.

Witam,

 

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Sony Xperia Z5 Compact. Telefon kupiony fabrycznie nowy, ogólnie wszystko ładnie pięknie lecz nie do końca... Pod czas rozmów telefonicznych moi rozmówcy słyszą swoje echo, sprawdzałem dzwoniąć z innego telefonu i faktycznie jest to strasznie irytujące. Nie ma znaczenia to czy dzwonię ja, czy odbieram połączenie. Dodam, że wcześniej użytkowałem Xperię Z1C z kartą microSIM i problemów nie było, zmieniając aparat musiałem wymienić kartę na nanoSIM i ot problem się zaczął. Zna ktoś przyczynę? Sposób by wyeliminować echo?

14 ODPOW. 14

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2819
  • 7052
  • 183

Xperia Z5compact - echo podczas rozmów.


piotrek6 napisał(-a):

Witam,

 

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Sony Xperia Z5 Compact. Telefon kupiony fabrycznie nowy, ogólnie wszystko ładnie pięknie lecz nie do końca... Pod czas rozmów telefonicznych moi rozmówcy słyszą swoje echo, sprawdzałem dzwoniąć z innego telefonu i faktycznie jest to strasznie irytujące. Nie ma znaczenia to czy dzwonię ja, czy odbieram połączenie. Dodam, że wcześniej użytkowałem Xperię Z1C z kartą microSIM i problemów nie było, zmieniając aparat musiałem wymienić kartę na nanoSIM i ot problem się zaczął. Zna ktoś przyczynę? Sposób by wyeliminować echo?

 

Nie korzystasz z trybu głośnomówiącego ? Pamiętam, że Z1C podobny problem stwarzała włączona usługa "redukcja szumów mikrofonu". Po jej wyłączeniu wszystko wróciło do normy. Sprawdź w ustawieniach połączeń w swojej Z5, czy nie masz włączonej podobnej usługi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Xperia Z5compact - echo podczas rozmów.

Z trybu głośnomówiącego nie korzystam na pewno, a co do ustawień to przejrzałem chyba każdy możliwy ich zakamarek i nic typu 'redukcja szumów' nie znalazłem 😞 Testowałem na różnych ustawieniach, zmieniałem sieci z LTE na wszystkie inne ale bez skutku.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2819
  • 7052
  • 183

Xperia Z5compact - echo podczas rozmów.


piotrek6 napisał(-a):

Z trybu głośnomówiącego nie korzystam na pewno, a co do ustawień to przejrzałem chyba każdy możliwy ich zakamarek i nic typu 'redukcja szumów' nie znalazłem 😞 Testowałem na różnych ustawieniach, zmieniałem sieci z LTE na wszystkie inne ale bez skutku.


Tak było od początku w tej Z5 ? SPrawdzałeś SIM w innym telefonie, chociaż to mało prawdopodobne, aby SIM była wadliwa.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Xperia Z5compact - echo podczas rozmów.

Tak było od samego początku, aczkolwiek zanim gdziekolwiek zadzwoniłem i ktoś mi się poskarżył, zrobiłem aktualizację oprogramowania. SIM w innym telefonie nie sprawdzałem, rónież innej karty do telefonu nie wkładałem,  póki co nie mam takiej możliwości ale na pewno zrobię to w najbliższym czasie. Na innym forum wyczytałem, że może być to wina karty sim/operatora, na jeszcze innym, że dopiero wymiana płyty głównej w serwisie przyniosła oczekiwany rezultat...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2819
  • 7052
  • 183

Xperia Z5compact - echo podczas rozmów.


piotrek6 napisał(-a):

Tak było od samego początku, aczkolwiek zanim gdziekolwiek zadzwoniłem i ktoś mi się poskarżył, zrobiłem aktualizację oprogramowania. SIM w innym telefonie nie sprawdzałem, rónież innej karty do telefonu nie wkładałem,  póki co nie mam takiej możliwości ale na pewno zrobię to w najbliższym czasie. Na innym forum wyczytałem, że może być to wina karty sim/operatora, na jeszcze innym, że dopiero wymiana płyty głównej w serwisie przyniosła oczekiwany rezultat...


To sprawdź jeszcze na spokojnie wszystkie ustawienia w telefonie, może masz włączone coś, co daje taki efekt. Nadmienię, że takie echo słyszę rozmawiając z matką, która używa aparatu słuchowego, Ciebie to chyba jednak nie dotyczy 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Xperia Z5compact - echo podczas rozmów.

A jak jest z zasięgiem w Twojej okolicy???


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Xperia Z5compact - echo podczas rozmów.

Aparatu słuchowego nie używam, ustawienia przeglądałem ale posprawdzam raz jeszcze na spokojnie. 

 


pablo_ck napisał(-a):

A jak jest z zasięgiem w Twojej okolicy???



Mieszkam w Toruniu, z zasięgiem nigdy problemu nie miałem. Dodam, że ludzie dzwonią do mnie głownie z Orange i oni słyszą te echo, ja dźwięk w słuchawce mam normalny.

Anonim

Nie dotyczy

Xperia Z5compact - echo podczas rozmów.

Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym aparatem słuchowym 😜 Spróbuj wybrać w Ustawieniach telefonu ręcznie tryb pracy sieci na np 3G i sieć na Orange. Pozdrawiam. 

edit: widzę że jednak już próbowałeś to robić, mhm...........a na innym telefonie jest ten sam problem??? Masz inną słuchawkę by to sprawdzić??? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Xperia Z5compact - echo podczas rozmów.

Co do aparatu słuchowego odpisywałem do posta Katani1 :). Pod ręką nie mam ani innego telefonu na nanoSIM, ani niestety żadnego adaptera. W najbliższym czasie pokombinuję z przekładaniem kart.