Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi redmi note 4 - LTE.

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Xiaomi redmi note 4 - LTE.

Witam , szukając odpowiedzi na mój problem przeszukałem forum i ostatecznie nie znalazłem ostatecznego rozwiązania. 

Problem jest taki , że zasięg mam normalnie i w ikonie internetu mam 4G a nie LTE. 
Z tego co wyczytałem zrobiłem już i mam :

1. Dowiedziałem się na BOK , że u mnie na moim adresie są nadajnik o częstotliwości 1800 mhz, jak to konsultant określi w dłuższej okolicy w ogóle nie ma 800 mhz.
2.Zastosowałem wszystkie ustawienia apn wg strony orange.
3.Telefon zakupiłem w Polsce na opakowaniu są naklejki Global version , napisy są po angielsku i jest znak CE
4. Z zasięgiem nigdy nie ma problemu 4-5 kresek praktycznie zawsze.
5. Na innym modelu po włożeniu karty normalnie po kilku sec, ukazuje się LTE, do tego inna osoba z kartą orange cały czas posiada LTE.
6. Karta sim obsługuje LTE (jest sprawdzona pod tym kontem).
7. Mam zaznaczone preferowane sieci LTE.
8. W sieciach komórkowych nie wykrywa mi w ogole LTE ( ani Orange,Play,T-mobile)

Czy jest w ogóle w tej kwestii jakieś rozwiązanie ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Xiaomi redmi note 4 - LTE.


@Rogs199napisał(-a)

Czyli nie ma to żadnego znaczenia?

Prędkość ta sama itd?


Dokładnie tak. 4G to ogólna nazwa kolejnej generacji sieci GSM, a LTE to nazwa technologii (obecnie jedynej) w tej generacji. 4G czy LTE to czysta semantyka.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Xiaomi redmi note 4 - LTE.

Zasadniczo 4G ≡ LTE.

To czy masz ikonkę 4G, czy LTE nie ma tak naprawdę znaczenia, w obu przypadkach korzystasz z tej samej tehnologii.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Xiaomi redmi note 4 - LTE.

Czyli nie ma to żadnego znaczenia?

Prędkość ta sama itd?

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi redmi note 4 - LTE.

@Rogs199 w zależności od telefonu, albo jest ikona LTE albo 4G, instrukcja obsługi powinna to wyjaśnić, jeśli karta sim wspiera LTE i takowa usługa u operatora działa, to jeśli nadajnik ma LTE czy 4G, masz stosowny transfer 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Xiaomi redmi note 4 - LTE.


@Rogs199napisał(-a)

Czyli nie ma to żadnego znaczenia?

Prędkość ta sama itd?


Dokładnie tak. 4G to ogólna nazwa kolejnej generacji sieci GSM, a LTE to nazwa technologii (obecnie jedynej) w tej generacji. 4G czy LTE to czysta semantyka.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Xiaomi redmi note 4 - LTE.

No właśnie przez około miesiąc użytkowania miałem cały czas ikonę LTE. 

Skoro nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o parametry. To jest tylko kwestia ikony.

Może po aktualizacji się tak stało?

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi redmi note 4 - LTE.

@Rogs199 a aktualizacji nie miałeś na telefonie?

Bywa że coś się potem zmieni, oby na lepsze 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Xiaomi redmi note 4 - LTE.

Note4 nie obsługuje w żadnej wersji LTE po 800 MHz https://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/redminote4/

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Xiaomi redmi note 4 - LTE.

Wcześniej już to właśnie wyczytałem i dlatego skontaktowałem się z BOK. Żeby określi jaka jest czestoczęstot u mnie. 
J/w zostało wyjaśnione poprostu xiaomi zamiast symbolu LTE ma 4G.
Dodam też że kilkanaście minut sprawdzałem na speed teście prędkość u osób które miały ikonę LTE i pomiary wychodzą podobnie. Także temat można uznać za wyczerpany.


Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10912
  • 64

Xiaomi redmi note 4 - LTE.

@Rogs199, w takim razie jak wyczerpany został temat, to możesz oznaczyć - jeżeli chcesz - jedną z powyższych odpowiedzi klikając na "Oznacz jako rozwiązanie" 🙂