Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi Mi A2 Lite - mmsy


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Xiaomi Mi A2 Lite - mmsy

Witam

Mam problem z odbieraniem i wysyłaniem mmsów z Xiaomi Mi A2 Lite czysty android, natomiast jak nie mam włączonych transmisji danych to nic nie dociera i w nie mogę wysłać. Jak włączę dane to jest ok. Na redmi 4x nie ma problemów na tej samej karcie.

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Xiaomi Mi A2 Lite - mmsy

W tym modelu bez mobilnej transmisji nie odbierzesz mms. Ew jakaś aplikacja ze sklepu typu apn on off ale to nie zawsze dobrze działa.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Xiaomi Mi A2 Lite - mmsy

No to kupa a już myślałem że się na niego przerzucę.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

Xiaomi Mi A2 Lite - mmsy

@fido , niektóre urządzenia mają opcję w stylu "pobieraj mmsy przy wyłączonej transmisji" - poszukaj w redmi 4x a jak znajdziesz to może w nowym też będzie...


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Xiaomi Mi A2 Lite - mmsy

Jest opcja pobiera mms automatycznie ale niestety to nie jest to


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

Xiaomi Mi A2 Lite - mmsy

@fido  , w huaweiu p8 lite jest to w ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> więcej  -> sieć komórkowa -> i tu jest "Zawsze wysyłaj i Odbieraj MMS (Wysyłaj i odbieraj MMS bez usług transmisji danych). I to można włączyć lub wyłączyć. Jeśli w Redmi 4x mogłeś obsługiwać MMSy przy wyłączonej transmisji danych to musi tam być podobna opcja. Albo w ustawieniach sieciowych, albo w ustawieniach wiadomości, albo ... w innym miejscu które inżynierowie Xiaomi wymyślili.

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi Mi A2 Lite - mmsy

Zawsze można spróbować użyć innego programu do odbierania wiadomości sms/mms np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.messaging


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Xiaomi Mi A2 Lite - mmsy

Poszukam ale wydaje mi się że tej opcji nie ma bo już patrzyłem. W redmi 4X jest wgrane miui a w Mi A2 Lite jest czysty android i tu może być problem (wyczytanie w na innych forach). Jak na razie w ustawieniach odznaczyłem automatyczne pobieranie i teraz jak przyjdzie mms to ja dostaję smsa i wówczas mogę ręcznie włączyć transmisję i się pobiera.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Xiaomi Mi A2 Lite - mmsy

Wiem że można użyć innego programu ale jakoś nie za bardzo to chce robić.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

Xiaomi Mi A2 Lite - mmsy

@fido , można jeszcze zmodyfikować APN do internetu na błędny i nawet przy włączonej transmisji internet nie będzie działał, ale mmsy będą. Tylko jeśli będziesz chciał korzystać z internetu w terenie to trzebaby z powrotem zmienić jedną linijkę w ustawieniu. Pytanie do Ciebie: czy chce Ci się robić takie kombinacje?