Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wspieranie telefonów z VoLTE przez Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 46
  • 0

Wspieranie telefonów z VoLTE przez Orange

Dzięki za wszystkie rady, na razie pozostanę w 3G, po testach nad morzem zdecyduję czy kupić ten nowy aparat. Czy w sprawie zasięgu LTE w miejscu zamieszkania można gdzieś interweniować? Mieszkam w mieście o średniej wielkości.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1735
  • 8457
  • 65

Wspieranie telefonów z VoLTE przez Orange

@olko52 Jaka jest ikona/nazwa technologii (LTE, 3G, 2G) kiedy wykonujesz połączenie z telefonów z klawiaturą?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 46
  • 0

Wspieranie telefonów z VoLTE przez Orange

Gdy mam wyłączone VoLTE ikonka LTE1 zmienia się na 3G1. Poza tym mój telefon wyświetla na pomarańczowo dodatkową ikonkę słuchawki i napis HD. Gdy załączę  VoLTE ikonka LTE1 pozostaje a dodatkowo na biało ikonka słuchawki i napis HD. Tak mam 😀


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1735
  • 8457
  • 65

Wspieranie telefonów z VoLTE przez Orange

@olko52 Czyli te telefony źle współpracują z VoLTE, przynajmniej w sieci Orange. Zdradzisz jakie to dokładnie modele?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 46
  • 0

Wspieranie telefonów z VoLTE przez Orange

MyPhone Tango LTE.  Ma wspaniały dźwięk podczas rozmowy, czysty, jakby rozmówca stał obok. A po załączeniu VoLTE zakłócenia a najgorsze przypadki blokady, po prostu nie można się do mnie dodzwonić. Próbowałem Nokię 8210 też był przerwy ale i jakość dźwięku już nie taka. Nie wiem jak z jakością dźwięku w tym Maxcomie z Orange.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2411
  • 10004
  • 86

Wspieranie telefonów z VoLTE przez Orange

@olko52  jeśli chodzi o MyPhone Tango LTE na  blogu MyPhone pisze że ten model  nie jest uwzględniony  wśród operatorów. Wymienione są modele MyPhone-ów, które są dostępne w sprzedaży u operatorów i posiadają  funkcje VoLTE. Informacje o tym znajdziesz w tym linku https://www.myphone.pl/blog/telefon-z-volte-co-to-jest-volte-zalety/

Na blogu MyPhone pisze aby VoLTE działało prawidłowo muszą być spełnione następujące warunki: po pierwsze – telefon musi pracować w sieci LTE (być wyposażony w modem 4G), po drugie mieć kartę SIM LTE, a po trzecie – jego oprogramowanie musi wspierać usługę VoLTE. Po czwarte – sam operator komórkowy też musi wspierać VoLTE

Sprawdziłem ten model telefonu na stronie MyPhone posiada funkcje VoLTE ale przy nazwie VoLTE znajduje się gwiazdka, która oznacza że usługa jest zależna od operatora komórkowego. Więcej o tym w tym linku https://www.myphone.pl/product/myphone-tango-lte-plus/

Jeśli chodzi o tą Nokię to niestety nie udało mi się znaleźć jakiś informacji. Jeśli chodzi o ten Maxcom posiada on bardzo dobre opinie zarówno w sklepie Orange https://www.orange.pl/esklep/telefony-komorkowe/maxcom/maxcom-comfort-mm724 jak i na Ceneo  https://www.ceneo.pl/127032284#tab=reviews_scroll

Pozdrawiam 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 46
  • 0

Wspieranie telefonów z VoLTE przez Orange

Zauważyłem, że w dziedzinie telefonów klasycznych (z klawiaturą, dla seniora itp.) polscy „producenci” co i rusz wprowadzają na rynek telefony oznaczone 4G lub LTE. Większość z nich nie ma Internetu, więc powinny służyć do rozmów z VoLTE, z lepszą jakością jak się powszechnie twierdzi. Nie wiem jak to jest w innych sieciach ale Orange wspiera tylko jeden taki telefon. Na pozostałe nie ma gwarancji dobrego funkcjonowania. Po wyłączeniu 3G może się okazać, że kupowane dziś telefony to szmelc. A używają ich głównie ludzie starsi, dla których kupno kolejnego aparatu to spory wydatek w budżecie. Liczy się marketing i zysk dystrybutora.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1735
  • 8457
  • 65

Wspieranie telefonów z VoLTE przez Orange

@olko52 Niestety cały czas trzeba sprawdzać czy urządzenie jest oficjalnie wspierane w Orange. @Pablo5 załączył aktualną listę.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1735
  • 8457
  • 65

Wspieranie telefonów z VoLTE przez Orange

@olko52 BTW, sprawdzałeś jak działa VoLTE na karcie konkurencji? Bo może TTTM.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 46
  • 0

Wspieranie telefonów z VoLTE przez Orange

Włożyłem Plusa i Play. Było dobrze, choć nie miałem czasu na dłuższe testowanie. TTTM? A co to?