Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoWifi i VoLte będzie rozszerzanie na inne modele?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

VoWifi i VoLte będzie rozszerzanie na inne modele?

Czy w planach jest poszerzanie wsparcia natywego dla VoWifi i VoLte? Mam np. Mate10pro który ma natywnie VoWifi i VoLte ale nie mogę tego wykorzystać bo Orange nie wspiera natywnie tego modelu jak i wielu innych, niestety, czy można liczyć że będzie to zmienione? 

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoWifi i VoLte będzie rozszerzanie na inne modele?

Kiedyś pewnie tak, ale ostatnio dodawanie nowych modeli zostało spowolnione (jakoś ciszej na ten temat).

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

VoWifi i VoLte będzie rozszerzanie na inne modele?

Tylko to dodawanie modeli jest strasznie powolne, tak jakby zostało to całkiem zostawi one samo sobie, nie ma wsparcia dla modeli które zostały wypuszczony na rynek pół roku temu lub więcej, np. Mate10pro czy p20pro, s9 czy dużo innych, dostępnych w ofercie Orange 😕 a takie iPhony mogą wspierać to rozwiązanie chyba wszystkie, włącznie z Xem😣


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

VoWifi i VoLte będzie rozszerzanie na inne modele?

Z VoWiFi można się pożegnać - Orange poszedł na łatwiznę i stworzył apkę 'WiFi Calling', coś jak VOIP dodatkowo łączące się przez VPN-a. Jakby to łączyło się bezpośrednio z serwerem Orange to by wymiatalo, przez VPN-a działa czasem kijowo, sądząc po ocenach w Google Play...

 

Co do VoLTE to tydzień temu wgrałem na Sony X Compact soft T-Mobile który ma opcję włączenia VoLTE (Orange MCV takiej opcji nie ma) dzisiaj rano uruchomiłem VoWiFi a wieczorem zastanawiam się co to za chiński znaczek na belce (załącznik) a to VoLTE! - Przetestowałem i działa 🙂

 

Tak więc to kwestia wgrania brandowanego firmware'a - jeśli w sofcie Orange nie ma przełącznika VOLTE to jest jeszcze szansa że w sofcie T-Mobile ten przełącznik będzie. T-Mobile ma w wykazie telefonów Sony X a nie ma wersji Compact - a mimo to działa 🙂


Screenshot_20180725-223516.png

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

VoWifi i VoLte będzie rozszerzanie na inne modele?

Ta opcja włączenia zależy też od różnych producentów. Czy jest natywnie dodana czy w jakimś brandzie, np w moim 10pro jest natywnie dodana i jeżeli sieć wspiera ten model to w ustawieniach przy karcie sim pokazują się dwie opcje do włączenia vowifi i Volte. Orange nie wspiera tego modelu więc włącznik nie ma, wkładam kartę z T-mobile włączniki są, z innymi operatorami nie wiem, ale dodatkowo moją kartę włóżę do s8 i mogę korzystać z vowifi natomiast w s9 już nie bo znowu to model nie wspierany. 

 

Bardzo szkoda że Orange lekceważy modele nawet te co u niej są w ofercie a aplikacja to żadne wyjście to tak jak pisałeś taka droga na skróty przez którą nie zawsze opłaca się isc


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

VoWifi i VoLte będzie rozszerzanie na inne modele?

Szczerze pisząc to nie wiedziałem że zależy to też od karty SIM - mam NJU i na niemieckim sofcie (O2 zdaje się) tego przełącznika nie miałem ale poczytałem na XDA że w T-mobile działa VoLTE.

NIestety po zrobieniu pliku FTF i wgraniu ROM-u bez czyszczenia (dirty flashing) nadal nic nie działało, więc wgrałem ROM Orange - przełącznik o dziwo został ale nadal nie działał więc doczytałem że trzeba zrobić naprawę oprogramowania w programie Sony - naprawa polega chyba na wyczyszczeniu wszystkiego i wgraniu od nowa wszystkiego - pewnie razem z plikami .ta które pomijam przy ręcznym flaszowaniu. Efekt był taki że przełącznik zniknął - więc znów wgrałem ROM T-Mobile i zrobiłem naprawę oprogramowania.

Tak jak pisałem VoLTE aktywował mi się dopiero po aktywacji VoWiFi - więc nawet nie wiem czy te kombinacje alpejskie były potrzebne 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoWifi i VoLte będzie rozszerzanie na inne modele?

Na Samsungach często jest tak że trzeba włożyć inną kartę sim z innym numerem by volte i vowifi się odblokowało również na innych simkach w danej sieci.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

VoWifi i VoLte będzie rozszerzanie na inne modele?

Czasami sami za dużo kombinujemy przez zamotanie prostej sprawy przez producentów i operatorów,  czasami potrzebny brand aby działało VoWifi i Volte a czasami na sofcie czystym jest dodana natywnie obsługa tych połączeń i wtedy potrzebne jest wsparcie operatora aby to wykorzystać, to dokładnie widać na modelu mate10pro który na czystym sofcie ma wszystko co trzeba do obsługi ale w Orange nie można z tego skorzystać a w T-mobile już tak, I wątpię aby zmiana sim Pomogła bo ta sama karta wyłożona do s8plus także na czystym sofcie xeo umożliwiała połączenia VoWifi ale s8 jest na stronie Orange we wspieranych modelach gdzie nie potrzebna żadna apka a mate10pro nie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoWifi i VoLte będzie rozszerzanie na inne modele?