Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ustawienia internetu do telefonu myPhone Up Smart LTE

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22172
  • 181

Ustawienia internetu do telefonu myPhone Up Smart LTE

@musbron1945 

Taka generalna rada. Skup się na tym co podpowiada Ci jedyna chętna do pomocy osoba, która miała w rękach podobny telefon i wie o czym mówi, czyli @spiro. Zignoruj wszystkie pozostałe posty, bo możesz wejść w przysłowiowe "maliny".

Jeśli nie możesz czegoś ogarnąć, to spróbuj zilustrować to opisem pełnymi zdaniami, najlepiej ze zdjęciem ekranu. Jeśli nie możesz zamieścić zdjęcia, staraj się opisać spokojnie co widzisz na ekranie, bez zbędnych dygresji.

Chcemy Ci pomóc, ale bez informacji zwrotnej nie jest to możliwe.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Ustawienia internetu do telefonu myPhone Up Smart LTE

Witam. Późno - bo późno (według swoich lat) - ale doszedłem do wniosku, że nie ma co tracić nerwów na jakieś badziewie za parę setek. Już mam takie trzy (dwa MAXCOMY i jednego myPhone) - co razem cenowo pozwoliłoby mi na zakup porządniejszego urządzenia. W roli samego telefonu ten ostatni spełnia pokładane w nim nadzieje i to mi musi wystarczyć. Natomiast leśne wędrówki będę musiał uskuteczniać po jedynie prostych drogach - czyli "fte i wefte" .. Zatem kończę temat i pozdrawiam wszystkich uczestników dyskusji. SIEMA ..!!! 😵😆 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Ustawienia internetu do telefonu myPhone Up Smart LTE

Witam ponownie wszystkich, biorących udział w dyskusji. Na zasadzie prób i błędów doszedłem do wniosku, że moje telefony - zarówno myPhone Up SMART LTE, jak i MAXCOM MK 281 "załapują" łącze internetowe nawet w domu (w bloku) przy ustawieniach wyjątkowo prostych (obydwa w sieci Orange), a mianowicie:

 

W telefonie MAXCOM MK281

 

nazwa - internet

APN - internet

hasło - internet

 

... puste pola

...

Uwierzytelnienie - brak

Protokół - nie określono

Protokół roamingu - nie określono

 

W telefonie myPhone UP SMART LTE

 

jak wyżej i dodatkowo:

 

MCC - 260

MNC - 03

 

Nadal jednak w Ustawieniach APN - w kolejnych punktach (wiadomości, A-GPS, tethering, IMS) - widnieje żądanie - dodaj APN

 

Podkreślam - to się dzieje w mieszkaniu, mam nadzieję że w terenie otwartym nie będzie gorzej ..

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22172
  • 181

Ustawienia internetu do telefonu myPhone Up Smart LTE

@musbron1945 

IMHO to nie żądanie tylko opcja. Nie musisz jej wypełniać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Ustawienia internetu do telefonu myPhone Up Smart LTE

- j131 

Wydaje mi się jednak, że w A-GPS dodanie APN jest wielce pomocne ..


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22172
  • 181

Ustawienia internetu do telefonu myPhone Up Smart LTE

@musbron1945 

Nie wiem, nigdy nie miałem takiego telefonu. Ale skoro nasz lokalny spec od kaiosa czyli @spiro uważa że nie musi być wypełnione, to należy to wziąć pod uwagę.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2031
  • 6292
  • 69

Ustawienia internetu do telefonu myPhone Up Smart LTE

...

Uwierzytelnienie - brak

Protokół - nie określono

Protokół roamingu - nie określono

 


Aż sprawdziłem w swojej nokii i faktycznie z takimi parametrami też łączy się z netem. Co do GPS to odpowiem w innym wątku.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Ustawienia internetu do telefonu myPhone Up Smart LTE

Od rana walczyłem z telefonami nad jeziorem Wielimie - kawał jeziora i co za tym idzie dobry teren dla satelitów. Telefon MAXCOM MK 281 działał w miarę poprawnie w temacie map i lokalizacji, natomiast myPhone Up Smart LTE krecił .. kręcił i czasami załapał się na lokalizację - ale bardzo rzadko. Próbowałem w nim wiele ustawień APN - najlepiej jednak działał na najprostszych = 3 x internet i reszta pól pusta. Po przyjeździe do domu podłączyłem obydwa pod laptopa (ASUS kupiony coś ponad rok temu - obecnie śmiga na Win11) i okazuje się, że MAXCOM jest dobrze widoczny przez system laptopa, natomiast myPhone .. nie jest zauważany. Wnioskuję, że to zapewne wina właśnie owego telefonu. Dodam tutaj, że resetowałem go do wartości fabrycznych co najmniej pięć razy .. bez rezultatu :-(((

Pozdrowienia z krainy lasów i jezior :-)))


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2398
  • 9928
  • 85

Ustawienia internetu do telefonu myPhone Up Smart LTE

@musbron1945może być to wina telefonu. Sprawdzałem opinie tego telefonu na Ceneo są rózne opinie pozytywne i negatywne. Negatywne np. że zacina się, gps lokalizacja nie działa, system nie jest łatwy w obsłudze i towar był wadliwy. Więcej opinii o telefonie w tym linku  https://www.ceneo.pl/97813707#tab=reviews

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Ustawienia internetu do telefonu myPhone Up Smart LTE

Pablo5

Witam. Opinii o tym telefonie naczytałem się już dostatecznie dużo, ale .. po jakimś czasie od zakupu .. Najgorzej, że nie zachowałem żadnych "papierów" o tym zakupie, a nawet nie pamiętam gdzie go zakupiłem około pół roku temu, więc nie mogę go nawet zwrócić. Jako telefon działa nie najgorzej, więc będzie mi służył w formie awaryjnej. Nabyłem już nawet starter za 5 zł i podładowałem za 30 zł z funkcją START, dostępną przez rok czasu. SIEMA!!! 😎