Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon odnowiony, outlet - warto kupić?

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Telefon odnowiony, outlet - warto kupić?

Miałem nie zakładać tego tematu, bo już kilka razy nie tylko na łamach NO były poruszane sprawy odnowionych telefonów przez Orange.

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/telefony-odnowione-warto-je-kupowac/

Jednak komentarze pod artykułem mnie zaciekawiły. Co sądzicie o zakupie takiego odnowionego telefonu z outletu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Telefon odnowiony, outlet - warto kupić?

Baterie serwisy przeważnie wymieniają, jeśli bateria jest na stałe w telefonie (nie ma zdejmowanych plecków, że samemu wymienimy). Wystarczy na koniec gwarancji oddać telefon, że bateria słabo trzyma, nawet tego nie weryfikują i wymieniają. Ja tak zawsze robiłem jak brałem nowy telefon a stary oddawałem komuś w rodzinie, wcześniej serwis - nowa bateria - i można komuś podarować telefon.. 😉

 

A te z outletów, jeśli ktoś chce dobry telefon w dobrej cenie, ja bym się nie bał brać.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Telefon odnowiony, outlet - warto kupić?

@ketrasaArtur  ja to bym się 3 razy dobrze zastanowił nad zakupem telefonu z outletu, a  na koniec i tak wybrałbym nówkę nie śmiganą 😁


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Telefon odnowiony, outlet - warto kupić?

@slav72 na swoje potrzeby lub żony, pewnie też bym tak zrobił. Jeżeli uwzględniam dzieci, to patrząc jak moja córka korzysta ze smartfona, taniej będzie kupić smartfon z outletu niż nowy. Zresztą kupiłem 3 z outletu. Dwa dałem dzieciom, już nie istnieją, uszkodzenia mechaniczne, mój działa już trzeci rok bezawaryjnie.

Anonim

Nie dotyczy

Telefon odnowiony, outlet - warto kupić?

Sama nigdy nie miałem sprzętu a outletu.  Podobnie jak @slav72  dla siebie pewnie wybrałbym nowy. Ale zgodzę się, dla dziecka to nie jest zły pomysł. Chodź należy pamiętać, że takie telefony mają 12 miesięcy gwarancji z tytułu rękojmi. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Telefon odnowiony, outlet - warto kupić?

@Anonim w przytoczonym w pierwszym poście artykule podana jest informacja o gwarancji 24 miesiące.

Anonim

Nie dotyczy

Telefon odnowiony, outlet - warto kupić?

@ketrasaArtur zgadza się, ale informacja o rękojmi jaką podałam widnieją na stronie e-sklepu. 

Screenshot_2021-12-21-07-14-41-053_com.android.chrome.jpg

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Telefon odnowiony, outlet - warto kupić?

@Anonim to ciekawe, że podają sprzeczne informacje. Tu bardziej bym się przychylał wiarygodności informacji zamieszczonej w e-sklepie, niż to co podane na blogu. Ciekawe, co na to autorka artykułu odpowie?

 

W tym linku:

https://www.orange.pl/view/telefony-odnowione

też podana jest informacja o 12 miesięcznej rękojmi na sprzęt z outletu.

Anonim

Nie dotyczy

Telefon odnowiony, outlet - warto kupić?

@ketrasaArtur Też mnie to zastanawia.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Telefon odnowiony, outlet - warto kupić?

@Anonim rozumiem, że blog jest do podawania informacji i reklamowania Orange, ale niech te informacje będą wiarygodne. Często przecież jak już wcześniej podawał również @slav72, gwarancja jest jednym z parametrów, które decydują o zakupie. Tu jest wprowadzanie klienta w błąd.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Telefon odnowiony, outlet - warto kupić?

Gdyby w skład "odnowienia" wchodziła nowa bateria, to można taką ofertę rozważać. Ale jeżeli czytamy "a bateria ma pojemność nie mniejszą niż 85%" jako informację podaną na samym końcu, jakby mimochodem, to szkoda zachodu.