Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon na raty orange


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Telefon na raty orange

Dzięki @Piotrekk85  🙂 Dużo jest tych metod - nie wiedziałam więc myślę, że powinno to być umieszczone  gdzieś na widocznym miejscu...

Ale windykacje?  to przecież jest nielegalna procedura - tak mi się wydaje..

 


Pracuję w Orange
  • 78
  • 224
  • 12

Telefon na raty orange


@wscieklaewkanapisał(-a)

 

Ale windykacje?  to przecież jest nielegalna procedura - tak mi się wydaje..

 


Legalna ale stosowana raczej w ostateczności. Operator może dochodzić wymagalnych wierzytelności, w tym za pośrednictwem uprawnionych podmiotów zewnętrznych ( firm windykacyjnych). Operator może też "sprzedać" dług 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Telefon na raty orange


@Zoenapisał(-a)

@wscieklaewkanapisał(-a)

 

Ale windykacje?  to przecież jest nielegalna procedura - tak mi się wydaje..

 


Legalna ale stosowana raczej w ostateczności. Operator może dochodzić wymagalnych wierzytelności, w tym za pośrednictwem uprawnionych podmiotów zewnętrznych ( firm windykacyjnych). Operator może też "sprzedać" dług 


Dziękuję @Zoe  Myślałam, że te firmy windykacyjne to już przeszłość. 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Telefon na raty orange

Informacja o przetwarzaniu danych jest w dokumentach dotyczących RODO https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/22768/eead417d-582b-4e5e-91fa-79aa96e7088e.pdf

Co do stosowania zasad windykacji? Wszystko jest opisane w odpowiednich przepisach. Większość przepisów pochodzi z kodeksu cywilnego lub kodeksu postępowania cywilnego. Jak napisał @Zoe jest to ostateczność.

@wscieklaewka: spójrz na to inaczej. Polscy operatorzy (w tym Orange) dosyć sporo wydają z wydatków na obsługę na tzw. proces B2P. Kiedyś można było doliczyć opłaty za wezwania do zapłaty, dziś to nie jest możliwe. Orange póki co obniża część kosztów używając tzw "automatycznego podejmowania decyzji", ale często musi wiele czynności wykonać "żywy człowiek". To wszystko kosztuje. I przez to tak naprawdę składają się wszyscy inni klienci płacący rachunki w terminie. Od kilku lat operatorzy dają zniżki za płacenie terminowe rachunków, ale i tak jak pokazują statystyki windykacja ciągle jest sporym problemem do operatorów. Też oczywiści trzeba patrzeć na poziom zamożności ludzi, ale ja mam zasadę, że jak mnie na coś nie stać, to tego nie kupuję. Nie potrzebuję do szczęścia telefonu za parę tysięcy złotych.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Telefon na raty orange

O @Piotrekk85  to mamy jednakowe zasady 🙂 ja daję słowo Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Dzięki wielkie dla Cię 🙂 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Telefon na raty orange

@Piotrekk85  jest grupa ludzi co nie chce płacić rachunków, zależy im na telefonie, tego zaraz na Allegro czy OLX wystawiają, chętnych na takie telefony jest dużo, ceny atrakcyjne, niewiedza że Operator może fona zdalnie zablokować, skłania sporo ludzi do zakupu, moim zdaniem weryfikacja powinna być ostrzejsza przy braniu z abonamentem telefonu, staż w sieci jakiejkolwiek co najmniej 3 letni nienaganny.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Telefon na raty orange

Jeśli ktoś nie planuje pracować, to na pewno jakieś wyjście.
Anonim

Nie dotyczy

Telefon na raty orange

Polak potrafi, jak się mu okazja trafi. Zamiast iść do "pracy" łomem i użerać się ze złomem, myśli szybko, kombinuje: komórkami pohandluję Emotikon: Mrugający