Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon na raty orange


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Telefon na raty orange

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak to jest z zakupem telefonu który sprzedający wziął na raty w Orange. 

Czy orange tak jak inni operatorzy blokują imei w przypadku nie płacenia rat? Interesuje mnie zakup iphona a wiadomo jest to spory wydatek  dlatego nie chciałbym nieprzyjemnych sytuacji

17 ODPOW. 17

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Telefon na raty orange

jak chodzi o IMEI  to można tylko wtedy zblokować  jak   telefon został skradziony. Dzięki temu nikt nie będzie mógł z niego korzystać.  i nie Orange za nie płacenie rat nie blokuje . a więcej informacji masz w linku .


https://www.orange.pl/omnibook/blokada-numeru-imei#dla-klienta#brak#kiedy-mozna-zablokowac-numer-ime...


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Telefon na raty orange

Czyli mogę ze spokojem kupić taki telefon? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5461
  • 184

Telefon na raty orange

Tak możesz. Możesz też kupić bezpośrednio od Orange na nieoprocentowane raty, bez udziału banku, od kliku dni nawet jeśli nie jesteś abonentem Orange.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Telefon na raty orange


@Thickusnapisał(-a)

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak to jest z zakupem telefonu który sprzedający wziął na raty w Orange. 

Czy orange tak jak inni operatorzy blokują imei w przypadku nie płacenia rat? Interesuje mnie zakup iphona a wiadomo jest to spory wydatek  dlatego nie chciałbym nieprzyjemnych sytuacji


Operatorzy w takim przypadku po prostu blokują telefon i występują na drogę egzekucyjną.

Jedynie można przekazać prawo i obowiązek z umów o świadczenie usług  na innego abonenta.

 

http://www.orange.pl/kid,4004238924,id,4004242286,title,Jak-przepisac-umowe-na-inna-osobe,helparticl...

 

 

 

 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Telefon na raty orange

Przepraszam jeśli źle zrozumiałam @Thickus 

Czy Ty chcesz odkupić telefon od osoby która go zakupiła w Orange i ma raty do spłacenia, czy też to Ty chcesz na siebie wziąć nowy telefon z Orange na raty?

 

 

No tak cała ja ;( jak zwykle pomyliło mi się sprzedający z kupującym 😞 sorry @Thickus 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Telefon na raty orange

@Thickus Tak możesz kupić bez obaw i bez abonamentu od jakiegoś czasu od Orange a co do od kogoś osoby drugiej to nie zmienia sytuacji ze raty będzie trzeba spłacać to lepie było by ci od Orange wziąć moim zdaniem    🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Telefon na raty orange

Orange nie blokuje z tytułu niezapłaconych rat. Ale lepiej spisać umowę kupna sprzedaży, otrzymać rachunek, paragon lub fakturę z widocznym numerem imei. Poprzedni właściciel może zawsze zgłosić blokadę kradzieżową na imei. I warto mieć papier by ew w przyszłości zdjąć taką blokadę. Oczywiście tu należy założyć nieuczciwość sprzedawcy co nie zawsze się przecież zdarza.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Telefon na raty orange


@Piotrekk85napisał(-a)
Orange nie blokuje z tytułu niezapłaconych rat. Ale lepiej spisać umowę kupna sprzedaży, otrzymać rachunek, paragon lub fakturę z widocznym numerem imei. Poprzedni właściciel może zawsze zgłosić blokadę kradzieżową na imei. I warto mieć papier by ew w przyszłości zdjąć taką blokadę. Oczywiście tu należy założyć nieuczciwość sprzedawcy co nie zawsze się przecież zdarza.

@Piotrekk85 

Jeśli nie blokują za nieopłacone raty to czy możesz mi napisać jakie prowadzą inne metody ściągania należności ( bo to przecież są pieniądze )

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Telefon na raty orange

Takie jak inne firmy telko, to metody są mniej więcej takie:
- sms/mail
- rozmowa telefoniczna
- list tradycyjny
- wpisanie do BIG informacji
- wpisanie "czarnej informacji" do bazy ZONK (to baza w której operatorzy komórkowi wymieniają się informacjami o nieuczciwych klientach) - obecność w tej bazie przekreśla wzięcie umowy na abonament w żadnej sieci do czasu spłaty lub przedawnienia zadłużenia i odczekania ok 2-3 lat
- sprawa sądowa - rzadko
- sprzedaż wierzytelności do zewnętrznych firm windykacyjnych

Konkretne działania bywają różne.