Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon klasyczny (z klawiaturą)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 276
  • 1701
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Bateria jest "wbudowana", tzn. że nie można jej tak łatwo po prostu wyjąć, trzeba do serwisu albo trza mieć pewne elektroniczne umiejętności w rozbieraniu telefonu...

Wczoraj byłem w delegacji, dzisiaj właśnie ładuję go, od zera bo ponad rok leżał w szufladzie...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

slav72

obejrzałem ten filmik .. https://youtu.be/R0Tm_bBXeCE


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

bluesmanniaki

- obejrzałem ten filmik i .. https://youtu.be/R0Tm_bBXeCE

.. nie wiem tylko, czym podgrzewane jest tylne złącze klapki z resztą telefonu - reszta nie jest znowu taka trudna. No i sama bateria kosztuje niemało ..


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945  więc widzisz że do wymiany potrzeba wprawy gdyż można łatwo coś popsuć (ja choć lubię majsterkować to za takie wymiany się nie biorę, gdyby była potrzeba to raczej na pewno oddałbym w ręce fachowca).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

slav72

Naczytałem się na dodatek opinii o tym telefonie .. żadnej pochlebnej .. więc chyba nie ma sensu dalsze nim zainteresowanie. 😡


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 276
  • 1701
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Twoja decyzja. Idealny nie jest ale... ty potrzebujesz telefonu do nawigacji i ew. do dzwonienia, więc inne zarzuty są chyba mało istotne? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

bluesmanniaki - faktycznie, że inne zarzuty mało istotne - jedyny chyba to .. ewentualny koszt wymiany baterii i cena telefonu wraz z ładowarką + przesyłka. Jedynie to mnie zastanawia.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5549
  • 22478
  • 185

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945 

Koszt przesyłki to kwestia jakichś 17PLN - tyle sobie liczy InPost za małą przesyłkę z paczkomatu do paczkomatu. Najprościej działa to tak że opłacasz przesyłkę online, udostępniasz kod nadania nadawcy i to wszystko. Co do baterii no to jeśli masz do tego otwarte podejście i wiesz jak wygląda wnętrze to oczywiście da się ogarnąć, jeśli akceptuje się ryzyko uszkodzenia. Ogrzewać można nawet suszarką do włosów, byle nie przesadzić. To nie jest główny problem. Najtrudniej jest zwykle zrobić to, co na tym filmiku wygląda trywialnie: wyjąć baterię z ramki. Ten klej najczęściej trzyma bardzo mocno, nie ma mowy o takim prostym podważeniu, to na pewno nie zadziała. A jeśli zbyt agresywnie będziesz podważać, to uszkodzisz taśmy które idą pod baterią. W dodatku faktycznie, akurat do tych Nokii baterie są dość drogie.Stąd mój sceptycyzm co do samodzielnej wymiany.

Ale może jeśli potraktować całość jako projekt testowy a nie rozwiązanie docelowe, to wystarczy ta bateria która jest?

Ja mam na zbyciu Huawei P8 Lite w stanie przyzwoitym, gdybyś planował szersze testy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@j131 - w tym momencie zgodziłem się na warunki uzgodnione na priv z kolegą bluesmanniaki i zabiorę się za ową Nokię 3.1 - jeśli tylko ją otrzymam. Zapewne najpierw próbowałbym wyjąć baterię (jeśli zaistnieje taka konieczność), a dopiero zamówię nową do ewentualnej wymiany, jeśli przy usuwaniu starej nie wyrwę wnętrzności telefonu ..

Co do podgrzewania suszarką do włosów to mam trochę wątpliwości, czy tak "rozszerzony" nadmuch wysokiej temperatury nie zdeformuje tylnej klapki telefonu. Co innego radzisz?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5549
  • 22478
  • 185

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945 

Deformacja plastiku to najmniejszy problem. Prędzej się poparzysz. Możesz spróbować podgrzać całość kładąc go na płytce o temperaturze ok. 95°C. W praktyce wystarczy lekko podważyć i odchodzi, czasem trochę izopropanolu warto wpuść. Byle nie więcej niż kroplę na raz, bo LCD jest wrażliwy na izopropanol.