Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon klasyczny (z klawiaturą)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 474
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Poddaję się .. MAXCOM MK 281 nawet szybko znajduje lokalizację w otwartej przestrzeni, ale .. co z tego?!!! Odczytanie jej na ekraniku w pełnym słońcu graniczy z cudem - nie jest po prostu widoczna. Nie mam już sił ani pomysłów do dalszych starań .. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2253
  • 12580
  • 58

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945  niestety ostre słońce taki efekt daje, mam tak na smartfonach, choć tam podkręcając na max podświetlanie, da się coś zobaczyć, ale akumulator słabnie szybko, ten twój MAXCOM MK 281 wypada jeszcze słabiej, musisz w cieniu na ekran spoglądać, lub przysłaniać od słońca 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 474
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

- a w cholerę z taką techniką!!! Pozostaje zatem kursowanie piechotką po prostych ścieżkach - bez zbaczania z trasy - rozpoznawanie terenu korzystając z doświadczeń naszych przodków, lub .. szpulka z nićmi :-)))


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2253
  • 12580
  • 58

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945  dobry kompas trzeba mieć, wtedy jak GPS zawiedzie, to nawigujesz się z kompasem, można według słońca czy księżyca nocą, czy gwiazd, opcji jest sporo 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19441
  • 56237
  • 763

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Osobiście używam telefonu klawiaturowego jako alternatywę do rozmów głosowych. Kolejna zaleta, to długość trzymania baterii. Wystarczy naładować raz na tydzień. Smartfony nie potrafią tak długo wytrzymać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 474
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

IreneuszCD - wiśta, wio .. łatwo powiedzieć - a takie wiekowe zgredy jak ja poszukują ułatwień w życiu, a nie powrotu do przełomu wieków XIX / XX ..


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2253
  • 12580
  • 58

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945  też nie jestem młodziakiem... 60 na karku, ale kompas mam, nawet orientuję się w terenie, zwykłe mapy mi nie obce, nawigacja bywa zawodna, może też się popsuć i trzeba być na to przygotowany.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 474
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

IreneuszCD - zapewniam Ciebie  (sam się przekonasz), że kolejne18 lat stanowi wieeeelkąąą różnicę w wieku emerytalnym :-(((


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2659
  • 10940
  • 103

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945a próbowałeś w swoim Maxcomie rozświetlić jasność wyświetlacza może by to pomogło Ci w odczytaniu ekranu w słoneczne dni.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1768
  • 6207
  • 70

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Przezorny turysty zabezpiecza się w kurtkę=płaszcz przeciwdeszczowy i lub parasol a nawet jakąś torebkę można wykorzystać, gdy ekran nie daje rady w pełnym słońcu.