Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Tablet tcl Tab 10 Gen 2 problem z wydajnością


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 59
  • 187
  • 1

Tablet tcl Tab 10 Gen 2 problem z wydajnością

Witam, dostałem tablet TCL TAB 10 GEN 2 od Orange , jako dodatek do światłowodu.

Tu podaje na szybko parametry owego tabletu:

MediaTek Helio P22T MT8768T
Zegar procesora: 2.00 GHz
Liczba rdzeni: 8

GPU: PowerVR GE8320 @ 650 MHz
eMMC 5.1
1200 x 2000 px (10.36") 
 
Doskonale zdaję sobie sprawę , że tablet jest budżetowy i ma bardzo wolną pamięć eMMC i 4g ramu, ale co mnie najbardziej zaskoczyło... Z racji że mamy dosyć duży ekran, włączyłem filmik na YouTube w 1080p i 60kl/s i się przeraziłem :). Filmik koszmarnie lagował, zacinał się. Dopiero jak przełączyłem na 720p/60 to działało bardzo płynnie. Rozumiem, że to słaby sprzęt, ale żeby miał problem z filmikiem full hd o 60 klatek? Z racji że ekran ma ponad 10 cali, przy 720p wygląda słabo.
Ogólnie sam tablet działa w miarę poprawienie (strony www, proste gry). Tablet miał być z przeznaczeniem do YouTube i innych platform do filmów itd.
Czy ktoś może także posiada ten wynalazek i ma podobny problem?
31 ODPOW. 31

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2086
  • 7669
  • 31

Tablet tcl Tab 10 Gen 2 problem z wydajnością

ale to bardziej zależało Ci na światłowodzie, czy na prezencie?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 59
  • 187
  • 1

Tablet tcl Tab 10 Gen 2 problem z wydajnością

Oczywiście że na światłowodzie , proszę nic sobie nie dodawać :). Zaskoczony tylko byłem że w 2023 roku jeszcze wypuszczają tablety które nie ogarniają takiej rozdzielczości przy platformie youtube.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13026
  • 53495
  • 621

Tablet tcl Tab 10 Gen 2 problem z wydajnością

@Mychal  pytanie: problem tkwi w samym tablecie i jego wydajności, czy sprawdzałeś również połączenie z netem? Do jakiej częstotliwości wifi się zalogował i z jaką prędkością działa na nim net. Problem może tkwić w prędkości przesyłu treści, a nie w jej objętości (poniekąd i to i to jest ważne) 

Zrób speedtest w okolicy modemu i koniecznie połącz się na 5GHz (możesz dla testów rozdzielić sieci wifi i inaczej je nazwać).

Warto sprawdzić wszystkie aspekty mając wiedzę, że prezenty nigdy nie są towarem z górnej półki.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 59
  • 187
  • 1

Tablet tcl Tab 10 Gen 2 problem z wydajnością

Sprawdzone. Łączy się na częstotliwości 5ghz. Prędkość internetu wynosi ponad 320 mb/s


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13026
  • 53495
  • 621

Tablet tcl Tab 10 Gen 2 problem z wydajnością

@Mychal  nie mam więcej pytań...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 59
  • 187
  • 1

Tablet tcl Tab 10 Gen 2 problem z wydajnością

Jeszcze jedno co zauważyłem. Netflix pokazuje mi na tablecie maksymalną rozdzielczość w postaci SD(mimo że tablet obsługuje full HD i mam wykupiony Netflix w Full HD) 

 

Co jeszcze zauważyłem. Filmy na youtube 1080p w 30 klatkach, tablet obsługuje bez problemu, ma problem z 60 klatkami.

 

Naprawdę, widziałem że to tylko dodatek i ma słabe bebechy, ale żeby mieć problem z głupimi filmikami na YouTube oraz nie móc wyświetlić więcej niż SD na Netflix? 

 

Jeżeli ktoś posiada owy tablet, proszę o wypowiedź, czy też ma podobne problemy. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2086
  • 7669
  • 31

Tablet tcl Tab 10 Gen 2 problem z wydajnością

Ja mam inny tablet bo Realme Pad 6/128, nie prezent, tylko kupiony, ale po taniości. Pewnie ciut lepszy, jak chcesz porównaj parametry. I też nie jestem zachwycony, bo w apce Canal+ Online tnie niemiłosiernie filmy odtwarzane w trybie bieżącego pobierania z sieci, i to niezależnie od rozdzielczości. Nie tnie, aczkolwiek, tych samych filmów odtwarzanych jako pobrane uprzednio na tablet.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 59
  • 187
  • 1

Tablet tcl Tab 10 Gen 2 problem z wydajnością

Trochę poczytałem w internecie, i jak coś wyszukać na temat tego tcl jest ciężko, to znalazłem lenovo m10 plus gen 3, który ma praktycznie takie same parametry jak mój i też ludzie się skarżyli na problem z odtwarzaniem filmików w full HD i 60 klatkach. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2086
  • 7669
  • 31

Tablet tcl Tab 10 Gen 2 problem z wydajnością

a  możesz sprawdzić odtwarzanie z pliku zapisanego na tablecie?