Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sony Xperia 1 II (niebrendowany, soft 58.1.A.5.507) i problemy VoWiFi


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Sony Xperia 1 II (niebrendowany, soft 58.1.A.5.507) i problemy VoWiFi

Witam,

 

Posiadam od ponad 1,5 roku #Sony Xperia 1(niebrandowany, soft najnowszy 58.1.A.5.507), wcześniej używałem w Play obecnie od 6 miesięcy w Orange. W domu mam dość słaby zasięg LTE (a 5G jeszcze w moim mieście brak), to od miesiąca czy dwóch włączyłem poza VoLTE opcję VoWiFi (sieć WiFi w standardzie AX - WiFi6 z łączem do Internetu przez sieć 5G w Plus ze stałym adresem IP oraz transferami w okolicach 100Mb/s w obie strony). Wcześniej ten sam telefon w Play z VoLTE oraz VoWiFi działał jak pamiętam bez zarzutu. Teraz w Orange zdarza się jednak, że co 3 rozmowa odbierana ma zniekształcony dźwięk, tak że nic nie można zrozumieć. Pomaga rozłączenie połączenia i oddzwonienie (także po VoWiFi) i wtedy jakość połączenia jest OK i często w HD

 

Ma ktoś podobny problem z VoWiFi w Orange?

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Sony Xperia 1 II (niebrendowany, soft 58.1.A.5.507) i problemy VoWiFi

@WaMaR telefony z poza dystrybucji Orange nie będą prawidłowo działały w sieci Orange z usługami VoLTE jak i WiFi Calling. Temat już wielokrotnie poruszany na łamach NO. Po prostu Orange przyjął jakąś dziwną politykę i telefony bez brandu Orange mogą nie działać prawidłowo, mimo, że u innych operatorów wszystko funkcjonuje jak potrzeba.

Wyjątkiem jest iPhone oraz podobno Samsungi działają z poza dystrybucji Orange.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Sony Xperia 1 II (niebrendowany, soft 58.1.A.5.507) i problemy VoWiFi

@WaMaR  tak jak mówi kolega @ketrasaArtur z telefonami niezakupionymi w Orange mogą być problemy.

PS.

@ketrasaArtur  już chyba tylko z iPhone nie ma problemu (choć tego na 100% też nie można być pewnym), przypadek forumowicza z Samsungiem A12 dowodzi tego że ta marka z poza dystrybucji pomarańczy też "fuzluje" w Orange.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Sony Xperia 1 II (niebrendowany, soft 58.1.A.5.507) i problemy VoWiFi

Więc sprawa jasna. Chcesz mieć działające usługi VoLTE i WiFi Calling w Orange, musi być telefon z dystrybucji Orange. Z poza dystrybucji Orange można tylko kupić iPhona, aby wspomniane usługi działały w Orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Sony Xperia 1 II (niebrendowany, soft 58.1.A.5.507) i problemy VoWiFi

@ketrasaArtur oczywiście każdy operator (no może poza PLAY) będzie twierdził, że tylko z ich dystrybucji telefony są idealne do działania w ich sieci ale nawet samo Orange podaje, tylko że "nie gwarantuje" a nie że "nie będą prawidłowo działały" telefony z tą usługą jeżeli są na liście modeli telefonów, które umożliwiają korzystanie z usługi WiFi Calling

 

"Orange nie gwarantuje poprawnego działania usługi WiFi Calling na modelach telefonów zakupionych poza Orange."

 

Ja rozumiem to oświadczenie Orange o braku gwarancji, szczególnie dla telefonów chińskich typu Xiaomi itp., które mają jeszcze jakieś wersje chińskie, które nawet hardwarowo potrafią się różnić od wersji Globalnych czy Europejskich. Niemniej jednak SONY ma dość dopracowany hardware i oprogramowanie Android (bez jakiś nakładek itp. ulepszaczu) i taki operator jak PLAY dostosował działanie VoWiFi tak aby nie wymagało posiadania telefonu z ich dystrybucji. Dlatego warto mobilizować operatora Orange aby pomimo posiadania przez klientów telefonów zakupionych poza Orange np. w polskich sieciówkach typu Media... VoWiFi również działało bez problemów. 

 

Nie wykluczam, że może też problem leży poza operatorem. Dlatego moje pytanie czy ktoś ma podobne problemy w podobnej konfiguracji na tym modelu telefonu w Orange?

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Sony Xperia 1 II (niebrendowany, soft 58.1.A.5.507) i problemy VoWiFi

@WaMaR mam telefon zakupiony z dystrybucji PLAY, który znajduje się na liście wspieranych w usługach WiFi Calling Orange, ale usługa nie działa. Natomiast zakupiony telefon z dystrybucji Orange bez najmniejszego problemu usługa WiFi Calling działa i w Orange i w Play.

Na forum NO temat WiFi Calling wielokrotnie wałkowany. Wystarczy wpisać wyszukiwarkę:

https://nasz.orange.pl/t5/forums/searchpage/tab/message/q-p/YWR2YW5jZWQ6ZmFsc2U6OmFsbG93X3B1bmN0dWF0...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Sony Xperia 1 II (niebrendowany, soft 58.1.A.5.507) i problemy VoWiFi

@WaMaR  raczej nie każdy operator, gdyż z tego co się orientuję tylko u pomarańczowych są takie problemy ze sprzętem z poza dystrybucji opa.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Sony Xperia 1 II (niebrendowany, soft 58.1.A.5.507) i problemy VoWiFi

@slav72 tak, tutaj generalizowałem ale oczywiście nie każdy i podaje w swojej wypowiedzi przykład operatora PLAY 🙂

 

 

@ketrasaArtur może ja się źle wysławiam, ale szukam opinii użytkowników konkretnego modelu telefonu czyli Sony Xperia 1 II a nie ogólnych dylematów ludzi w zakresie VoWiFi. Wpisanie w wyszukiwarkę "WiFi Calling" nie jest tutaj przydatnym rozwiązaniem, ale dzięki za chęci.

 

 

 

________________

*Połączenie treści z postów - moderator Wojciech.