Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sieć SIM trwale zablokowana


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Sieć SIM trwale zablokowana

Witam. 

Włożyłam kartę heyah do telefonu Alcatel Roya, zostałam poproszona o wpisanie kodu PIN. Dwukrotnie wpisałam kod znajdujący się na opakowaniu tamtej karty, jednak nic to nie dało i wyskoczył komunikat o trwałym zablokowaniu sieci SIM. Po ponownym włożeniu karty Orange, również wyskoczył ten komunikat. Byłam w salonie, operator poradził, aby spróbować czy karta działa na innym telefonie - owszem, działa. Co dalej robić? Czy zdjęcie SIM-locka lub twardy reset coś na to poradzi? 

Dziękuję.

2 ODPOW. 2
Anonim

Nie dotyczy

Sieć SIM trwale zablokowana

Może masz włączoną blokadę sim, tzn ze telefon działa z jedną wybraną karta. Może warto zajrzeć w ustawienia telefonu i blokady?? Czy reset pomoże....i tak i nie....być może będzie potrzebna wizyta w serwisie GSM w celu zdjęcia blokady. Chyba ze pamiętasz hasło które jest założone.....jeśli takowe jest i tutaj tkwi problem.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sieć SIM trwale zablokowana

Jeśli karta sim działa w innym aparacie, to komunikat jest związany z trzeba możliwymi sytuacjami:
1) jest simlock i wykorzystałaś limit prób na odblokowanie simlocka kodem, simlocka zdjąć można w trybie serwisowym
2) telefon ma blokadę kradzieżową
3) telefon ma blokadą operatorską np. za niespłacone raty (plus i t-mobile w Polsce takie zakładają), ew jeśli telefon jest zakupiony w innym kraju, to może być inna przyczyna blokady od macierzystego operatora (tej blokady na pewno nie będzie na telefon zakupiony w sklepie niezwiązanym z operatorem)