Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung S7


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 18
  • 12
  • 0

Samsung S7

Co jest grane że aby w Samsungu S7 wysłać, odebrać mms muszę ręcznie włączyć transmisję danych. W innych telefonach np. Sony Compact Z3, Huawei P9 mini lite tego problemu nie było. Sprawdzałem ustawienia APN z telefonem żony wszystko tak samo i dalej nie działa, konfigurowałem APN ręcznie bez rezultatu. Czy to wersja Samsung Experience 9.0, czy Android 8.0 jest winowajcą tego stanu rzeczy.

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Samsung S7

Od kiedy w z3 możesz odebrać mmsa bez internetu?

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Samsung S7

@Piotrekk85 w niektórych modelach nie musi być włączona... Zależy od producenta.

Przy wyłączonej transmisji w aparacie część telefonów automatycznie włączy transmisję na odbiór i wysłanie mms-a i Z3 akurat to zrobi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 18
  • 12
  • 0

Samsung S7

mogę chyba używałem tego telefonu to wiem... u żony załącza się transmisja danych, mms się ściąga i się transmisja wyłącza.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Samsung S7

Sam miałem z3 przez pół roku. Tak się dzieje tylko po wifi. Nigdy nie pobrało mi mmsa bez włączonego internetu komórkowego.

Pobierz apkę do zarządzania apnami albo ręcznie pozmieniaj sobie apny.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 18
  • 12
  • 0

Samsung S7

czyli ten Samsung tego nie robi, trzeba to robić ręcznie? myślałem że już mnie nic nie zaskoczy a jednak...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 18
  • 12
  • 0

Samsung S7

Miałem soniacza przez 2 lata i jestem pewny że mmsy przychodziły bez włączonej transmisji danych i włączonego wifi, może działo się to jak w telefonie Huawei żony, że się transmisja załączała automatycznie na czas poboru mms'a. APN ustawiałem wg konfiguracji Orange, bez zmian. Apki muszę oczaić temat, może S7 tak ma i tyle. Opcja automatyczne pobieranie mms jest zaznaczona. Jak przyjdzie wiadomość to mam tylko jakby link do pobrania wiadomości mms. Masakra.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Samsung S7

Są apki apn on-off ale nie wiem czy na ósemkę. Ale masz jakąś przyczynę czemu nie masz internetu włączonego non stop?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 18
  • 12
  • 0

Samsung S7

Po grzyba ma mi być non stop włączony net, nie lubię tego. Nie wiem czemu jest problem z wysyłaniem i odbieraniem mms, przecież tel powinien automatycznie włączyć i wyłączyć transmisje, u mnie to nie działa. Wiem że to drobiazg ale dość irytujący.

Anonim

Nie dotyczy

Samsung S7

@Boski-Allvaro dane mam na stałe włączone, chyba bez sensu to wyłączać, jak nie korzystam z telefonu to go wyłączam, tak na marginesie to gro użytkowników generuje taki ruch po LTE że czasem nie da się z niego korzystać, Iphone ma na stałe dane włączone i nikt nie narzeka.