Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung Galaxy A5 problem techniczny

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Samsung Galaxy A5 problem techniczny

Witam,

 

Mam takie nietypowe pytanie. Chce kupić nowy telefon. Moim kryterium wyboru telefonu jest pisanie długich wiadomości sms. Testowałem kilka tych samych modeli Samsunga Galaxy A5. Jeden który był w sklepie Euro RTV Agd przekształcił mi smsa po 3 wiadomościach w mmsa, telefon który testowałem w jednym z salonów Orange w Łodzi pozwolił mi napisać wiadomość sms o długości 13 smsów, telefon z komisu gsm pozwolił mi napisać wiadomość sms o długości 10 smsów, telefon który był testowany na infolinii Samsunga przez konsultanta pozwolił mu napisać wiadomość sms o długości 5 smsów. Dzwoniłem na infolinię Orange i Samsunga aby dopytać z czego to wynika że ten sam model telefonu działa na kilka sposobów. Dowiedziałem się że może to zależeć od wgranej wersji oprogramowania w dany model oraz to że operatorzy ingerują w oprogramowanie telefonu poprzez wgrywanie swoich aplikacji. Mam prośbę abyś napisał/ła w swoim telefonie wiadomość sms i sprawdziła ile maxymalnie wiadomości sms jest w stanie napisać i podać mi numer wersji oprogramowania zaczynającą się od liter i w środku będzie nazwa modelu bodajże A500. Z góry dziękuję za pomoc. To mi ułatwi szukanie telefonu który będę chciał kupić. Proszę o odpowiedź pod tym postem lub w prywatnej wiadomości.

 

Pozdrawiam

 

Sebastian

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Samsung Galaxy A5 problem techniczny

Jest to związane z ustawieniami zaszytymi w oprogramowaniu na konkretny rynek.

Telefony Samsunga na rynek polski w dystrybucji ogólnej (tj. dostępne w sklepach, marketach) czyli z tzw. CSC XEO przekształcają wiadomość w MMS już po osiągnięciu limitu znaków dla 3 SMSów (czyli 210 znaków jeśli korzysta się z polskich liter/emotikonek, albo 480 znaków jeśli tylko "Alfabet GSM").

Natomiast telefony konfigurowane dla Orange (CSC OPV albo w starszych IDE) pozwalają na wysłanie wiadomości SMS składającej się nawet z 13 części (SMSów).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Samsung Galaxy A5 problem techniczny

@seba84ldz, problemem jest kodowanie znaków, które powinno dać się zmienić w Samsungach.

 

Trzeba wejść do aplikacji wysyłania wiadomości i w menu wybrać Ustawienia, w których trzeba odszukać Tryb wprowadzania. Wyświetli się okno dialogowe pozwalające na wybranie trybu jaki ma być wykorzystywany i wybrać bodajże Alfabet GSM, który zużywa najmniej znaków.

 

Jeśli chodzi o zmianę długich SMSów na MMSy to również powinno to być w Ustawieniach. Jeśli nie to podobno można użyć alternatywnej aplikacji do SMSów, w której da się ustawić jak mają być wysyłane długie SMSy, jako SMS i czy MMS.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Samsung Galaxy A5 problem techniczny

Problem nie lezy w ustawieniu alfabetu GSM bo w każdym telefonie było tak ustawione.

 

Interesuje mnie korzystanie z wgranej oryginalnie przez producenta aplikacji do wysyłania smsów niż pobieranie innej aplikacji z internetu, bo to nie jest dla mnie rozwiązanie,


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Samsung Galaxy A5 problem techniczny

Jest to związane z ustawieniami zaszytymi w oprogramowaniu na konkretny rynek.

Telefony Samsunga na rynek polski w dystrybucji ogólnej (tj. dostępne w sklepach, marketach) czyli z tzw. CSC XEO przekształcają wiadomość w MMS już po osiągnięciu limitu znaków dla 3 SMSów (czyli 210 znaków jeśli korzysta się z polskich liter/emotikonek, albo 480 znaków jeśli tylko "Alfabet GSM").

Natomiast telefony konfigurowane dla Orange (CSC OPV albo w starszych IDE) pozwalają na wysłanie wiadomości SMS składającej się nawet z 13 części (SMSów).


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Samsung Galaxy A5 problem techniczny

@seba84ldz Czy któraś z odwiedź zasługuję na oznaczenie jako rozwiazanie? Takie oznaczeni pozwoli innym szybko trafić do poszukiwanej informacji. Mrugający mężczyzna


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Samsung Galaxy A5 problem techniczny

Według mnie odpowiedź muddy jest rozwiązaniem problemu. Ze względu na różnicę w cenie 400 zł miedzy cena telefonu w sklepie a Orange plus nie dostępności telefonu w Orange kupiłem telefon w sklepie Samsung. Co mogę zrobić aby korzystać z tego telefonu pisząc z niego 13 smsów?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Samsung Galaxy A5 problem techniczny

Technicznie: możesz wgrać oprogramowanie przeznaczone dla Orange (czyli wersja OPV). Albo odpłatnie w serwisie Samsunga (z tego co się orientowałem ok. 100 zł), albo samodzielnie w domu (sporo instrukcji w internecie). Oczywiście to ostatnie TEORETYCZNIE anuluje gwarancję, ale w praktyce serwis tego nie sprawdza, jeśli tylko wgrywasz oprogramowanie oficjalne Samsunga. 

Jedna uwaga: w przypadku tego modelu bardzo trudny jest samodzielny powrót do oprogramowania ogólnego na Polskę (czyli wersja XEO): będzie to niemożliwe bez złamania zabezpieczeń telefonu albo bez kolejnej wizyty w serwisie (odpłatnej).

Anonim

Nie dotyczy

Samsung Galaxy A5 problem techniczny

Rozwiązanie problemu jest naprawdę banalne. Tylko aplikacja systemowa w Samsungu ma taki przypadek że po 3 wiadomości SMS zmienia ją w MMS
Oczywiście można zmienić na wiadomości bez polskich znaków co wydłuży długość wiadomości. Ale ja wolę jednak opcje z tak zwanymi ogonkami
Można zainstalować inne aplikacje które zastąpią systemowa. Jest tego mnóstwo i to znacznie lepszych. Np Go sms pro, textra, pulse, handcent, messenger i wiele jego odmian. Do tego yaata czy truecaller połączony z opcją wiadomości. W bardzo rozbudowanej opcji blokowania spam itp
Lub bardziej prosta opcja coś takiego jak BigSMS prosta ale nie dla mnie. Mając roota można skorzystać z narzędzi jakie daje nam xposed jest tam aplikacja disable long sms na mms która blokuje tą formę zmiany. Jest jeszcze parę innych metod. Ale te co wymieniłem w pełni sobie z tym poradzą

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Samsung Galaxy A5 problem techniczny

Jasne, można zastąpić fabryczną aplikację SMS przez inną, do wymienionych dodałbym jeszcze bardzo prostą ale przejrzystą aplikację Wiadomości od Google. 

Tylko że aplikacja Samsunga ma kilka ciekawych funkcji, których próżno szukać w innych, na przykład: przesunięcie w lewą stronę na liście wiadomości powoduje wykonanie połączenia do tej osoby, albo gest przyłożenia telefonu do ucha powoduje także rozpoczęcie połączenia z osobą której wiadomości są wyświetlane. To świetne bajery niejednokrotnie uprzyjemniające korzystanie z telefonu. I to tak naprawdę jedyny powód, dla którego na telefonie S7 Edge używam oprogramowania Orange (OPV) zamiast ogólnego (XEO): co prawda w ogólnym nowe wersje oprogramowania pojawiają się szybciej i częściej, ale nie chcę wysyłać MMSów zamiast SMSów już po napisaniu 210 znaków. 

Anonim

Nie dotyczy

Samsung Galaxy A5 problem techniczny

Pozostaje root i xposed