Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Kupiony teraz w Orange, Huawei Nova, na aneksie o przedłużenie umowy jest zapis, że telefon posiada  blokadę karty sim


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange


mabud73 napisał(-a):

@Tina-S, a skąd takie przypuszczenie? Na dzień dzisiejszy żaden operator nie stosuje simlocków...


Simlocka nie mają nowe urządzenia marki innej niż Apple. Jeśli telefon trafił do sprzedaży przed 2016 rokiem, może mieć założonego simlocka.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange


Tina-S napisał(-a):

Kupiony teraz w Orange, Huawei Nova, na aneksie o przedłużenie umowy jest zapis, że telefon posiada  blokadę karty sim


Blokada karty sim w rozumieniu najprawdopodobniej pin/puk 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

to nowy model, na rynek trafił w III kwartale 2016, więc skąd te zapisy o sim-locku? Czyżby Orange prowadziło jakieś niecne praktyki?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Nie rób ze mnie większej blondynki niż jestem Emotikon: Szczęśliwy

Na aneksie jest zapis : "posiada blokadę karty sim (sim lock) umożliwiającą pracę tylko z kartami sieci orange".

Może trzeba zrobić jakąś awanturę w tym temacie ?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

@Tina-S, najprostszym sposobem na obecność blokady jest próba "odpalenia" karty innego operatora na Twoim telefonie. Jeżeli zapis w aneksie się potwierdzi, zgłoś to wtedy w miejscu zakupu (nie wiem z jakim skutkiem, ponieważ miałaś czas na zapoznanie się z umową). Tutaj ze wzgledu na formę działania forum nic nie załatwisz. Generalnie jest tak że telefony wyprodukowane po 1 sztycznia 2016 roku nie powinny posiadać simlocka (nie orientuję się dokładnie czy nie ma jakichś wyjątków, w co wątpię)...


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Czy czas oczekiwania na kod zdjecia simlocka po zgłoszeniu do BOK to 24h nawet w weekendy? Czy jeśli złożyłem zlecenie w piątek wieczorem to kod dostane w poniedziałek wieczorem?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Jeśli zlecenie było w wersji płatnej, to taki deklarowany jest czas i także w weekendy, poza świętami.
Jeśli zlecenie było powiązane z promocją na przeniesienie numeru, to jest realizowane wg kolejności zgłoszeń.
Anonim

Nie dotyczy

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange


proletaryat napisał(-a):
Czy czas oczekiwania na kod zdjecia simlocka po zgłoszeniu do BOK to 24h nawet w weekendy? Czy jeśli złożyłem zlecenie w piątek wieczorem to kod dostane w poniedziałek wieczorem?

@proletaryat, masz tu:

SIM-lock.JPG


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Za zdjęcie simlocka musze zapłacić chociaż przenoszę numer do orange. Przeniesienie numeru nastąpi w sierpniu a do tego czasu chciałem korzystać z iphona na obecnej karcie sim plusa. W salonie Orange nikt mnie przy podpisywaniu umowy nie powiadomił ze Iphone ma simlocka, a przez telefon w BOK gdy wczoraj zgłaszałem usługę zdjęcia to również nikt mnie nie powiadomił ze gdy przenoszę numer to usluga może być bezplatna tylko i do pierwszego rachunku mi dolicza 77pln. Od wczoraj mam styczność z orange i pomału zaczynam żałować ze nie wybrałem playa...