Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming danych

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Roaming danych

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć że mój problem jest dość dziwny. Posiadam telefon xiaomi mi 6, problem jest następujący: 

Nigdy nie miałem problemu z roamingiem danych, zawsze internet śmigał mi jak nalezy. Filmiki na YouTube w 4k czy Snapchat to była bułka z masłem, aż pewnego dnia tak totalnie znikad, Internet przestał mi działać, tak po prostu... Mam nielimitowany internet, nie ustawił mi się żaden limit na telefonie ani nic. Najśmieszniejsze jest to, że jak jestem poza domem to nic mi nie działa oprócz FB, tutaj mogę przeglądać dosłownie wszystko każdy filmik w najwyższej jakości pisać ze znajomymi i tak dalej. Ale żeby było jeszcze zabawniej, kiedy ktoś udostępni mi na sekundę dosłownie wifi a ja tylko włączę YouTube (bez tego nie mogę uruchomić aplikacji bo pisze mi że nie mam intetnetu) i ten kto udostępniał wyłączy wifi, to wtedy jakby mój roaming się uaktywnia i mogę przeglądać filmiki w 4k bez żadnego problemu, używając samego roamingu zaznaczam. Pracuje używając internet poza domem, więc jest to dla mnie przeraźliwie ważna funkcja, dodam jeszcze że zamieniłem kartę SIM na sekundę z innym telefonem i dalej to samo... Błagam i proszę o pomoc:(

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming danych

W ostatnim obrazku musisz wybrać nowy APN (bo masz błędny):

Wpisujesz tam:
Nazwa: Orange 2
apn: internet
nazwa użytkownika: internet
hasło: internet
protokół apn: ipv4

reszta domyślnie jak jest.
Zapisujesz i stawiasz kropkę przy nowym punkcie dostępu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming danych

Pokaż/przepisz jak masz skonfigurowany punkt dostępu w telefonie.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Roaming danych

Screenshot_2019-01-21-14-40-25-399_com.android.phone.png

 

Screenshot_2019-01-21-14-40-10-847_com.android.settings.png

 

Screenshot_2019-01-21-14-39-59-637_com.android.settings.png

 

 Nie wiem czy dokladnie o to chodzilo, bo nie wiem co moze znaczyc "punkt dostepu" 😕 Ale jak nie to, to prosiłbym o sprostowanie to wyśle bez problemu:)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming danych

W ostatnim obrazku musisz wybrać nowy APN (bo masz błędny):

Wpisujesz tam:
Nazwa: Orange 2
apn: internet
nazwa użytkownika: internet
hasło: internet
protokół apn: ipv4

reszta domyślnie jak jest.
Zapisujesz i stawiasz kropkę przy nowym punkcie dostępu.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Roaming danych

Jaaaa, dzieki ❤️ Wszystko dziala, jestes moim bogiem 😄


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 16
  • 0

Roaming danych

Wasza pomoc mnie uratowała! Od kilku dni nie wiedziałem o co chodzi, dlaczego po aktualizacji do Androida 9.0 Internet mi się popsuł w mojej Xperii XZ1 Compact... Pierwszy raz spotkała mnie taka sytuacja. Dzięki temu wątkowi udało mi się rozwiązać problem, aczkolwiek musiałem się naszukać w sieci informacji odnośnie tego jak znaleźć te ustawienia w telefonie, bo z tym miałem największy problem 😉 Dla takich osób jak ja skopiuję te informacje jak wprowadzić owe zmiany w Xperii XZ1 Compact:

 

Jak dodać ustawienia Internetu i wiadomości MMS

 

  1. Znajdź i stuknij kolejno pozycje Ustawienia > Sieć i internet > Sieć komórkowa.
  2. Stuknij kolejno pozycje Zaawansowane > Punkty dostępu >
  3. Stuknij pozycję Nazwa i wprowadź wybraną nazwę, a następnie stuknij pozycję OK.
  4. Stuknij pozycję APN i wprowadź nazwę punktu dostępu, a następnie stuknij pozycję OK.
  5. Wprowadź wszystkie pozostałe wymagane informacje. Jeżeli nie wiesz, jakie informacje są wymagane, skontaktuj się z operatorem sieci.
  6. Na zakończenie stuknij pozycję, a następnie pozycję Zapisz.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 37
  • 0

Roaming danych

Super pomoc. Też miałem ten problem  z telefonem ZX1 po uaktualnieniu do Android 9.. Zresetowałem telefon, wymieniłem kartę sim i wszystkie działania były bezskuteczne.Dopiero , gdy trafiłem na powyższą pomoc sprawa została rozwiązana , Jeszcze raz dziękuje.