Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Czy ktoś wie czy Orange ma zamiar aktualizować oprogramowanie w sprzedawanym przez siebie Redmi Note 10 Pro. Z tego co wiem to dostępna jest już wersja MIUI Global 12.5.4.0, natomiast w telefonie zakupionym w dniu 07.09.2021 r. w Orange obecna jest wersja 12.0.5.0. Swoją drogą to trochę nieuczciwe jest, iż na stronie nie ma jakiejkolwiek informacji na temat tego, że telefon jest "brandowany" i posiada oprogramowanie operatora (w tym przypadku MIUI Global o oznaczeniu RKFEUOR) przez co nie otrzymuje na bieżąco aktualizacji wydanych przez producenta. Gdybym wiedział, iż nie otrzymam pełnego wsparcia w postaci aktualizacji nie zdecydowałabym się na zakup telefonu. Niestety dla mnie, po dokonaniu zakupu i płatności online, wybrałem odbiór telefonu w salonie co pozbawia mnie prawa do zwrotu w ciągu 14 dni 😕

 

 

 

_________________

*Doprecyzowanie nazwy tematu - moderator Wojciech.

33 ODPOW. 33

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

@Crouch88 aktualizacja na pewno będzie, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, poczekać. Skoro jest już globalna, to Orange również wypuści niestety z opóźnieniem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

A jakieś wiarygodne źródło że nowsza wersja jest na polski rynek?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Oficjalna strona

https://www.mi.com/global/index.html?utm_source=micomm_pc&utm_medium=topbar

w zakładce MIUI

odsyła do:

https://en.miui.com

gdzie w dziale "Downloads" można znaleźć nową wersje MIUI do Redmi Note 10 Pro:

https://c.mi.com//miuidownload/detail?device=1900389

Faktycznie, może i nie ma oficjalnej informacji o dostępności na polski rynek, jednak w przypadku niebrandowanego oprogramowania, każdy użytkownik może pobrać i zainstalować nową wersję. W przypadku MIUI oznaczonego kodem RKFEUOR takiej możliwości nie ma.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Ale chyba chciałeś wykonać aktualizację OTA czy pobrać ROM i sobie zainstalować?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

W chwili obecnej nie mam dostępu do OTA. W internecie można natomiast znaleźć wskazówki o zmianie regionu np. na Czechy bądź Szwajcarię po czym jest możliwość aktualizacji do MIUI 12.5.0 przez OTA. Ja nie mam dostępu do aktualizacji najprawdopodobniej przez brandowane oprogramowanie. Pobranie ROM, wgranie na telefon i instalacja z pliku ZIP też nie działa, bo nie ma tam wersji RKFEUOR. Po drodze były jeszcze aktualizacje do 12.3, której też nie ma dostępnej dlatego się zastanawiam, czy aktualizacje w ogóle będą dostępne na telefonie z Orange, bo jeżeli oni ich nie udostępnią to bez rootowania telefonu nie będzie możliwości aktualizacji oprogramowania, a to wiąże się raczej z utratą gwarancji dystybutora.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

  • Niewiele to pomoże ale dołączam do niezadowolonych z tempa prac Orange. Mam ten sam telefon i do teraz miałem zagwozdkę dlaczego się nie aktualizuje...
Anonim

Nie dotyczy

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Ja na swoim modelu z wolnego rynku mam obecnie wersję 12.0.6 czyli jeszcze inną niż wyżej wspomniane. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Z ciekawości, jakie oznaczenie MIUI?


Screenshot_2021-09-14-22-52-05-614_com.android.settings.jpg

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Dokładnie ta sama.