Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ręczna konfiguracja MMS w starym telefonie Nokia 3200


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Ręczna konfiguracja MMS w starym telefonie Nokia 3200

Posiadam stary telefon Nokia 3200 (2G/GPRS) i potrzebuję skonfigurować MMS-y. Przejrzałem Orange Pomoc, fora internetowe, YouTube i żadna konfiguracja nie działa. Jak zawsze podczas wysyłania MMS pokazuje się ikona G z kopertą i po kilku próbach wyświetla się komunikat Multimedia message sending failed.

Czy ktoś zna poprawną konfigurację MMS w GPRS? W ogóle da się jeszcze przesłać dane w ten sposób i potrzebne jest ustawienie internetu?


Z góry dziękuję za pomoc.

MMS:
1.Setting's name: ?
2.Homepage: ?
3.Session mode: Temporary ? / Permanent ?
4.Data bearer: GPRS
5.Bearer settings
GPRS access point: ?
IP address: ?
Autentication type: Normal ? / Secure ?
User name: ?
Password: ?

Internet:
1.Setting's name: ?
2.Homepage: ?
3.Session mode: Temporary ? / Permanent ?
4.Connetion security: On ? / Off ?
5.Data bearer: GSM data ? / GPRS ?
6.Bearer settings
GPRS access point: ?
IP address: ?
Autentication type: Normal ? / Secure ?
Login type: Manual ? / Automatic ?
User name: ?
Password: ?

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19338
  • 55867
  • 757

Ręczna konfiguracja MMS w starym telefonie Nokia 3200

@Doton masz uruchomioną transmisję danych? Wysyłanie MMS-a tego wymaga. Nawet jak masz dobrze skonfigurowany APN, to bez transmisji danych wysyłanie i odbieranie MMS-ów nie będzie działało.

Ustaw ponownie dane konfiguracyjne według danych ze strony:

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-sms-w-telefonie


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Ręczna konfiguracja MMS w starym telefonie Nokia 3200

To nie jest smartfon, to jest telefon z 2004 r.,, podobny do Nokia 3310, tylko z kamerą i kolorowym wyświetlaczem i tutaj nie da się uruchomić transmisji danych, jak we współczesnych telefonach.

https://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/3200/

Podczas wysyłania MMS sam uruchamia GPRS i stara się wysłać wiadomość i podejrzewam źle wypełnione pola konfiguracji.

 

Dane konfiguracyjne ze strony Orange dotyczą nowszych telefonów. Napisałem, że przed dodaniem postu uprzednio sprawdziłem Pomoc, fora, etc. Pytanie kieruje do osób znających problem ze starymi telefonami z GPRS.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19338
  • 55867
  • 757

Ręczna konfiguracja MMS w starym telefonie Nokia 3200

Może @spiro rzuci okiem na temat?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 332
  • 2086
  • 0

Ręczna konfiguracja MMS w starym telefonie Nokia 3200


@ketrasaArturnapisał(-a)

Może @spiro rzuci okiem na temat?


@Doton może wysyłany obraz/zdjęcie są zbyt duże? Wtedy objawy mogą być podobne... 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19338
  • 55867
  • 757

Ręczna konfiguracja MMS w starym telefonie Nokia 3200

@bluesmanniaki też racja. Pierwsze MMS-y to kilkadziesiąt kB, ale telefon powinien sobie poradzić ze zmniejszeniem pojemności zdjęcia.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 2064
  • 6467
  • 70

Ręczna konfiguracja MMS w starym telefonie Nokia 3200

@Doton po pierwsze upewnij się, że internet działa na twojej karcie (włóż w smartfona lub zadzwoń do bok). Usuń ze skrzynki nadawczej wszystkie wiadomości które tam są.

konfiguracja po polsku, myślę że dasz radę z tłumaczeniem na angielski (jeśli nie da się zmienić na polski)

Wejdź do menu -> wiadomości -> ustawienia wiadomości -> wiadomość multimedialna, pojawią się parametry do wpisania:

- zapisuj wysłane wiadomości: Tak lub Nie (wg uznania)

- raporty doręczeń: Tak lub Nie (wg uznania)

- pomniejszanie skali zdjęcia: jeżeli wybierzesz Tak, zdjęcie niezależnie od wielkości zostanie przeskalowane do standardowej rozdzielczości mms. 

- domyślny czas slajdu: 5 sekund

- zgoda na odbiór wiadomości multimedialnej: wybierz W sieci macierzystej

- przychodzące wiadomości multimedialne: wybierz Pobieraj

- ustawienia połączeń, a następnie:

- aktywne ustaw. multimediów: wybierz tę opcję i wybierz (opcja Włącz) jeden z 5 zestawów 

- Edycja aktywnych ust. multimediów: wybierz tę opcję w celu zmiany ustawień wybranego wcześniej zestawu parametrów i wpisz następujące parametry:

- Nazwa ustawień: wybierz tę opcję i wpisz OrangeMMS

- strona główna: http://mms.orange.pl (to http jest wazne)

- tryb sesji: wybierz Ciągła

- nośnik danych: GPRS

- ustawienia nośnika, i dalej:

- punkt dostęu GPRS: wpisz mms

- adres ip: 192.168.6.104

- typ uwierzytelniania: wybierz Normalne

- nazwa użytkownika: wpisz mms

- hasło: wpisz mms, po wpisaniu pojawi się prośba o potwierdzenie wiec wpisz ponownie mms.

Koniec. wyłącz i włącz telefon i wyślij nową testową wiadomość do siebie. I daj znać co wyszło.

 

 

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Ręczna konfiguracja MMS w starym telefonie Nokia 3200

@spiro @ketrasaArtur @bluesmanniaki

Dziękuję Wam za pomoc, niestety ww. konfiguracja również nie działa. Co strona na necie to inna konfiguracja i w ostatnim tygodniu wbiłem dziesiątki APN, Homepage, IP address i lipa. Chyba dam sobie spokój, ale wyjaśnię pokrótce, o co chodzi.

Pewna Pani poprosiła mnie, żebym uratował jej zdjęcia ze starej 3200. Ten model nie posiada USB, BT, Wifi, tylko MMS-y, wysyłanie na e-mail i IrDA. Pomyślałem, że najszybciej jak wyślę MMS-y na smarta, następnie z niego na dysk i po sprawie. Niestety, męczę się z tym od tygodnia i widzę ten sam komunikat. Trudno, najwyżej kupię używany odbiornik IrDA USB, bo nie mam już innego pomysłu.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 334
  • 1348
  • 8

Ręczna konfiguracja MMS w starym telefonie Nokia 3200

Nowe karty SIM czasem nie chcą działać z tak starymi urządzeniami. To dość znany problem, czyli połączenia i SMS działają a GPRS już nie. Obejściem problemu jest zmiana operatora na fioletowego. Oni jeszcze dają simki, które mają szanse zadziałać.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 2064
  • 6467
  • 70

Ręczna konfiguracja MMS w starym telefonie Nokia 3200

@Doton nikt nie obiecywał ze będzie łatwo. Nie mam tego telefonu pod ręką i bazuje na tym co znajdę w sieci. Pozostaje metoda prób i błędów a do tego wymagana jest konkretna informacja zwrotna. Bez niej ciężko pomóc.

Mam nadzieję że uda ci się z irda. W razie czego jesteśmy gotowi ci pomóc na forum. Powodzenia.