Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużony czas oczekiwania na aktualizację HTC U11


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przedłużony czas oczekiwania na aktualizację HTC U11

Czytając po wpisach w internecie długo. Czytając listę bugów po aktualizacji - to raczej trzeba postawić pytanie jaki poziom błędów zostanie naprawiony a jaki nie.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Przedłużony czas oczekiwania na aktualizację HTC U11

Ponad pół roku, a orange nie wydało oreo dla U11. Orange ma zapewne jakiś interes w tym, żeby pozbawić swoich klientów funkcjonalności Androida Oreo, oraz żeby pozbawić U11 bezpieczeństwa. Poziom poprawek bezpieczeństwa to 1 października 2017, więc wirusy welcome. Super być narażonym na wirusy i na utratę pieniędzy z konta bankowego, bo orange na wywalone na klienta.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przedłużony czas oczekiwania na aktualizację HTC U11

Żadne oprogramowanie nie jest wolne od wirusów. Ilość błędów jest i tak spora bez czy z aktualizacją.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Przedłużony czas oczekiwania na aktualizację HTC U11

Chciałeś chyba napisać "nie jest wolne od błędów". No chyba że dla Ciebie błąd i wirus to to samo. 🙂

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przedłużony czas oczekiwania na aktualizację HTC U11

Wypuszczanie aktualizacji to skomplikowane sprawy. Klient masowy tu się nie liczy. To wypadkowa wielu spraw.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Przedłużony czas oczekiwania na aktualizację HTC U11

Jakie skomplikowane sprawy? Producent udostępnia aktualizacje i ma ona być. A że orange musi wgrać swojego szpiega do systemu, to mnie to nie obchodzi - aktualizacja ma być i już. Kupiłem flagowego smartfona, a orange blokuje mi dostęp do oficjalnego oprogramowania i do aktualizacji zabezpieczeń. Mam stary soft i stare zabezpieczenia systemu, więc korzystanie z takiego systemu jest niebezpieczne - mam podpięte pod smartfona karty bankowe i inne rzeczy, które mogą zostać wykradzione przez złośliwe oprogramowanie, a orange to olewa. Nie obchodzą mnie dzwonki, tapetki i inne badziewia od orange, które wrzucają z tym swoim syfiastym brandem, tylko chcę mieć aktualny i bezpieczny system.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Przedłużony czas oczekiwania na aktualizację HTC U11

Powiedzmy że musi jeszcze porobić testy pod kątem poprawności działania w swojej sieci. Ale ile można robić takie testy?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przedłużony czas oczekiwania na aktualizację HTC U11

Z ipv6 są wieczne problemy...

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Przedłużony czas oczekiwania na aktualizację HTC U11

IPv6 w wykonaniu Orange to niezły szit. Ja się od razu przełączyłem na zwykły APN bo nie idzie tak korzystać z netu. Może po prostu trzeba go nie pchać na siłę klientom i będzie po kłopocie? 😉
Piotrekk85, bronisz tych opóźnionych aktualizacji jak byś conajmniej sam je testował. 😄

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przedłużony czas oczekiwania na aktualizację HTC U11

Bronię i pójdę krok dalej 🙂
Ilość nowych featerów jest niewielka, a ileś błędów aktualizacyjnych spora. Możemy się spierać, ale wg mnie poza łatami bezpieczeństwa telefony nie powinny być aktualizowane po zakupie (i to dotyczy wszystkich telefonów niezależnie gdzie kupionych). Mimo, że Android jest na otwartym kodzie, to co finalnie mamy w telefonach jest dosyć zamknięte. Nie pobierasz aktualizacji na "goły system" więc ileś rzeczy się krzaczy.

IPv6 w Orange jest zrobione jako "kwiatek do kożucha", niestety głównym problemem jest brak przejścia z ipv6 na ipv4 i na odwrót.