Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z zasięgiem na Nokia E51


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Problemy z zasięgiem na Nokia E51

Kochani, pomóżcie mi, bo już ręce opadają! Moja zapasowa Nokia E51 parę dni temu przestała łapać zasięg 3G, obecnie na ekranie mam tylko kreski 2G co oczywiście powoduje wolniejsze działanie sieci ( dłuższe wysyłanie sms, kody ussd, mms...) myślałam, że coś z modułem w komórce się popsuło, ale jak włożyłam do Nokii Sima Plusa to pięknie złapało 3G na wszystkie kreski. Test krzyżowy sim orange zrobiłam w smartfonie i wymusiłam sztywno 3G i działało super, a jak przekładam znów do mojej Nokii E51 to nie ma 3G, co to może być? ;-( dodam, że parę dni temu jak 3G zniknęło to od razu pisałam na czacie Orange to ponoć awaria nadajnika była, ale na drugi dzień naprawiono zapewniano mnie, ale to nie wina nadajnika bo pojechałam do Centrum miasta, gdzie już inne BTS są i też nie miałam 3G

 

______________

* Wydzielone z wątku Wyłączanie GSM 1800 MH – moderator Kinga

 

25 ODPOW. 25

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Problemy z zasięgiem na Nokia E51

Ile SIMka ma lat ? Mimo wszystko proponuje wymienić. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Problemy z zasięgiem na Nokia E51

@Ronkartę Sim mam jakieś 4 lata, cały czas w telefonie, wątpię by uszkodziła się, czytałam że Orange wyłącza jakąś częstotliwość i o dziwo w tej Nokii przestało 3G działać na sim orange i T-mobile, a jak wkładam Plus to działa. Podejrzewam, że Orange pochrzaniło coś z pasmem, tym bardziej że mieszkam blisko BTSa i codziennie stało auto service i technicy robili coś na nim.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problemy z zasięgiem na Nokia E51

@Sandrusia sprobuj pozyczyc od kogos karte SIM Orange i wtedy zobaczysz czy To wina Twojej karty czy ogolnie kaŕty Orange. Jesli Twojej to wymien na nowa i powinno pomoc


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Problemy z zasięgiem na Nokia E51


Pokaż szczegóły
@Sandrusianapisał(-a)

...czytałam że Orange wyłącza jakąś częstotliwość i o dziwo w tej Nokii przestało 3G działać ....Podejrzewam, że Orange pochrzaniło coś z pasmem, tym bardziej że mieszkam blisko BTSa i codziennie stało auto service i technicy robili coś na nim.

 


A więc sprawdziłem i 3G działało na tej Noki na częstotliwości 2100MHz, a z tego co wiem pasmo w całości przechodzi Refarming do LTE. Tym bardziej jak widziałaś techników, a karta z Plusa działa.

 

Potwierdzeniem może być zgłoszenie Techniczne do Obsługi Klienta z konkretnie wskazanym nadajnikiem i opisem, że telefon działał na 3G w paśmie 2100MHz.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Problemy z zasięgiem na Nokia E51

Jeszcze do dziś myślałam, że nokia się popsuła, ale czytałam post że NetWorks wyłącza jakieś pasmo i zgadza się, bo sim orange i t-mobile w tej nokii nie odbiera mi 3G UMTS tylko jedynie 2G, te same karty sim w smartfonie natomiast bez problemu pracują w 3G na sztywno. Więc co teraz? nie ma szans już w tej Nokii na 3G?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Problemy z zasięgiem na Nokia E51

@Sandrusia, Orange na sztywno działa w 3G ??


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Problemy z zasięgiem na Nokia E51

Ronek jak wkładam te kartę sim do smartfona i ustawiam tylko 3G to działa bez problemu, a jak przełożę do nokii i też sztywno na 3G to już nie ma zasięgu, dlatego z kartą jest wszystko ok a raczej przyczyną jest wyłączenie pasma, w którym odbiera ta Nokia 3G


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Problemy z zasięgiem na Nokia E51

@Sandrusia, 😊

 

na 99% pewności, wyłączone zostało pasmo 2100MHz w 3G i przesunięte (Refarming) na LTE2100.

 

Smartfony obsługują 3G w paśmie 2100MHz i zasięgowym 900MHz, dlatego działa.

Niestety, Nokia E51 obsługuje 3G tylko, w paśmie 2100MHz. Tutaj odwrotu nie będzie.

 

Potwierdź jutro na czacie poprzez zgłoszenie techniczne (10:00-18:00), bo prawdopodobnie konsultant na pierwszej linii nie będzie wiedział o co chodzi.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Problemy z zasięgiem na Nokia E51

Czyli zostają same pasma zasięgowe, GSM 900, UMTS 900, z wyższe częstotlieości idą do LTE ewentualnie do 5G. Więc niektóre starsze modele telefonów z automatu wypadną z obsługi lub przejdą na gorsze parametry.