Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wysyłaniem smsów - telefon blackberry q10

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Problem z wysyłaniem smsów - telefon blackberry q10

Szanowni Państwo,

 

mój problem to niemożność wysyłania smsów. Próbowałem wysyłać je na różne numery telefonów, efekt zawsze taki sam. Różnica polegała na tym, że początkowo po próbie wysłania (po kilkudziesięciu sekundach) przeważał czerwony komunikat o treści zbliżonej do "próba wysłania krótkiej wiadomości nie powiodła się", nad innym: "problemy ogólne". Obecnie występuje już tylko ten drugi.

Z dzwonieniem nie ma problemów, internet też się włącza tak przez wifi, jak i przez dane komórkowe.

Nie wiem co jest przyczyną, próbowałem grzebać w ustawieniach, lecz nie znalazłem nic co tyczyłoby się aktywacji, bądź dezaktywacji smsów (być może nieświadomie coś pominąłem) wyjmowałem i wkładałem kartę, włączałem i wyłączałem telefon, nic z tych rzeczy nie przyniosło skutku.

Być może ktoś będzie w stanie mi pomóc 🙂

 

EDIT

Dla uściślenia - z otrzymywaniem smsów z innych numerów nie mam problemów.

 

 

_________________

*Temat przeniesiony z działu "Sieć i dostepność usług" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Problem z wysyłaniem smsów - telefon blackberry q10

@system88 możesz sprawdzić wysyłanie smsów z innego telefonu?

Ewentualnie inną kartę w twojej jeżynce?

I czy zanim zacząłeś działać na q10 twoja karta była w iphonie?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Problem z wysyłaniem smsów - telefon blackberry q10

@system88 jaki masz wprowadzony numer centrum SMS?

Powinien być +48501200777


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Problem z wysyłaniem smsów - telefon blackberry q10

Dziękuję za odpowiedź. Gdy wchodzę w ustawienia wiadomości tekstowych mam podany dokładnie ten numer w polu "Adres centrum usług". Także pod tym względem wydaje się być OK i coś innego musi być przyczyną tego problemu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Problem z wysyłaniem smsów - telefon blackberry q10

@system88 jakie masz jeszcze opcję ustawień wiadomości SMS?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Problem z wysyłaniem smsów - telefon blackberry q10

@system88 możesz sprawdzić wysyłanie smsów z innego telefonu?

Ewentualnie inną kartę w twojej jeżynce?

I czy zanim zacząłeś działać na q10 twoja karta była w iphonie?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Problem z wysyłaniem smsów - telefon blackberry q10

Dziękuje za odpowiedź. W weekend będę miał szansę dokonać takich sprawdzeń z innymi telefonami, bo dotychczas tego nie zrobiłem, napiszę o rezultatach.

Moja karta nie była w iphonie. Pod koniec zeszłego roku zmieniłem telefon ze starej Nokii na Blackberry co wiązało się z koniecznością wymiany karty na całkiem nową (stara była za duża, jeszcze z napisem "IDEA"). Przez kilka miesięcy wszystko działało jak trzeba, aż do pojawienia się tego problemu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Problem z wysyłaniem smsów - telefon blackberry q10

Dziękuję za odpowiedź.

Jest trochę ogólnych ustawień, które jednak wydają się dotyczyć zupełnie innych rzeczy np. wyświetlania.

Typowo przy ustawieniach SMS mam "potwierdź dostarczenie", które mam odznaczone.

Można jeszcze wejść w ustawienia zaawansowane gdzie jest ponadto:

- opcja "dopuszczaj znaki specjalne", którą mam włączoną,

- wyżej opisany adres centrum usług z wpisanym numerem.

- preferencje routingu, mam wybrane "preferowane CS",

- wyślij wiadomość tekstową jako i mam wybrane "SMS",

- ponowne próby, mam wybrane "3".

I dalej ustawienia APN mam wpisane "mms" w poszczególnych polach, ale gdy zresetowałem te ustawienia to nic się nie zmieniło. Mam jeszcze adres URL proxy (adres w stylu IP) i nazwa użytkownika proxy "mms".

 

Jeszcze jak wchodzę w ustawienia sieci mam: dostępne sieci: Orange 4G - Tylko głos.

Pytanie czy powinny tu być też smsy lub wiadomości wymienione, czy to wydaje się być ok?

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Problem z wysyłaniem smsów - telefon blackberry q10

@system88 wprawdzie nie miałem żadnego sprzętu z bb10 ale myślę, że  konfiguracja do sms jest poprawna

https://deviceguides.vodafone.ie/blackberry/q10/troubleshooting/basic-use/you-can-t-send-text-messages/651/

Co do sieci to myślę, że również jest ok, zwłaszcza że dotychczas działała.

Chociaż upewnij się jeszcze, że nr centrum sms jest wpisany z +48.

Na mój nos to wygląda na coś z kartą SIM. Jeśli uda ci się zrobić test w innym urządzeniu lub z inną kartą w twojej q10 to nam wiele wyjaśni. Na chwilę obecną przedstawione przez Ciebie ustawienia można uznać za poprawne.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Problem z wysyłaniem smsów - telefon blackberry q10

Dziękuję za odpowiedź.

Numer centrum sms mam wpisany z +48. Po weekendzie dam znać w tym temacie co dały testy z innymi telefonami.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Problem z wysyłaniem smsów - telefon blackberry q10

W trakcie weekendu porobiłem eksperyment z inną kartą i telefonem.

Początkowo wyszło dziwnie, bo moja karta działała w innym telefonie (Samsung), inna karta w moim też.

Pozamieniałem karty do stanu początkowego i powysyłałem smsy próbne do większej ilości osób, nie tylko tych, z którymi najczęściej wymieniam wiadomości i co się okazało:

Do osób, z którymi nie wymieniałem wcześniej wiadomości albo pojedyncze moje smsy podochodziły. Natomiast do paru osób, z którymi najczęściej wymieniam wiadomości i od których otrzymuję sporo zdjęć, screenów itp. moje wiadomości nie doszły. Prześledziłem całą historię i okazało się, że telefon podzielił konwersacje w znaczeniu historię wymiany wiadomości z poszczególnymi osobami na kilka części wedle jakiegoś sobie znanego klucza 🙂

Pokasowałem wszystkie historie wiadomości i zaczęło działać, więc sprawa rozwiązana. Nie spodziewałem się tego jednak, bo wcześniej nie zauważyłem tego podziału na części, a miejsca na telefonie i karcie mam jeszcze w sumie sporo. Być może jest jakaś blokada ilości miejsca na osobę? Tego nie wiem, ale cieszę się, że działa 🙂