Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wysyłaniem MMS-ów na Nokii Lumii 1520


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z wysyłaniem MMS-ów na Nokii Lumii 1520

► Wątek został wyodrębniony z tematu Problem z wysyłaniem mms - Moderator Wiktor ◄

 

Witam. Mam lumia 1520 i po różnych próbach ustawień problem występuje dalej. W witrynie Orange co prawda jest pozycja Lumia 1520, ale automatycznego ustawienia nie ma w opcji. Ręcznie jednak rubryki się nie pokrywają z tymi na telefonie i moje próby zakończyły się fiaskiem. Proszę o pomoc- poradę. W załączeniu zrzut (:

 

 Zrzut1Zrzut1  Zrzut2Zrzut2

12 ODPOW. 12

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Problem z wysyłaniem MMS-ów na Nokii Lumii 1520

W serwer proxy wpisz 192.168.6.104, chyba że zera przed szóstką się same wpisują. Typ informacji logowania wybierz PAP lub CHAP. Maksymalny rozmiar wiadomości daj 99999. Następnie spróbuj, jak nie pójdzie, to włącz transmisję danych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z wysyłaniem MMS-ów na Nokii Lumii 1520

Jeszcze wybrał typ adresu IP na ipv4.

Co ważne - wszelkie testy wykonuj przy wyłączonym wifi. Musi być dostęp do internetu po sieci komórkowej (co może wiązać się z opłatami za dane w tle jak nie masz wykupionego pakietu lub bezpłatnych danych).


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z wysyłaniem MMS-ów na Nokii Lumii 1520

Niestetybez znian (:


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z wysyłaniem MMS-ów na Nokii Lumii 1520

To jeszcze seria innych pytań diagnostycznych:
1) to abonament czy oferta na kartę?
2) czy wcześniej działały mmsy na tym numerze? czy w innym aparacie też jest problem?
3) czy masz w trakcie próby wysłania/odebrania mmsa wyłączone wifi a włączony transfer danych (gdy nie masz pakietu to może wiązać się z opłatami za dane w tle)
4) czy ostatnio dokonywałeś jakieś zmiany na swoim numerze (zmiana taryfy, przedłużenie umowy, zmiana numeru, cesja)?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z wysyłaniem MMS-ów na Nokii Lumii 1520


@Piotrekk85napisał(-a)
To jeszcze seria innych pytań diagnostycznych:
1) to abonament czy oferta na kartę?
2) czy wcześniej działały mmsy na tym numerze? czy w innym aparacie też jest problem?
3) czy masz w trakcie próby wysłania/odebrania mmsa wyłączone wifi a włączony transfer danych (gdy nie masz pakietu to może wiązać się z opłatami za dane w tle)
4) czy ostatnio dokonywałeś jakieś zmiany na swoim numerze (zmiana taryfy, przedłużenie umowy, zmiana numeru, cesja)?

Ad1) Jest na kartę.

Ad2) Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że nie chyba wysyłałem na maila. Ostatnio miałem potrzebę wysłania na numer i nie dałem rady, więc stąd temat.

Ad3) Tak próbowałem różnie, po konsultacji transfer danych.

Ad4) tylko jakieś pakiety.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z wysyłaniem MMS-ów na Nokii Lumii 1520

A spróbuj ustawić port serwera proxy jako pusty. Po każdej zmianie ponownie uruchamiasz telefon?

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Problem z wysyłaniem MMS-ów na Nokii Lumii 1520


@Zdzich5779napisał(-a)

► Wątek został wyodrębniony z tematu Problem z wysyłaniem mms - Moderator Wiktor ◄

 

Witam. Mam lumia 1520 i po różnych próbach ustawień problem występuje dalej. W witrynie Orange co prawda jest pozycja Lumia 1520, ale automatycznego ustawienia nie ma w opcji. Ręcznie jednak rubryki się nie pokrywają z tymi na telefonie i moje próby zakończyły się fiaskiem. Proszę o pomoc- poradę. W załączeniu zrzut (:

 

 Zrzut1Zrzut1  Zrzut2Zrzut2


W polu hasło wpisałeś mms  ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z wysyłaniem MMS-ów na Nokii Lumii 1520


@wscieklaewkanapisał(-a)

@Zdzich5779napisał(-a)

► Wątek został wyodrębniony z tematu Problem z wysyłaniem mms - Moderator Wiktor ◄

 

Witam. Mam lumia 1520 i po różnych próbach ustawień problem występuje dalej. W witrynie Orange co prawda jest pozycja Lumia 1520, ale automatycznego ustawienia nie ma w opcji. Ręcznie jednak rubryki się nie pokrywają z tymi na telefonie i moje próby zakończyły się fiaskiem. Proszę o pomoc- poradę. W załączeniu zrzut (:

 

 Zrzut1Zrzut1  Zrzut2Zrzut2


W polu hasło wpisałeś mms  ?


Oczywiście dwukrotnie sprawdzałem, czy nie pomyliłem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

Problem z wysyłaniem MMS-ów na Nokii Lumii 1520

Jak pisano wcześniej, sprawdź sim w innym telefonie w orange, gdzie MMSy działają poprawnie. Możliwe, że na tym numerze nie masz włączonej usługi MMS, co potwierdzić możesz również kontaktując się z BOK. Wysyłając MMSy  masz włączoną komórkową transmisję danych ?