Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniem za granicą

ROZWIĄZANE

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z połączeniem za granicą

Próbowałeś z dodatkowym prefixem, jak podał kolega @Piotrekk85 cyt

 

"Po prostu w niektórych krajach nie działa proste wybieranie.

Wybierz numer kodem *123*00 prefiks kraju, numer telefonu # i zielona słuchawka np. *123*0048510100100#, po kilku chwilach oddzwoni numer z centrali i zestawi połączenie z numerem docelowym."


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 0

Problem z połączeniem za granicą

Próbowałem i działa, ale wybieranie numeru jest nieco upierdliwe. Poza tym mam wrażenie, że rozmowa kosztuje mnie więcej, niż przy prostym wybieraniu. Bo po pierwsze dzwonię w roamingu a po drugie odbieram połączenie w roamingu. Płacę dwa razy. Za 1:36 rozmowę zapłaciłem 73 grosze. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z połączeniem za granicą

Nie kosztuje Cie więcej. Obecnie opłaty są podzielone na dwie składowe: wspólna stawka roamingowa + opłata jak połączenie krajowe w Twojej taryfie na kartę.
Przy modelu oddzwaniania nie płacisz za oddzwonienie, wstukanie kodu jest bezpłatne. Również moment inicjacji połączenia jest liczona nie od tego jak Ty odbierasz połączenie, tylko jak docelowa odbierze. Jedyna uciążliwość to musisz mieć chyba złotówkę by zaczęło się oddzwanianie (przy mniejszych kwota może nie działać).

Cennik znajdziesz tu http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4002768574,title,Roaming-Orange-Travel,helparticle.html Obecnie płacisz 54 gr za minutę, więc jeśli za 1:36 zapłaciłeś 73 grosze, jest w miarę ok. Pewnie de facto połączenie trwało mniej bo na telefonie jako długość połączenia widzisz łączny czas z sygnałami oczekiwania jak ktoś odbierze (a za to nie płacisz).

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 0

Problem z połączeniem za granicą

O widzisz Piotrekk85, nie wiedziałem. 

Czyli można dzwonić przez *123*. Jeden problem mniej (aczkolwiek nie powinno to mieć miejsca - wybieram numer z książki i dzwonię, a nie klikam na edycję numeru przed zadzwonieniem, żeby wpisać kod). Jeszcze pytanie - czy w tym systemie wybierania można tylko puścić sygnał? Czy też może będzie pobrana opłata za wykonanie połączenia?

Ok - podsumujmy - przyczyną wybierania numeru przez *123* jest nielogowanie się do sieci, która obsługuje proste wybieranie. Jak "zmusić" telefon, żeby jednak zalogował się do sieci preferowanych przez Orange? Są jeszcze jakieś ustawienia w telefonie/na karcie SIM, które wymuszą zalogowanie się do sieci innej niż vodafone?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z połączeniem za granicą

To zależy od aparatu. Podaj model - to poszukam dokładniejszej ścieżki.
Ogólnie to ustawienia/sieci komórkowe/wybór operatora (jeśli chodzi o Android).

 

U mnie na Xiami Redmi 3S dual sim wygląda to tak:

IMG_20170203_195504.jpgIMG_20170203_195532.jpgIMG_20170203_195615.jpgIMG_20170203_195643.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z połączeniem za granicą

Problem wybierania kodu w roamingu w ofercie mix/na kartę nie dotyczy tylko Orange i tylko Polski. Tak są skonstruowane usługi przedpłacone, że musisz mieć najpierw kasę, a dopiero potem możesz dzwonić. Niestety w przypadku roamingu każdy operator musi dogadać się z każdym. O dziwo mimo, że np. Orange w innych krajach są w tej samej grupie kapitałowej Orange jak Orange Polska to nie wszystkie sieci Orange obsługują proste wybieranie. Chodzi o kwestie rozliczeń w czasie rzeczywistym - jeśli są, to działa proste wybieranie. Niestety niektórzy operatorzy dane o połączeniach przesyłają z opóźnieniem - przy ofercie z rachunkiem nie ma problemu (bo i tak zwykle płacisz po czasie na fakturze). W ofercie na kartę teoretycznie mógłbyś wydzwonić i wyrzucić kartę. Dlatego mechanizm kodu i oddzwaniania jest obejście mechanizmu. Niestety Unia póki co nie chce przymusić operatorów (przynajmniej na terenie UE) aby zawsze było proste. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 0

Problem z połączeniem za granicą

Próbowałem na trzech HTC:

HTC One V

HTC One M7

HTC Desire

Za każdym razem to samo.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z połączeniem za granicą

Telefon nie ma nic do tego. Kwestia zasięgu i umów z operatorami roamingowymi.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 0

Problem z połączeniem za granicą

Prosiłeś o modele telefonów, to podałem. Jak dam automatyczny wybór operatora, to wybiera vodafone IE, ręcznie odrzuca wszystkie inne. Stąd moje pytanie, czy jest jakaś inna możliwosć wymuszenia zalogowania się do sieci innej niż vodafone. 

Dziwne, że działało wcześniej. Pamiętam, że orange logował się w Irlandii do O2 i nie było problemu. Nawet po tym, jak O2 został przejęty przez 3. Teraz, od jakiegoś czasu jest problem. I nie da się go rozwiązać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z połączeniem za granicą

A przepraszam, zapomniałem kwestii.
To dość dziwne czemu odrzuca Ci pozostałych operatorów.
A karta sim do tego numeru jest nowa czy masz ją powyżej 5 lat? W starych kartach mogły być problemy.