Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenia komórkowe H+

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Połączenia komórkowe H+

Teraz rozmawiałem z konsultantem BOK, Orange - przy nowych telefonach (Xiaomi 11T PRO i Xiaomi 11 Lite 5G NE) i nowych abonamentach - choć te mam od ponad pół roku - VoLTE jest automatycznie włączane i nigdzie nie trzeba dzwonić.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5737
  • 23273
  • 197

Połączenia komórkowe H+

@kris68 

To nie zależy od wieku telefonu ani od żadnych konkretnych znanych reguł. Na Huawei p20 Lite, niebrandowanym też działa bez kontaktu z BOK, "z automatu". To chyba jest tak, że jeśli tylko telefon wspiera tę technologię, i na karcie SIM sieć jej nie zablokuje, to działa (a przynajmniej próbuje działać: ujawnia się w systemie). Natomiast Orange, i owszem, praktykuje dezaktywację usługi na "niewspieranych przez siebie" urządzeniach: odkręcenie tego wymaga kontaktu z BOK i jak zwykle w takich sprawach sporo zależy od szczęścia. Mimo iż to urządzenie jest "niewspierane", to blokady nie robi na poziomie urządzenia, tylko na poziomie karty SIM, przez co możliwe są rozmaite dziwactwa konfiguracyjne (np. kombinacje z przekładaniem karty SIM między "wspieranymi" a "niewspieranymi" urządzeniami). Pozostaje mieć nadzieję że po prostu przestaną to blokować i pozostawią kwestie techniczne producentom. IMHO porządna implementacja dobrze określonego standardu nie powinna wymagać dodatkowych testów operatora. Ewentualne błędy zweryfikuje rynek.

Anonim

Nie dotyczy

Połączenia komórkowe H+

@j131  i @kris68  to co piszecie ok, niby standardowo telefony wspierające volte, mają je aktywne z marszu w Orange, ale ja mając Motorole Moto G50 5G, jakbym nie upomniał się na czat, to bym nadal gadał po 3G, zamiast po Volte 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 234
  • 0

Połączenia komórkowe H+

@Anonim to samo ja miałem, telefon jeszcze dość świeży poco X3 pro a też musiałem się upomnieć, ja się cieszę że temat jest już rozwiązany i będę wiedział co robić na przyszłość i to w tym temacie jest najważniejsze a czy telefon ma wbudowane czy nie to już szukanie w mózgu 😁