Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenia komórkowe H+

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 234
  • 0

Połączenia komórkowe H+

Siemanko, telefon poco X3 pro, normalnie zasięg i internet LTE+ a gdy jestem w jakimś sklepie i dzwonię do kogoś to zmienia mi się sieć na H i H+ i wtedy mnie nie słychać, nie da się dogadać, volte włączone ale kompletnie nic to nie daje, ma ktoś pomysł jak to naprawić? 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Połączenia komórkowe H+

@k232  na czat poproś o włączenie Volte, bo na 90% masz je nie aktywne 😉

Tak poza tym, reset do fabrycznych warto zrobić, Xiaomi czasem żle przyjmie aktualizację i różne cuda się dzieją, takie jak ty masz też.

Tak spoglądając na listę telefonów, co wspierają volte w Orange, twojego telefonu nie ma, więc jest problem, musisz poczekać, aż Orange go na liście umieści.

Orange volte-voice-over-lte 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1621
  • 7003
  • 52

Połączenia komórkowe H+

a gdy jestem w jakimś sklepie 

Czy połączenie po LTE w innych miejscach realizujesz normalnie? Być może jest to problem ze słabym zasięgiem wewnątrz? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Połączenia komórkowe H+

@k232  w niektórych sklepach po prostu tak się dzieje, szczególnie w sklepach wielkopowierzchniowych typu galerie handlowe, czy sklepy znajdujące się na poziomie -1, itd. Wynika to ze specyfiki tych miejsc oraz z tłumienia i zakłóceń sygnału i nic na to nie poradzisz, sam się nieraz z tym spotkałem, a moje telefony to Samsungi S i A, sieć też inna niż pomarańcza, tak że ani tu wina modelu telefonu ani sieci po prostu tak jest.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 234
  • 0

Połączenia komórkowe H+

Nawet jak wykonuję połączenie na zewnątrz to też od razu zmienia na H+ i słabszy zasięg od razu i problem z dogadaniem się, nigdy jeszcze nie miałem w tym telefonie jak dzwoniłem, żebym miał LTE podczas połączenia. Mam Orange na kartę, może tu jest problem?

Anonim

Nie dotyczy

Połączenia komórkowe H+

@k232  na czat poproś o włączenie Volte, bo na 90% masz je nie aktywne 😉

Tak poza tym, reset do fabrycznych warto zrobić, Xiaomi czasem żle przyjmie aktualizację i różne cuda się dzieją, takie jak ty masz też.

Tak spoglądając na listę telefonów, co wspierają volte w Orange, twojego telefonu nie ma, więc jest problem, musisz poczekać, aż Orange go na liście umieści.

Orange volte-voice-over-lte 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 234
  • 0

Połączenia komórkowe H+

Czyli samo włączone volte w ustawieniach nie wystarczy, trzeba pisać aby zrobiła to sieć ?

Anonim

Nie dotyczy

Połączenia komórkowe H+

@k232  w 50% chyba, trzeba zgłaszać, poproś na czat, może aktywują volte 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Połączenia komórkowe H+


@k232napisał(-a)

Nawet jak wykonuję połączenie na zewnątrz to też od razu zmienia na H+ i słabszy zasięg od razu i problem z dogadaniem się, nigdy jeszcze nie miałem w tym telefonie jak dzwoniłem, żebym miał LTE podczas połączenia. Mam Orange na kartę, może tu jest problem?


Trochę pierwszym postem wprowadzasz w błąd, trzeba było od razu napisać że tak się dzieje cały czas (brak LTE), wtedy byłaby inna odpowiedź.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 234
  • 0

Połączenia komórkowe H+

@Anonim napisałem, mają aktywować w ciągu 24h, mam dostać smsa, dam znać czy będzie poprawa, póki co dziękuję za pomoc bo akurat o tym bym nie pomyślał, że to sieć musi włączyć 👏


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18867
  • 54003
  • 742

Połączenia komórkowe H+

@k232 pierwsza sprawa, to czy telefon z obsługą VoLTE jest na liście urządzeń wspieranych przez Orange:

https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte

Jeżeli nie ma, to usługa VoLTE nie będzie działała. Po samym LTE nie da się wykonywać połączeń głosowych, dlatego jest VoLTE. Na liście nie znalazłem Twojego telefonu, więc usługa VoLTE nie będzie działała. Dlatego w trakcie połączenia głosowego przełączany jest telefon na 3G, czyli H lub H+

Może być przeciążony nadajnik na 3G dlatego połączenia głosowe są kiepskiej jakości.