Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odkupienie telefonu z aktywnym planem ratalnym.

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1621
  • 8079
  • 63

Odkupienie telefonu z aktywnym planem ratalnym.

@hoop_suey Jest takie powiedzenie: chytry dwa razy traci. Oby nie trafiło na Ciebie i okazyjna cena nie była wabikiem do przekrętu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Odkupienie telefonu z aktywnym planem ratalnym.


@hoop_sueynapisał(-a)

niby tak ale z tego co słyszałam to ludzie tak robią dlatego zależy mi na wnikliwszej analizie mojego podejścia do tego i przede wszystkim czy jak ja sama zapłacę za wszystkie raty to mi ktoś będzie mógł potwierdzić że wszystko jest ok


Rzecz sprowadza się do zaufania. Musisz mieć ogromne zaufanie do sprzedającego, bo w razie jego złej woli albo jakiegoś przypadku losowego zostaniesz bez pieniędzy i z zablokowanym telefonem.

Całkowitą kontrolę nad sytuacją ma w tym wypadku tylko (nielegalnie) sprzedający. Ty jesteś pozbawiona jakichkolwiek praw, nawet nie nabywasz prawa do telefonu (formalnie). Zakup kradzionego towaru (a tak to formalnie wygląda, stąd żadne umowy pisemne czy notarialne nie wchodzą w grę) podpada nawet pod jego konfiskatę, choć w takich przypadkach raczej zakładana jest blokada i organy ścigania nie konfiskują sprzętu. Natomiast w przypadku ogólnym zdarza się że telefony sprzedawane nielegalnie są namierzane i konfiskowane.

IMHO ryzyko nie jest warte tych 2000PLN, chyba że sprzedawcę znasz i masz z nim jakieś powiązania "pozatransakcyjne". Jeśli to obca osoba, to zdecydowanie odradzam.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Odkupienie telefonu z aktywnym planem ratalnym.

nie oceniaj ludzi swoją miarą @Samotnick

wydaje się że za bardzo się nakręciłam z powodu chęci posiadania i chęci oszczędności, jednak twój komentarz @j131 upewnił mnie że jednak faktycznie nie warto ryzykować bo szampana może z tego nie być

 

dziękuje wszystkim

temat do zamknięcia

Kaja 😉


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1621
  • 8079
  • 63

Odkupienie telefonu z aktywnym planem ratalnym.

@hoop_suey To nie było personalnie do Ciebie. Z tonu twoich wypowiedzi wynika, że liczysz na udaną transakcję zamiast zakładać najgorsze. Ja bym dał sprzedającemu ofertę, aby sam spłacił telefon i zaufał, że Ty go od razu odkupisz. Niech to on Ci zaufa skoro tak bardzo zależy mu na sprzedaży. Pozdrawiam.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

Odkupienie telefonu z aktywnym planem ratalnym.

Cześć @hoop_suey 

Ja odradzałbym kupienie/nabycie tego smartfona. Urządzenie obciążone ratami nie jest przedmiotem prawa własności osoby, która je nabywa.  Smartfon jest obciążony ratami i wadą prawną. Sprzedawca odpowiada na mocy art. 556[3] k.c.( Zgodnie z tym przepisem sprzedana rzecz ma wadę prawną, gdy stanowi własność osoby trzeciej albo jest obciążona prawem osoby trzeciej, a także jeżeli ograniczenie w korzystaniu lub rozporządzaniu rzeczą wynika z decyzji lub orzeczenia właściwego organu.) względem kupującego, a kupujący może skorzystać z rękojmi i może żądać odstąpienia od umowy.

Własność urządzenia zostanie przeniesiona na jego nabywcę dopiero po zapłaceniu ostatniej raty, do tego czasu sprzęt pozostaje własnością operatora, co oznacza też, że urządzenia nie można sprzedać osobom trzecim.

Więcej informacji w tym linku Orange zablokuje niespłacane smartfony https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/orange-niesplacane-smartfony-blokada

Pozdrawiam 🙂