Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy iPhone 12 mini - rozładowana bateria

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Nowy iPhone 12 mini - rozładowana bateria

@mrosi73  w sumie to i racja, sprzęt na pewno nowy, ale...no właśnie z tą baterią dziwna sprawa, może być tak że fabrycznie walnięta i po jakimś czasie użytkowania okaże się że nie trzyma tyle ile powinna, bądź ma zaniżoną pojemność.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18477
  • 52893
  • 716

Nowy iPhone 12 mini - rozładowana bateria

@mrosi73 lepiej odstąpić od umowy i wziąć nowy bez wad. Chwilkę czasu taka zmiana zajmie, ale uważam, że warto, niż później się martwić. Pamiętaj o dołączeniu formularza odstąpienia, który jest dołączony do umowy i odesłanie na adres magazynu w Ołtarzewie. Tu masz pełne informacje:

https://www.orange.pl/omnibook/odstapienie-od-umowy-na-uslugi-orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 124
  • 431
  • 0

Nowy iPhone 12 mini - rozładowana bateria

No i tak zrobiłem. Wczoraj wysłałem telefon.

Wahałem się, ale kiedy okazało się, że zresetowany do stanu początkowego telefon, wyłączony, przez dwie doby zużył 13% baterii, pozbyłem się złudzeń. Coś z nim ewidentnie nie tak...

Anonim

Nie dotyczy

Nowy iPhone 12 mini - rozładowana bateria

Zgadzam się z kolegami, że słuszne posunięcie. I w sumie tyle dobrego, że usterka ujawniła się od razu. Bo jak coś wyjdzie po czasie na zwrot więcej z tym zabawy. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 124
  • 431
  • 0

Nowy iPhone 12 mini - rozładowana bateria

OK. Umowa rozwiązana, nowy telefon zamówiony. Nieco zapobiegawczo, zamówiłem z odbiorem w salonie Orange. mam nadzieję, że nie jestem pechowy aż tak, żeby dwa egzemplarze pod rząd były wadliwe... 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18477
  • 52893
  • 716

Nowy iPhone 12 mini - rozładowana bateria

@mrosi73 jeżeli odbierasz sprzęt w salonie, to tak jakbyś podpisywał umowę w salonie. Może być problem z uwzględnieniem 14 dni na odstąpienie. Mnie taka sytuacja spotkała, ale ostatecznie po kilku miesiącach odstąpienie zostało przyjęte. Dużo w tej sprawie pomogli moderatorzy NO.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 124
  • 431
  • 0

Nowy iPhone 12 mini - rozładowana bateria

@ketrasaArtur 

Nie. Albo inaczej. Mam tego świadomość. W jajo to my, a nie nas. 😉

Umowę zakupu zawarłem elektronicznie, on-line. W salonie jest wyłącznie odbiór sprzętu... 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18477
  • 52893
  • 716

Nowy iPhone 12 mini - rozładowana bateria

@mrosi73 I przy odbiorze sprzętu odpisujesz dokumenty, które doświadczają, że umowa zawarta w salonie.

Przeszedłem już tą drogę i nigdy więcej nie odbiorę sprzętu w salonie. Nie chcieli mi uznać odstąpienia 14 dni. Trwało to kilka miesięcy i kilkukrotne reklamację. Dopiero przedstawienie sprawy na NO i pomóc moderatorów pomogło.

Kolejna sprawa, to czas poświęciny na odbiór sprzętu w salonie. Może zająć nawet godzinę i nie zawsze kończy się powodzeniem. Częste problemy z komputerami, systemami lub brak sprzętu do odbioru, bo jeszcze nie dotarł lub zaginął. Najlepszym rozwiązaniem jest dostarczenie przez kuriera lub odbiór w paczkomacie, o ile jest taka opcja.

Też odpisywałem e-umowę z odbiorem sprzętu w salonie. Potem były problemy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 124
  • 431
  • 0

Nowy iPhone 12 mini - rozładowana bateria


@ketrasaArturnapisał(-a)

I przy odbiorze sprzętu odpisujesz dokumenty, które doświadczają, że umowa zawarta w salonie.

No nie. Umowa zawarta elektronicznie. Nie wiem jak dla klientów indywidualnych, ale dla firm jest to procedura via strona www, z potwierdzeniem zawarcia umowy, kodami SMS i pobieraniem warunków umowy, etc.

I to w rozumieniu prawa jest zawarcie umowy.

W salonie podpisujesz, czy powinieneś podpisać - podkreślam - wyłącznie potwierdzenie odbioru towaru.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18477
  • 52893
  • 716

Nowy iPhone 12 mini - rozładowana bateria

@mrosi73 tak, jak wcześniej pisałem, odbiór sprzętu w salonie jest traktowany jak podpisanie umowy w salonie. Na żadną firmę nic nie brałem, tylko jako indywidualny klient z podpisaniem umowy online. Zresztą, sam się przekonasz. Nikomu nie polecam odbioru sprzętu w salonie. Uważałem, że to szybko i sprawnie pójdzie, a napotkałem tylko same kłopoty.