Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niedziałający port karty sim1 - podejrzenie blokady po stronie operatora


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Niedziałający port karty sim1 - podejrzenie blokady po stronie operatora

► Wątek został wyodrębniony z tematu Blokada IMEI. Poprawiono czytelność wpisu - Moderator Wiktor ◄

 

Cześć , ja mam telefon Samsung s10e dualsim kupiony na raty w Orange dla firm na raty. Po pewnym czasie przestał mi działać port karty sim1, telefon widzi kartę bo jest zasięg Ale przy próbie połączenia jest komunik nie zarejestrowano sieci. Kartą sim jest sprawna. Telefon był w serwisie. Serwis upiera się mimo wszystko że musiał zablokować to operator Orange.

Co radzicie zrobić


Screenshot_20191030-015647_Phone.jpg

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Niedziałający port karty sim1 - podejrzenie blokady po stronie operatora

@Nodzyk Skoro telefon masz sprawny, to trzeba teraz sprawdzić kartę SIM. Przekładałeś do innego telefonu?

Z Twojego opisu wynika, że to raczej karta SIM jest uszkodzona. Udaj się z nią do salonu. Jeżeli potwierdzą, to przysługuje Ci darmowa wymiana.

Obecnie żaden z Polskich operatorów komórkowych nie blokuje urządzeń mobilnych.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Niedziałający port karty sim1 - podejrzenie blokady po stronie operatora

Dziękuję bardzo za wiadomość,  kartą jest sprawna na 100% chodzi o to że kartą nie działa w porcie sim 1. W tym porcie nie działaja wogle kartą. Zresztą zanim oddałem telefon do serwisu było to sprawdzane. Czy widziałeś screena którego wrzuciłem że telefon wyświetla mimo wszystko zasięg tej karty?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niedziałający port karty sim1 - podejrzenie blokady po stronie operatora

Jeśli masz stwierdzenie z salonu ze jest blokada na slocie nr 1, to trzeba zlecić jej zdjęcie. Musisz przygotować są papiery potwierdzające legalne nabycie telefonu z oznaczeniem imei slotu nr 1. Przygotuj sobie pismo że oczekujesz zdjecia bezprawnie (w Twoim mniemaniu) założonej blokady imei lub podania podstawy prawnej jej założenia. Takie oczekiwanie możesz zgłosić w salonie własnym dowolnego operatora komórkowego.

Screen we wcześniejszym wpisie nie jest dla mnie potwierdzeniem blokady. Mogą być inne przyczyny takiej sytuacji np założenie blokady na numer imsi w jakieś aplikacji typu antywirus (często nawet po odinstalowaniu blokada może zostać).


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Niedziałający port karty sim1 - podejrzenie blokady po stronie operatora

Chciałbym tak właśnie zrobić , Orange nie chce mi nic powiedzieć,  mam fakturę zakupu na jakąś firmę i twierdzą że mogą  rozmawiać tylko wlascicielem. Dziwna jest naprawdę sprawa co byś zrobił na moim miejscu? A serwis Samsunga napisał że taka blokada jest ,,najprawdopodobniej,,  , w umowach Orange z kolei nie ma informacji że blokują jak ktoś nie zapłacił raty?

Co byś zrobił na moim miejscu?

Od czego zacząć?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Niedziałający port karty sim1 - podejrzenie blokady po stronie operatora

Złóż w salonie reklamację w ramach gwarancji producenta, telefon zostanie wysłany do serwisu z którym Orange ma umowę, w tym wypadku CTDI, na tym telefonie noe powinno być blokady simlock.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niedziałający port karty sim1 - podejrzenie blokady po stronie operatora

Orange nie stosuje blokad za niezapłacone raty. Ale jeśli telefon został zakupiony w Orange na korporację a nieuczciwy pracownik nie rozliczył się z pracodawcą i go sprzedał, mogła być założona blokada kradzieżowa na IMEI.
Ew w niektórych korporacjach wygrywane jest specjalne oprogramowanie firmowe z ograniczeniami na używanie slotów sim. Ale w serwisie powinni to wykryć.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Niedziałający port karty sim1 - podejrzenie blokady po stronie operatora

Dziękuję że odpisujesz i pomagasz.

Jeśli została by założona blokad kradziezowa to telefon mógłby działać? Wydawało mi się że byłby zablokowany całkowicie. Serwis Samsung twierdzi że nie ma wglądu do operatora i jego blokad. Pomyślałem że jeśli jest zgłoszona kradzież powinni mnie zatrzymać i wezwać policję. Jak pójdę na Policję sam to jeszcze zarekwiruja mi telefon do wyjaśnienia sprawy.

To co uważam mogło by być istotne, telefon kupiłem nowy( pudełko miało folie) .

Kwestia druga na początku przestała działać mi kartą Orange w slocie 1 to włożyłem kartę Play do slotu sim 1 ( kartą Play podziała z tydzień I slotu 1 przestał czytać karty) mimo wszystko je widzi. W ustawieniach karty sim wyświetla że to kartą Orange i kartą play


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niedziałający port karty sim1 - podejrzenie blokady po stronie operatora

Tak, szczególnie jeśli ktoś zlecił blokadę w salonie Orange (do tego trzeba mieć potwierdzenie z policji, na "gębę" tego się nie robi). Niestety często na różnych forach można poczytać sytuacje, że jeśli komuś ukradli dual sim, to blokada przez Orange jest zakładana na jeden slot (na większości dual sim każdy slot ma oddzielny numer IMEI i drugi bywa nie blokowany).

Na policję nie ma co chodzić. Policja nie ma dostępu do blokad IMEI w Polsce (w sensie może wysłać wniosek o dane i otrzyma info, ale nie jest administratorem tych danych). Tym zajmuje się pewien podwykonawca działający w imieniu wszystkich operatorów komórkowych. Standard to udanie się do salonu własnego dowolnego operatora.

Ja osobiście bym spróbował zrobić reset do ustawień fabrycznych (oczywiście wcześniej kopia danych, ale warto nie przywracać jej od razu). Inna opcja to poszukać w necie jakiś stron choć nie wiem które są wiarygodne np http://kradzionytelefon.pl/ i sprawdzić status IMEI - tylko nie wiem na ile dostaje ten serwis dane od operatorów.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Niedziałający port karty sim1 - podejrzenie blokady po stronie operatora

Witam, czy posiadasz wiedzę w temacie czy taka blokad imei bedzie w całej unii europejskiej?

Czy np niemiecka kartą może zadziałać?