Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa MMS


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Nie działa MMS


MaximusMagnus1 napisał(-a):

Witam. Dostałem od Orange jako gadżet do umowy Neo telefon Alcatel rise 31. Dałem mamie, która ma kartę Orange na kartę (zarejestrowaną) z taryfą POP i uruchomionym pakietem bez limitu rozmowy na kom + stacj. i sms, mmsy płatne - 40 gr. Jest problem z odbieraniem i wysyłaniem mmsów. Konsultantka z Orange przesłała na ten phon do zainstalowania konfiguracje mms i po zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu wszystko działało OK. Na następny dzień - nie można odbierać mmsów ani wysylać - pomaga tylko ponowne uruchomienie telefonu i tak jest codziennie (nie jest włączona transmisja danych). Czy ten telefon tak ma? Czy można jakoś na to zaradzić? Czy w trakcie odbierania mmsów w tej taryfie i generalnie w Orange musi być włączona transmisja danych? Mam telefon (Samsung Galaxy Ace 3) w abo w T-Mobile i nie mam włączonej transmisji danych przy wysyłaniu i odbieraniu mmsów - mam wszystko bez limitu oprócz netu i nie mam z tym problemu.
Będę wdzięczny za ew. podpowiedzi i pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.


Do poprawnego działania MMS w systemie Android musi być włączona transmisja danych przez sieć komórkową. Wykup mamie jakiś pakiet internetu albo najlepiej zmień taryfę na Orange Free na Kartę, gdzie za doładowanie masz darmowy bonus internetu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Nie działa MMS

Bardzo dziękuję za pomoc. Czyli w Orange na karte we wszystkich taryfach trzeba mieć wykupiony pkiet internetu do odbioru mmsów? Jakie ew. sa koszty pakietu bez limitu w taryfie Orange Free? Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam serdecznie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Nie działa MMS


MaximusMagnus1 napisał(-a):

Bardzo dziękuję za pomoc. Czyli w Orange na karte we wszystkich taryfach trzeba mieć wykupiony pkiet internetu do odbioru mmsów? Jakie ew. sa koszty pakietu bez limitu w taryfie Orange Free? Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam serdecznie.


Pakiet danych jest potrzebny, bo gdy włączysz dane komórkowe telefon będzie ściągał aktualizacje i pobierał dużo wiecej danych niż zawiera sam MMS. Transmisja bez pakietu jest dosyć droga.

Poczytaj :

 

http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4004269440,title,Internet-za-darmo-czyli-najlepszy-Internet-m...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nie działa MMS

Jeśli nie boisz się utraty gwarancji, możesz zrootować telefon i zainstalować aplikację na rodzielenie mmsów od internetów. Na forach od Androida można znaleźć poradniki.

Na pewno prostszym rozwiązaniem jest wykupienie jakiegoś pakietu lub mieć internet jako bonus za doładowanie. W Orange Free na karte internet w Polsce kosztuje 1 gr za 100kB.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Nie działa MMS

Czyli bez wykupionego pakietu internetu pozostając w Orange POP przy włączonej transmisji danych odbierać mmsy, ale będzie za to pobierał jakąś drobną oplatę z puli na koncie? A po zmianie taryfy na Orange Free i doładowaniach na m-c ok. 30 zł. ile będzie bonusu w postacji internetu?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Nie działa MMS


MaximusMagnus1 napisał(-a):

Czyli bez wykupionego pakietu internetu pozostając w Orange POP przy włączonej transmisji danych odbierać mmsy, ale będzie za to pobierał jakąś drobną oplatę z puli na koncie? A po zmianie taryfy na Orange Free i doładowaniach na m-c ok. 30 zł. ile będzie bonusu w postacji internetu?


Jeśli zostaniesz w POP opłaty za internet mogą szybko wyczyścić konto, gdyż jak pisałem telefon zacznie pobierać aktualizacje aplikacji i w ogóle "zacznie żyć". Tam za 50 kB danych płacisz bodajże 20-25 gr.Najlepszą opcją jest przejście do taryfu OFnK, gdzie np. za doładowanie za 30 zł. dostajesz 10 GB transferu gratis. Pozostałe bonusy masz podane we wcześniejszym linku.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nie działa MMS

To nie kwestia taryfy, a posianego aparatu. Np. na nokii 2730 nie trzeba mieć internetu do mmsów.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Nie działa MMS

Mnie się też wydaje, że to problem z telefonem, ponieważ ja mam jak pisałem Samsunga Galaxy ACE 3 i nie mam włączonej transmisji danych, a odbieram mmsy bez problemu, choć widać jak w momencie wysyłki lub odbierania mmsa włącza się chyba przesył danych , bo są widoczne literki oznaczające włączoną opcje transmisji danych np. "H+".

Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby doładowanie karty z taryfą Orange Free i sprawdzenie jak będą wtedy na tym telefonie przy opłaconym na 2 dni pakiecie danych przechodzić mmsy z włączoną transmisja danych? W takiej sytuacji najlepiej byłoby - tylko jak to się ustawia i gdzie? - żeby aplikacje i system w telefonie pobierały aktualizacje tylko po WiFi. Chodzi również o to, ze przy włączonej transmisji danych i WiFi niestety szybko rozładowuje sie bateria.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Nie działa MMS

Taki urok smartfonów z Androidem. Na Nokii E52 też nie trzeba było mieć włączonej transmisji danych do obsługi MMS.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Nie działa MMS

Chciałbym się upewnić, że dobrze zrobię? Zmieniam taryfę z Orange POP na Orange Free, doładowuje telefon kwotą np 35 zł. Powinienem dostać bonus internetu 10 GB. Czy będę mógł wtedy mieć włączoną cyklicznie usługę "Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich"? Czy te usługi nie wykluczają się? Choć lepiej doładować za 50 zł. i mieć bonus internetu 15 GB na 3 m-ce? To raczej powinno wystarczyć na odbieranie mmsów przez 3 m-ce?