Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

Zasięg zawsze jest dobry lub bardzo dobry, więc to nie jest problem. 

Wyjęłam kartę SIM, przetarłam wg sugestii @Anonim.

W weekend będę miała inny telefon do testu i zobaczę. Może to rzeczywiście karta SIM...

Przeszperałam pół internetu w szukaniu rozwiązania, ale nic z tego nie wynika. Twoja pierwsza rada wydawała się najbardziej sensowna, mimo że prosta, ale widocznie problem leży gdzieś indziej.

A jak to jest z tym numerem SMSC i ustawieniami telefonu? Rzeczywiście powinno to być w androidach ustawione automatyczne czy fabrycznie czy ktoś mi sprzedał bajeczkę? To tak z ciekawości.

Tak czy siak dziękuję Wam za zainteresowanie 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

A teraz po tym wyjęciu, przeczyszczeniu karty, nadal jest ten sam problem???


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

@Anonim, na razie jest ok, zaczekam do wieczora z oceną, bo bywa tak, że kilka godzin jest wszystko ok a "psuje się" nagle i nie mogę wysyłać.

Anonim

Nie dotyczy

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

To daj znać, jak coś to należy się "buziaK" 😜 😜


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

Numer centrum sms nie jest zapisywany w aparacie (urządzeniu), tylko na karcie sim.
Otrzymując kartę sim z legalnego źródła (nie mówię zakupów na allegro czy w lombardzie dla przykładu) numer powinien być ustawiony prawidłowo.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

O, dzięki za wyjaśnienie 🙂 Karta legalna, otrzymałam wraz z telefonem.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

@Piotrekk85, @Anonim, niestety po weekendzie niewiele się dowiedziałam. W innym telefonie sytuacja pojawiła się raz. Wczoraj był spokój - juz w telefonie, z którego korzystam obecnie - a dziś ze zdwojona siłą. W ciągu 30 minut 4 nieudane próby wysłania wiadomości. Jest tu ewidentnie coś z siecią czy połączeniem z nią. Tym razem zamiast wył./ wł. telefon przełączałam się na tryb samolotowy i z powrotem. Jeszcze jakieś pomysły? Czekam na wieści w orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

@ed: przyczyny są dwie:@ed: przyczyny są dwie:
1) fizyczna wada karty sim
2) co bardziej prawodpodobne - słaby stabilny zasięg w miejscu gdzie przebywasz, może nie tyle że bywasz gdzieś na chwilę i gubi się zasięg.