Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

Miesiąc temu zmieniłam telefon na Moto G3. Otrzymałam nową kartę SIM ( numer ten sam co poprzednio ). Od tamtej pory mam problem z wysyłaniem SMS. Początkowo sądziłam, że jest to wina apki, ale testuję trzecią i nadal nic się nie zmienia. Kilka razy dziennie SMSy nie chcą sie wysyłać. Muszę wyłączyć/ włączyć telefon i dopiero się udaje. Staje się to uciążliwe, bo generalnie zależy mi głównie na wysyłaniu SMS a nie rozmowach. W czym leży problem? Wadliwa karta SIM czy może coś innego ?

17 ODPOW. 17

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

W aplikacji telefon wpisz *#*#4636#*#*, potem informacje o telefonie. Teraz zjeżdżasz na sam dół.
Tam będzie pole SMSC. Przepisz co masz wpisane. Jeśli masz puste, naciśnij "odśwież".

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

Dziękuję za szybką pomoc 🙂 Zastanawiałam się nad tymi ustawieniami, ale ktoś mi wspominał, że obecnie jest to konfigurowane automatycznie. Ale rzeczywiście miałam w ustawieniach brak nr centrum SMS. Potestuję i zobaczymy czy teraz wszystko dobrze.

Anonim

Nie dotyczy

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

@Piotrekk85 to prawdziwy specjalista 🙂 Ja osobiście mam do jego wiedzy pełwn szacunek 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

Problem rozwiązany?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

Myślę, że tak. Przez te kilka godzin SMSy śmigają jak należy. Piwo się należy 😉

 

EDIT: @Piotrekk85, jednak znowu coś nie tak. Znowu musiałam wyłączyć i włączyć telefon, żeby SMS się wysłał 😕 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

A co masz wpisane w tym polu SMSC? (proszę przepisz dokładnie, lacznie ze znakami specjalnymi)
Anonim

Nie dotyczy

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

@ed może spróbujmy pójść łatwiejszą drogą - wyjmij kartę sim i włóż ją ponownie, może okresowo gdzieś coś nie styka na stykach 😜 Można też tą złotą stroną (kartę sim) przetrzeć delikatnie o jeansy. Ja tutaj czuje swój trop 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

@Piotrekk85 SMSC: +48501200777. Może to durne pytanie, ale czy ten numer nie powinien być wpisany tam cały czas? Dziś weszłam w ustawienia i to pole było puste, mimo że ostatnio  odświeżałam wg Twojej rady.

 

@Anonim, spróbuję 😉

 

PS W orange nie pomogli za wiele. Wg nich wszystko śmiga, ale w razie czego mam przesłać problematyczne "zdarzenie" i wtedy sprawdzą jeszcze raz.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Moto G3 problem z wysyłaniem SMS

No właśnie nie do końca. O ile numer się zgadza, powinien być wpisany w cudzysłowie podwójnym i jakieś parametry.
A dopytam jeszcze o dwie sprawy:
1) czy nie jest to związane ze słabszym zasięgem? masz zaswsze max zasięgu?
2) czy próbowałeś wykonać test krzyżowy = przełożyć kartę sim do innego aparatu (na chwilę nic nie da, bo masz problem czasami, ale na co najmniej dobę)? jaki efekt?