Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mobilny hotspot nie działa prawidłowo

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Mobilny hotspot nie działa prawidłowo

Witam

 

Jestem posiadaczem telefonu Lumia 950 DS, i mam problem z udostępnianiem internetu mobilnego (mobilny hotspot).

1. sieć ORANGE

Mianowicie gdy udostępniam internet na laptopie, tablecie działają mi jedynie google.pl i youtube, wyszukiwanie normalnie działa lecz żadna znaleziona strona nie może się załadować.

 

2. sieć Plush i Virginmobile

Działa wszystko bez problemu.

 

Przypuszczam, że błąd leży po stronie orange lub jego ustawień skoro inne sieci działają bezproblemowo.

Co mogę zmienić/sprawdzić aby internet działął mi również w orange.

 

Żadnych ustawień nie zmianiałem, w przypadku sieci plush i virginmobile wkłądałem karte do telefonu (sim2) uruchamiałem mobilny hot-spot i wszystko działa.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1365

Mobilny hotspot nie działa prawidłowo

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1365

Mobilny hotspot nie działa prawidłowo

Zmień apn na internet i typ apn na ipv4. Tu masz poradnik dla podobnego modelu
https://nasz.orange.pl/t5/Telefony-i-tablety/Lumia-635-R%C4%99czna-konfiguracja-internetu/td-p/296

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Mobilny hotspot nie działa prawidłowo

Dziękuję pomogło, chociaż nie jestem pewien czy też tak do końca.

Mianowicie, testy na speed test wychodzą jak dla mnie kosmiczne, niby wszystko super:

http://www.speedtest.pl/test/153457551

 

Lecz o co chodzi dokładnie, teraz strony się ładują ale czas ich załadowania wydłużył się w porównaniu do wi-fi domowego czy to plush i virginmobile bardzo dużo, niby ping malutki 24 ms ale po wpisaniu czy to onet, interia, wp, allegro, olx czy inne często odwiedzane strony.

Przez pierwszą minutę mam, w lewym dolnym rogu na pasku stanu (firefox,chrome)

Oczekiwanie na ..... onet.pl, interia.pl, wp.pl przez pierwszą minutę nic się kompltenie nie dzieje, dopiero po tym czasie coś zaczyna ładować, pojawiają się pierwsze obrazki, tekst itp.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1365

Mobilny hotspot nie działa prawidłowo

Link nie działa. Potestuj jakiś czas.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Mobilny hotspot nie działa prawidłowo

Testuję i moge powiedźieć, żę wszystko wróciło do normy z jednym zastrzeżeniem, że zdaża się czasmi sytuacja gdzie następuje przerwa w dostepie do internetu.

Tzn. zdarzyło się, zerwało połączenie 3 razy w ciagu godziny a i były sytuacje gdzie to wystąpiło tylko raz w ciągu dnia.

Na chwile obecną jest OK.