Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Maxcom Comfort MM724 - nie działa VoLTE


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Maxcom Comfort MM724 - nie działa VoLTE

Zakupiłem ten telefon w salonie orange, telefon widnieje na liście wspierających VoLTE w sieci orange również konsultant to potwierdził. W telefonie jest włączone VoLTE zasięg LTE również jest jednak telefon podczas wykonywania połączeń zmienia sieć na 3G.

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53366
  • 620

Maxcom Comfort MM724 - nie działa VoLTE

@Lampax  w Połączenia->Sieci komórkowe masz odznaczone "połączenia w VoLTE"?

Zerknij na tryb pracy i na zasięg LTE. To powinno działać, chyba, że wychodzisz z zasięgu LTE


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Maxcom Comfort MM724 - nie działa VoLTE

Jak pisałem wyżej w ustawieniach jest zaznaczona opcja VoLTE, typ siec jest ustawiony na 2G/3G/LTE zasięg LTE również jest cały czas. Próbowałem nawet na innej karcie SIM (działa na niej VoLTE w innym telefonie) żeby wykluczyć ze karta nie wspiera LTE z racji wieku ale po jej oznaczeniach powinna. I gdy się wykonuje połączenie telefon od razu zrzuca na 3G po zakończeniu od razu wskakuje na LTE. Czyli objaw jak by telefon nie wspierał VoLTE w orange, a specjalnie został kupiony w salonie gdyż na liście widniał że wspiera tylko w wersji kupionej w orange.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2832
  • 7103
  • 184

Maxcom Comfort MM724 - nie działa VoLTE

Zadzwoń *100, niech sprawdzą ustawienia sieci na Twoim numerze.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Maxcom Comfort MM724 - nie działa VoLTE

Po kontakcie pod *100 dowiedziałem się tylko że karta sim wspiera LTE. Konsultant nawet nie miał pojęcia co to jest funkcja VoLTE 🤣  Możliwe ze np. został mi sprzedany w salonie np. jakiś nie brandowany egzemplarz i w tym problem?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2832
  • 7103
  • 184

Maxcom Comfort MM724 - nie działa VoLTE

Raczej nie. Spróbuj ponownie dzwonić lub kontaktować się przez czat, może w końcu trafisz na kogoś ogarniętego. Nawet bot Max powinien sprawdzić ustawienia VoLTE na numerze.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53366
  • 620

Maxcom Comfort MM724 - nie działa VoLTE

@LampaxWarto sprawdzić aktualizację softu do najnowszego. Jeśli jest z dystrybucji Orange powinien działać bez problemu będąc w dobrym zasięgu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 37
  • 0

Maxcom Comfort MM724 - nie działa VoLTE

@Lampax udało się włączyć VOLTE?
Byłem dzisiaj w salonie z tatą i pracownik salonu nie był w stanie zagwarantować, że mają telefon w wersji Orange PL. Sprawdzić nie można, oddać też nie 😄. Zamówiłem przez stronę z odbiorem w salonie. Zobaczymy jak się akcja rozwinie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5473
  • 184

Maxcom Comfort MM724 - nie działa VoLTE

nie jest coś włączone ?

Arti_Kn_Pl_0-1708097538054.png

zwłaszcza to pierwsze


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 37
  • 0

Maxcom Comfort MM724 - nie działa VoLTE

1000010623.jpg

Dzisiaj odebrałem z paczkomatu MM724 kupiony w sklepie Orange. VoLTE działa. Nie ma żadnej ikonki VoLTE na wyświetlaczu jak opisuje instrukcja. Po prostu podczas połączenia pokazuje cały czas LTE. Musiałem włączyć i wyłączyć telefon. Za pierwszym włączeniem telefonu zrzucało podczas rozmowy do 3G.

W tym telefonie nie ma czegoś takiego jak aktualizacja oprogramowania.