Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

MMS


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

MMS

No właśnie u mnie normalnie sama się włącza transmisja (tzn nad ikonką sygnału sieci pojawiają się strzałeczki jak przy włączonych danych i wtedy mms przychodzi). A teraz mam komunikat od textry, że nie można pobrać mmsa, bo przekroczono limit czasowy. Sęk w tym, że nawet w skrzynce żadnego mmsa nie ma. Próbowałam na innych aplikacjach, ale nic to nie dała. Stockowa mi zamienia smsy w mmsy po 3-4 linijkach tekstu. Czy to może być kwestia szybkości przesyłu danych? Jak włączam przesył danych pojawia mi się LTE +, nie znam się na tyle, więc nie wiem, czy to jest 3g czy 4g, a czytałam, że telefony chińskich marek, nawet te dostępne normalnie w sklepach jak mój huawei p10 miewają z tym jakieś dziwaczne problemy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2816
  • 7030
  • 183

MMS

Jak masz LTE, to prędkość transmisji nie powinna mieć znaczenia. Przy wysyłaniu MMSów transmisja danych się zapewne samoczynnie włącza, po czym wyłącza się i nie odbierasz MMSów, które trafiają do Multiboxa. Tak techniczny to ja jednak nie jestem, więc poczekaj na posty lepiej obeznanych w temacie 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

MMS

Tak zrobię. Żeby jeszcze mmsy do multiboxa trafiały po wysłaniu, a nie np dzień później też było by inaczej.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

MMS

Spróbuj może ustawić zgodnie z poniższą instrukcją Internet:

 

  • Wybierz USTAWIENIA
  • W pierwszej sekcji wybierz WIĘCEJ, a następnie wejdź w SIEĆ KOMÓRKOWA i potem w NAZWA PUNKTU DOSTĘPU
  • Wybierz MENU NOWA NAZWA APN
  • Jako NAZWA ustaw Orange Internet
  • W pole APN wpisz internet
  • W pola NAZWA UŻYTKOWNIKA i HASŁO wpisz internet
  • Jako TYP APN wpisz default
  • Jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP
  • Jako PROTOKÓŁ APN wybierz IPv4
  • Naciśnij ZAPISZ
  • Na liście NAZWY APN zaznacz kropkę przy profilu Orange Internet

 

Następnie MMS:

 

  1. Wybierz USTAWIENIA
  2. W pierwszej sekcji wybierz WIĘCEJ, a następnie wejdź w SIEĆ KOMÓRKOWA i potem w NAZWA PUNKTU DOSTĘPU
  3. Wybierz MENU NOWA NAZWA APN
  4. Jako NAZWA ustaw MMS Orange
  5. W pole APN wpisz mms
  6. W pole NAZWA UŻYTKOWNIKA wpisz mms
  7. W polu HASŁO wpisz mms
  8. W pole MMSC wpisz http://mms.orange.pl
  9. W pole PROXY DLA MMS wpisz 192.168.006.104
  10. W pole PORT MMS wpisz 8080
  11. Jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP
  12. Jako TYP APN wpisz mms
  13. Jako PROTOKÓŁ APN wybierz IPv4
  14. Naciśnij ZAPISZ
  15. Wróć do głównego ekranu i wybierz WIADOMOŚCI
  16. Wybierz WIĘCEJ i wybierz USTAWIENIA i przejdź na zakładkę ZAAWANSOWANE
  17. W opcji AUTOPOBIERANIE MMS wybierz ZAWSZE
  18. W opcji ZAWSZE POBIERAJ I WYSYŁAJ MMS-Y wybierz ZAWSZE

 

Następnie wyłącz telefon i włącz ponownie. Zobacz najpierw, czy przy włączonej transmisji danych będzie lepiej działać.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

MMS

Dzięki, zrobiłam co trzeba, tylko właśnie pytanie odnośnie aplikacji Textry, nie tej fabrycznej, tam chyba jakoś inaczej ustawia się mmsy? I to właśnie z Textry co jakiś czas wyskakuje mi komunikat, że nie można odebrać mmsa, bo przekroczono limit czasowy. Przy okazji całego tematu czy ktoś może wie dlaczego ta aplikacja w ten sposób reaguje i co to może oznaczać? Skrzynkę multibox mam cały czas pustą.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

MMS

Tej aplikacji nie widziałem na oczy. Jednakże ustawienia dotyczące MMS-ów wprowadza się w ustawieniach telefonu, a nie ustawieniach aplikacji.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

MMS

Odnotowała, dziękuję za tą informację. Póki co wróciłam do aplikacji systemowej, czas pokaże, zastanawiają mnie te komunikaty z Textry, że nie może pobrać mmsów, a do multiboxa nie mogę się zalogować aktualnie żeby sprawdzić jego zawartość. Będę dalej pisać w temacie jak tylko coś się wyklaruje.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

MMS

Poki co teraz sms trafil i do mojego telefonu i skrzynki mms.