Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

LG G4 załozona blokada bo serwisie w LG


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

LG G4 załozona blokada bo serwisie w LG

Witam
Wysłałem do serwisu LG telefon LG G4. Wymienili tam płyte główną. Okazało sie ze po włozeniu karty prosi o pin odblokowujacy siec.
Telefon kupiłem od znajomego który brał umowe u was w orange z telefonem LG G4 i był bez simlocka.
Po kłotni z LG wynika ze po zmianie płyty głownej wgrali opgramowanie brandowane właściwe do numeru imei więc chodzi o orange.
Jak rozwiązać problem? Śmieszne będzie jak bedzie koniecznosc zdejmowania u was simlocka za 70 zł w telefonie który prawnie wedlug umowy był bez simlocka.
Pomóżcie jak rozwiązać ten problem. W razie czego mam opowiednie dane z kopi faktury

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

LG G4 załozona blokada bo serwisie w LG

skoro są dane z faktury że "słuchawka" bez simloka, to serwis powinien go zdjąć bezpłatnie.  Uważam, że także  w salonie Orange winni zdjąć bez opłaty.

Anonim

Nie dotyczy

LG G4 załozona blokada bo serwisie w LG

@wozu1 tak jak pisze @Misiek62 wina leży po stronie serwisu. Idź do nich z dokumentem zakupu i poproś o zdjęcie simlocka........dla mnie to wielka głupota te simlocki w Orange.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

LG G4 załozona blokada bo serwisie w LG

Jeśli znajomy zdejmował simlocka w Orange, to powinien podejsć do salonu, z dokumentami z serwisowymi (na których będzie podany stary i nowy numer IMEI), i poprosić o przesłanie nowego kodu odblokowującego.

Jeśli zdejmował simlocka w innym miejscu (np. zakupił kod odblokowujący na znanym portalu aukcyjnym), to niestety, ale zdjęcie simlocka będzie płatne.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

LG G4 załozona blokada bo serwisie w LG


Jarek napisał(-a):

Jeśli znajomy zdejmował simlocka w Orange, to powinien podejsć do salonu, z dokumentami z serwisowymi (na których będzie podany stary i nowy numer IMEI), i poprosić o przesłanie nowego kodu odblokowującego.

Jeśli zdejmował simlocka w innym miejscu (np. zakupił kod odblokowujący na znanym portalu aukcyjnym), to niestety, ale zdjęcie simlocka będzie płatne.


Jak rozumiem odwołanie do faktury, to chyba zakup był już bez blokady....


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

LG G4 załozona blokada bo serwisie w LG

Nie jestem pewny czy @wozu1 kupował telefon od znajomego, i wtedy telefon nie miał simlocka... czy telefon nie miał simlocka od samego poczatku.
Podejrzewam, że gdy znajomy go kupował, mógł już mieć simlocka, i potem go zdjął.

LG G4 nie jest modelem, na którym nie było zakładanego simlocka, więc część albo wszystkie partie tego telefonu, mogły simlocka posiadać.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

LG G4 załozona blokada bo serwisie w LG

Znajomy brał telefon w orange bez simlocka. Nie robił tego na własną rekę. Dziś dzwonił do orange zapytac o co chodzi  i zdziwieni byli że taka sytuacja zaszła. LG żąda w kwesti reklamacji potwierdzenia zdjęcia simlocka a czegoś takiego nie było. Zostaje mi pójść do salonu ale na FAKTURZE VAT (ORYGINAŁ-KOPIA) NIE MA ZAPISU BEZ SIMLOCKA(to jest ten problem). A nie wiem czy pójście z telefonem i faktura na kogoś innego mogę domogać sie darmowego zdjęcia blokady. Chyba że mają te dane w bazie, ale to sie chyba bedzie wiązało z okazaniem dowodu a w ciągu najbliższego tygodnia nie będzie to możliwe aby to on poszedł w tej sprawie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

LG G4 załozona blokada bo serwisie w LG


wozu1 napisał(-a):

Znajomy brał telefon w orange bez simlocka. Nie robił tego na własną rekę. Dziś dzwonił do orange zapytac o co chodzi  i zdziwieni byli że taka sytuacja zaszła. LG żąda w kwesti reklamacji potwierdzenia zdjęcia simlocka a czegoś takiego nie było. Zostaje mi pójść do salonu ale na FAKTURZE VAT (ORYGINAŁ-KOPIA) NIE MA ZAPISU BEZ SIMLOCKA(to jest ten problem). A nie wiem czy pójście z telefonem i faktura na kogoś innego mogę domogać sie darmowego zdjęcia blokady. Chyba że mają te dane w bazie, ale to sie chyba bedzie wiązało z okazaniem dowodu a w ciągu najbliższego tygodnia nie będzie to możliwe aby to on poszedł w tej sprawie.




No to jest problem braku potwierdzenia zdjęcia/nie założenia simloka przez Orange. Kwestia dokumentów... faktura na kogoś innego, też wymagałaby potwierdzenia w postaci pisemnej umowy że znajomy sprzedał Ci ten telefon... Nie jestem pewny, ale informacji o tym czy telefon w momencie sprzedaży przez Orange miał simlok czy nie, prędzej szukałbym w umowie - jeżeli był to telefon sprzedawany w ramach umowy dotyczącej jakiegoś abonamentu...