Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Iphone - problem z kartą sim - duplikat.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Iphone - problem z kartą sim - duplikat.

Witam, 

Wczoraj otrzymałem Iphone6s Plus od brata. On natomiast zakupił sobie Iphone8 Plus. Telefon który od niego otrzymałem, został zakupiony przez allegro, działał w sieci Orange, z której także ja posiadam kartę. Problem pojawiła się, gdy po włożeniu oraz włączeniu telefonu pojawia się komunikat dotyczący karty SIM mianowicie : 
Nieważna karta SIM 

Iphone zawiera kartę SIM pochodzącą od operatora, którego zasady aktywacji przypisane obecnie przez serwer aktywacji traktują jako nieobsługiwanego...

Zastanawiam się w czym tkwi problem. Karty SIM posiadamy z tej samej sieci. Wczoraj wyrobiłem sobie duplikat karty, ponieważ myślałem że może jest już za stara. Czy ktoś potrafił mi pomóc ? 

6 ODPOW. 6

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Iphone - problem z kartą sim - duplikat.

Tu wygląda na problem z simlock-iem. Czy telefon działał wcześniej u brata w polskiej sieci Orange? W każdym kraju Orange posiada inny kod sieci, więc może z tego powodu wynikać problem. Poza tym warto zaktualizować system do najnowszej wersji iOS.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Iphone - problem z kartą sim - duplikat.

Od momentu otrzymania telefonu, telefon działa/ał w sieci Orange. Nie było żadnych problemów, jak w moim wypadku. Oczywiście mowa o polskim Orange. Co w takim razie miałbym zrobić ?

System został zaktualizowany parę dni temu. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Iphone - problem z kartą sim - duplikat.

Sprawdziłem na opakowaniu. Telefon pochodzi z Irlandii. Zastanawia mnie, jak to jest możliwe, iż telefon posiada SIM locka skoro przez przeszło rok chodził na polskiej karcie z sieci Orange. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5467
  • 184

Iphone - problem z kartą sim - duplikat.

Może wyczyszczczenie go przez Itunes pomoże ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Iphone - problem z kartą sim - duplikat.

Problem faktycznie pojawił się, gdy zostały wyzerowane ustawienia oraz zawartość telefonu. Wczoraj włożyłem kartę SIM mojego brata i pojawił się ten sam komunikat o nieważnej karcie sim. 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Iphone - problem z kartą sim - duplikat.

Apple ściąga SIM locka zdalnie po zgłoszeniu IMEI telefonu a zerowanie mogło wywołać takie objawy choć nie powinno. Przy S5 którą nie dawno odblokowywałem (aparat przyjechał z Anglii) miałem podobne objawy. W Toruniu za pomocą zwykłego serwisu i 140 zł, oraz 2 tygodniach czekania problem został usunięty. Po ponownej instalacji IOs wszystko śmiga. IPhone nie ma SIM locka na słuchawce, tylko w sofcie. Ważne jest, czy nie jest zablokowany Apple ID.