Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Ok, @borys, teraz jasne 🙂

Osoby, u których nie zadziałała zmiana trybu sieci mogą spróbować jeszcze czegoś, co podpowiadają nam technicy - jeśli macie pod ręką inny telefon z nanoSIM (nie iPhone'a) to przełóżcie do niego kartę na kilka minut, a potem z powrotem do iPhone'a. Problem powinien ustąpić, przynajmniej na jakiś czas. Jeśli ktoś z Was spróbuje - proszę dajcie znać.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Juz sprawdzalem to, przelozylem karte do samsunga i nadal nie dziala.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Ja to robiłem wczoraj 2 razy, tak jak opisywałem. Pomogło na kilkanaście minut orientacyjnie. Ogólnie po przełożeniu do innego telefonu, zasięg jest a smsy nie przychodza od razu. Miałem też problem żeby od razu zadzwonić gdzieś. Musiałem poczekać kilka minut, pewnie telefon musiał pobrać ustawienia sieci dla siebie. Wtedy dopiero smsy przeszły. Wyjąłem karte, wrzuciłem do iphona, po kilkunastu minutach znowu padło. Ponowiłem całą akcje, jednak przestawiłem w iphonie na 3G. Do tej pory działa(ok. 20 godzin).

Anonim

Nie dotyczy

Iphone 7+ nie dochodzą smsy


Artur napisał(-a):
Ok, @borys, teraz jasne 🙂

Osoby, u których nie zadziałała zmiana trybu sieci mogą spróbować jeszcze czegoś, co podpowiadają nam technicy - jeśli macie pod ręką inny telefon z nanoSIM (nie iPhone'a) to przełóżcie do niego kartę na kilka minut, a potem z powrotem do iPhone'a. Problem powinien ustąpić, przynajmniej na jakiś czas. Jeśli ktoś z Was spróbuje - proszę dajcie znać.

@Artur Zobacz jeszcze tu podobny problem z 5s rejestracja numeru poprzez sms


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 4
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Widzę z porad Orange, że oprucz iPhona 7 za 3200 zł u nich kupionego trzeba uzbroić się w jeszcze dodatkowy telefon żeby usługa dobrze działała.Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 7
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Drogi Orange,

Co do waszej informacji iż aktualizacja iOS popsuła te sms to się nie zgodzę. Miałem iPhone 7 już 3 sztuki, pierwszą już jakoś zaraz w listopadzie i od samego początku był problem i było to zgłaszane do was kilkukrotnie oraz do Apple. Na każej z tych trzech sztuk był problem z zawieszającymi się sms. Pomagało wtedy przełożenie karty na chwilę do innego telefonu a potem przełączenie iPhone 7 na tryb 2G. Jednak od tego 24 nawet przełączanie na 2G nie pomaga. Sms poprsotu nie działają i nie da sie ich normalnie używać. Jakie kolwiek odtwarzanie telefonu do ustawień fabrycznych czy też kombinowanie z iMessage itp nie działa.

Szkoda słyszeć jako wieloletniemu klientowi waszej sieci sprzeczne informacje od was, że z jednej strony to na pewno jest wina telefonu, i że wasze usługi działają prawidłowo itp bo takie zapewnienia słyszałem nie raz w rozmowie z konsultantami. Aktualizacja Apple do iOS 10.2.1 nic nie wniosła bo na starszych wersjach systemu też był problem co więcej na publicznej becie 10.3 beta 1 też jest problem mimo tego, że wasze ustawienia operatorskie też są tam zaaktualizowane.
Tak jak ktoś wspomniał wcześniej taki problem wydać jakieś oficjalne stanowisko, że problem jest u was i pracujecie nad tym? A nie obudzić się jak więcej ludzi do was zaczyna dzwonić.

Pozdrawiam !


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Sprawa jest prosta... Orange się nigdy nie przyzna, że to ich wina, ze względu na to, że rozpoczęła by się fala reklamacji i rządanie zadośćuczynienia w związku z brakiem mozliwości korzystania w pełni z usług sieci... to trwa już stanowczo za długo! Najprościej powiedzieć, że to wina telefonu...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

@SmolenRM, możemy we dwóch poudawać, że jesteśmy specjalistami od sieci i urządzeń GSM 😉 Skoro jesteś przekonany, że to nie wina telefonu, a sieci to jak Twoim zdaniem należałoby wytłumaczyć to, że problem występuje tylko na iPhonie? 🙂

 

@piotro, tak, jak napisałem wcześniej - nikt nie twierdzi, że przyczyna nie leży po naszej stronie. Możliwe, że leży i po naszej stronie i po stronie Apple, ale tak, jak napisałem wcześniej - tego jeszcze nie wiemy, a nasi specjaliści pracują nad tym, aby to rozgryźć.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

@Artur wnioskuje to po fakcie, że w innych sieciach nie ma tego problemu. Po włożeniu karty od innego operatora przychodzą wiadomości z każdej sieci bezproblemu. Nie uaktualniałem telefonu i dotychczas wszystko działało a teraz nagle wystapił problem i to u tak dużej ilości osób? Tym bardziej, że nagle wszystko zaczęło wczoraj działać na chwilę i znow przestało ? W przypadku wystąpienia takiej sytuacji w jednym aparacie, można się zgodzić, że mógł się po prostu zepsuć, ale nie jeżeli problem wystepuje u tak wielu osób... 😉


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Absolutnie nie twierdzę, że tyle telefonów się zepsuło, to oczywiście bardzo nieprawdopodobne 🙂 Za komunikację z siecią (np. wysyłanie i odbieranie SMS) odpowiada jednak nie tylko operator, ale także producent - przez oprogramowanie i ustawienia telefonu. Problem może więc być po stronie operatora, producenta, albo obu. Sam jestem bardzo ciekawy i mam nadzieję, że jak najszybciej się dowiemy.