Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei P8 Lite - Duże zużycie danych przez Konto systemowe

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Huawei P8 Lite - Duże zużycie danych przez Konto systemowe

A masz wyłączone wszystko co może powodować ruch po ipv6?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Huawei P8 Lite - Duże zużycie danych przez Konto systemowe

Witam ponownie

Po zmianie punktu dostępu zużycie danych przez konto systemowe spadło do poziomu akceptowalnego. Przy wykorzystaniu około 250mb transferu, konto systemowe zużyło tylko 12mb. Jest to poziom akceptowalny. Dziękuję wszystkim za pomoc. Czy ktoś potrafi wytłumaczyć skąd taka różnica po zmianie punktu dostępu? 

2017-08-12-10-40-06.png2017-08-13-11-03-28.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Huawei P8 Lite - Duże zużycie danych przez Konto systemowe

Kolokwialny opis: sam apn nie jest istotny, raczej zmiana transmisji z ipv6 na ipv4, niestety nowszy soft źle to obsługuje.

Jeśli chcesz detale techniczne, poszukaj info na forach o Androidzie.

Pełne zero można osiągnąć po zrootowaniu urządzenia (co powoduje utratę gwarancji) i paru zmianach w ustawieniach.
Anonim

Nie dotyczy

Huawei P8 Lite - Duże zużycie danych przez Konto systemowe

Konto systemowe to także auto aktualizacje softu telefonu, być może że przy aktualizacji bug wystąpił i teraz telefon nazbyt aktywny, żre dane, tak na marginesie OS Android zjada masę danych jak jestem aktywny w sieci, tak sam od siebie po LTE bywa że przez tydzień zje 200 MB, teraz gdy na działce telefon męczę to i 600 MB zje, lekarstwo jedno, duży pakiet danych lub soft od nowa wgrać (Serwis).

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Huawei P8 Lite - Duże zużycie danych przez Konto systemowe

Witam ponownie

 

Po kilku dniach użytkowania telefonu ze zmienionym punktem dostępu stwierdzam, że zużycie danych przez konto systemowe spadło radykalnie - na około 500 MB transferu z pakietu konto systemowe zużyło 18 MB. Problem można uznać za rozwiązany. W międzyczasie kontaktowałem się z Huawei Customer Support i uzyskałem odpowiedź, że takie problemy zgłaszają jedynie klienci sieci Orange i zalecili zmianę punktu dostępu na IPv4. Mimo wszystko postanowiłem oddać telefon na naprawę gwarancyjną - oczekuję, że zainstalują system operacyjny na nowo i będę mógł ponownie przeprowadzić wszystkie aktualizacje systemu android. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i poświęcony czas.

Pozdrawiam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Huawei P8 Lite - Duże zużycie danych przez Konto systemowe

Tylko wgranie systemu nie wiele się da, bo aktualizacje znów zrobią problem po ipv6. Jeśli ipv6 nie jest Ci potrzebne do pracy, to nie wiem czy jest sens się mocować.